Publikované: 12.09.2020

Kolíková verzus Fico a Denník N má problém

Všetci právnici aj politici si musia vopred ujasniť, do čoho idú a ktorý aspekt motivácie u nich prevažuje: Hmotný? Nehmotný? Alebo „mesiášsky“ či deus ex machina?

Ak sa akákoľvek osoba rozhodne pre štúdium práva, musí vykonať hĺbkovú sebareflexiu svojej motivácie, sily, pevnosti, kvalít a odolnosti osobnosti.

Osoba s kvalifikáciou pre akýkoľvek odbor práva, sa v jeho aktívnom výkone (advokát, notár, sudca, prokurátor, ústavný sudca…) stáva súčasťou systému práva a spravodlivosti.
Preto musí zniesť aj to, čo navrhuje ministerka Kolíková a odmieta expremiér Fico.
https://dennikn.sk/minuta/2037238/?ref=mpm
Róbert Fico rozdelil sudcov na tri skupiny; Mária Kolíková to poprela ako Ficove osobné „dojmy a pojmy“.
S odkazom na perex článku: V prípade práva ide o jednotu povolania a profesie, v prípade sudcovského stavu s nadštandardnými platmi a bonusmi za tzv. sudcovskú  nezávislosť.
Podobne to „beží“ v advokácii (úžasné palmáre!). Príklady: Advokát Miškovič a Lipšic (zastupujú snáď polovicu Slovenska).
Som presvedčený, že väčšina osôb pôsobiacich v právnickom osvetí, rozhodla sa pre štúdium práva z hmotných dôvodov. Fico zmieňuje tretiu skupinu, ako výnimku, ktorá ale musí čeliť lynču médií a politikov…
Sobotné dialógy 12.9.2020: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1414155

Ak sa akákoľvek osoba s pasívnym volebným právom rozhodne pre vstup do verejnej politiky, musí vykonať hĺbkovú sebareflexiu svojej motivácie, sily, pevnosti, kvalít a odolnosti osobnosti.
Tieto osoby vstupujú do politiky s vedomím, že budú konfrontovaní s korupčným prostredím, a v prípade aj komunálnych politík s lobingom a províziami za “správne” hlasovanie.

Ministerka Kolíková chce zverejňovať judikáty v trestných veciaciach. Fico to odmieta lebo ide o “najvýznamnejší výdobytok Veľkého Novembra.”
K argumentu R. Fica proti verejnému hlasovaniu (názor editora článku): Veľký (zbabraný) November 1989 priniesol predovšetkým slobodné, demokratické a tajné voľby. Ostatné hlasovanie mimo režimu utajenia (zákon) je vo verejnom záujme. Občianstvo má právo poznať hlasovanie svojich volených zástupcov.
Súčasťou verejných judikátov Ústavného súdu sú aj písomné odôvodnenia odlišných právnych názorov ústavných sudcov.

K transparentnosti ostatných súdov
Ak by hlasovanie v senáte po vynesení rozsudku malo byť zverejnené, a členovia senátov by mali mať povinnosť priložiť k rozsudkom svoj právny názor, ostatok sú už len technikálie… (má ísť len o trestné veci).
Mienim najmä zvlášť citlivé trestné veci nielen pre samotné Slovensko ako jeho „len“ vnútornú záležitosť, najmä ale veci, majúce presah mimo a ponad Slovensko, v európskom a svetovom rozmere.
Súhlas s Róbetom Ficom
Róbert Fico prostredníctvom Rádia Slovensko podal verejné trestné oznámenie proti páchateľom úniku info o pomere hlasovania trojčlenného senátu vo veci oslobodzujúceho rozsudku Zsuzsová a Kočner neoprávnenými osobami. Stopy vedú do istého známeho média…
Ide o podozrenie z marenia výkonu spravodlivosti.
Konanie ex offo je povinnosť prokuratúry a OČTK preveriť, či skutok, o ktorom sa dozvedeli akoukoľvek cestou, nie je trestný čin (prečin, priestupok); Róbert Fico v tomto prípade nie je povinný doložiť svoje verejné trestné oznámenie písomnou formou…
OČTK sú povinné začať preverovať vec automaticky zo zákona, ex offo.
Verejné trestné oznámenie na neznámeho páchateľa (Denník N) podal Fico ako poškodený svedok. Pridávajú sa ďalší poškodení svedkovia: Celé slušné Slovensko ak kto chce „ulica“ a zahraničie.
Poznámka: Dobroslav Trnka ako prokurátor kedysi pobehoval hore-dole po kanceláriách generálnej prokuratúry s audiozáznamom Gorila. Takzvaný „spolužiak“ Jozef Čižnár ako generálny prokurátor nekonal ex offo (pridajte sľubované a nerozpútané peklo).
Na stole (1) je otázka vymáhateľnosti preverovania podnetu R. Fica a prípadné začatie trestného stíhania vo veci a proti osobe, osobám… (reťaz únikov info zo súdneho spisu)…
Kto prinúti dočasnú zástupkyňu nezvoleného generálneho prokurátora JUDr. Kováčikovú, aby „rozpútala peklo“ proti nemenovanému médiu (Denník N)? Vie to celé Slovensko, zahraničie a ostatná novinárska obec.
K hoaxu Denníka N o hlasovaní sudcov (vraj dvaja proti Sabovej) vo veci Kuciak, Zszuzsová:
„Informácie o hlasovaní sudcov v prípade vraždy Kuciaka sú nepravdivé.“
K nepravdivým informáciám o hlasovaní v sudcov sa vyjadrila aj česká novinárka Pavla Holcová. Investigatívna novinárka, ktorá spolupracovala aj s Jánom Kuciakom, na sociálnej sieti situáciu zhodnotila takto:

„Myslím, že Denník N má problém.“
Na stole (2) je stanovenie hraníc v dichotómii médiá a verejný záujem verzus právo a spravodlivosť.
Preložené do slovenčiny: Právny štát verzus médiokracia.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?