Publikované: 05.12.2020

Kolumbova žena demokracie a hodnôt „právneho štátu“ EÚ

V každom prípade EÚ nie je štát. Debaty bez Maďarska a Poľska o vytvorení Fondu obnovy a rozvoja, ktorý by nerátal s Maďarskom a Poľskom boli by (sú) de facto posadením Maďarska a Poľska na lavicu vylúčených. To by v režime 27-2 pre EÚ mohlo nedopadnúť dobre.
EÚ nie sú Spojené štáty európske a jednotlivé štáty USA, po ktorých až po odmietnutie Ústavy EÚ ako federácie v roku 2004 poškuľujú globalistickí federalisti, majú v rámci severoamerickej Únie autonómiu, akou z Lisabonskej zmluvy disponuje každý členský štát EÚ včítane Maďarska aj Poľska.
Nadšeným prijatím Šimečkoho návrhu, že prostriedky z Fondu by nemali dostať členské štáty EÚ, ktoré „porušujú princípy európskych hodnôt, demokracie a právneho štátu“, sú procesy vedúce Maďarsko a Poľsko von z EÚ.
Lídri a funkcionári EÚ si „ujasňujú“ ako a eko na to (nikam nevedúce a zdržujúce kecy, než sa príde na to, že buď alebo):
https://www.politico.eu/article/poland-eu-budget-compromise-jaroslaw-gowin-agreement/
Von der Leyen sa vyhráža ozdravným fondom EÚ bez Maďarska a Poľska. Ak čoskoro nepríde pokrok, navrhne fond s 25 krajinami:
„Európska komisia sa bude usilovať o spustenie navrhovaného ozdravného fondu vo výške 750 miliárd EUR bez Maďarska a Poľska, ak na budúco týždňovom zasadnutí Európskej rady nedôjde k prelomeniu patovej situácie v rozpočte,“ oznámila v stredu predsedníčka Komisie Ursula von der Leyenová predsedovi Európskeho parlamentu Davidovi Sassolimu.
Macron hrozí EÚ vetom. EÚ hrozí Maďarsku a Poľsku za veto. Hmm…


https://www.politico.eu/article/the-commission-proposes-eu-recovery-without-hungary-and-poland/

Maďarsko a Poľsko, povedané diplomatickým jazykom “sú prístupné novým návrhom Bruselu”
. Po ich posúdení sa rozhodnú, ako a eko ďalej
Riešenie rozdeliť fond len 25-ke, pozastavením jeho výplaty Maďarsku a Poľsku až do času uspokojivých odpovedí na otázky, čo je  podľa Bruselu demokratický právny štát a demokracia, nepovedie k ničomu; v každom prípade, rozkol V-4 a EÚ, založený diablom peňazí z fondu obnovy a rozvoja, ublíži všetkým.
Čl. 67 Zmluvy, odsek 1.: „Únia vytvára priestor slobody, bezpečnosti a spravodlivosti pri rešpektovaní základných práv, rozličných právnych systémov a tradícií členských štátov.“
Demokratické práva a slobody porušuje Brusel. Ak neupustí od konania proti citovanej zmluve, Maďarsko a Poľsko len priblíži k ich predbežnému varovnému vyhláseniu o možnej aktivácii Lisabonskej zmluvy časť: Vystúpenie zo spoločenstva EÚ.
Na rozbití V-4 a tým aj EÚ, usilovne pracuje Sorosova nadácia Open Society.
Subsumovať pohyb Sorosových peňazí, získaných „legálne“ pochybnými cestami (burzové špekulácie) v rámci EÚ pod chránené princípy Schengenu, dokonca právo na podnikanie, je právny nezmysel. Za iných okolností by Soros mal byť trestne stíhaný európskym prokurátorom.
Financovanie Sorosovho mimovládneho sektora jeho nadáciou Open Society nie je podnikanie, ide o priame a nepriame financovanie „neziskoviek“. Možno ho hodnotiť len ako „slobodné nakladanie z vlastnými zdrojmi“.
Soros je vzor európskej korupcie, de facto riadi EÚ.
Soros „podniká“ v európskej politike
.

Stále nemám jasno v tom, ako EK a jej komisárka pre právny štát a demokraciu Věra Jourová vníma, ako s demokraciou, ľudskými právami a slobodami zaobchádza premiér Matovič a jeho vláda v časti Zákon č. 227/2 Zb. v časti núdzový stav;
a ako hodlá naložiť s ústavou, ústavným súdom a prezidentkou.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?