Publikované: 22.07.2022

Komentár M. Poolea o Danielovi 4:16

“Nech sa jeho srdce zmení z ľudského na zvieracie a nech nad ním prejde sedem časov.” – Daniel 4:16. 

Nech žije sedem rokov ako zviera v ľudskej podobe, medzi poľnou zverou, nech sa stane surovým, bez ľudského zmyslu a pochopenia: a to sa prejavilo aj na jeho vonkajšej podobe! Nechty mal ako pazúry a vlasy ako perie vtákov.

Niektorí si myslia, že bol skutočne premenený na zviera, ale to nie je možné, pretože potom by ho Chaldejci už nikdy viac nerešpektovali ani neuznali. Iní usudzujú, že sa vôbec nezmenil, ale iba vo vzhľade pre divákov a podľa ich predstáv!

Ale toto je falošná konštrukcia Božích skutkov, keď Písmo hovorí, že sa to skutočne stalo. Je pravdepodobné, že bol nemý a len kričal, že chodil nahý, sklonený a jedol trávu medzi zvieratami, s ktorými spolunažíval!

Strašný príklad pre najväčšieho muža na zemi, pre jeho brutálnu a zúrivú tyraniu s neľudským postojom, ponižujúcim a zneužívajúcim svoju poctu a veľké výsady na bezbožnosť a brutálnu krutosť, aby bol takto opustený!

Opustený Bohom Stvoriteľom a zároveň aj ľuďmi, hlavne tými nad ktorými len pred časom vládol ako ich kráľ, a stal sa skutočným zázrakom a divadlom pre svet, a to ako príklad pre všetky generácie do budúcnosti!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?