Publikované: 23.07.2021

Komu bude zjavené Božie sväté tajomstvo!

“Povedal im (Ježiš Kristus): ‘Vám je dané rozumieť svätému tajomstvu Božieho Kráľovstva, ale pre iných sú to naďalej všetko len podobenstvá.’” – Marek 4:11.

Ježiš Kristus, ktorého nebeské meno ako Božieho archanjela Michaela (ktoré preložené z hebrejčiny znamená – kto je ako Boh), absolútne pozná sväté tajomstvo! Okrem toho, predtým, ako sa vrátil na svoje miesto, ktoré mal predtým v nebi, povedal svojim apoštolom a učeníkom, že mu bola daná všetká moc na nebi aj na Zemi (Matúš 28:18).

Ako jeden dôkaz máme zaznamenanú časť jeho ľudského života, keď ako dvanásťročný chlapec strávil celý jeden týždeň v rozhovore s kňazmi v Božom chráme! Pochopíme to z toho, čo je zaznamenané v Božom inšpirovanom Slove, že keď sa jeho rodičia vracali domov do Nazaretu, zistili po trojdňovom cestovaní, že Ježiš nebo s nimi (Lukáš 2:41-50).

Určite už ako mladý chlapec vedel toho určite veľa, keď ho kňazi po celý ten čas počúvali ohľadne jeho hlbokých znalostí o Božom večnom predsavzatí. Aj keď Božie Slovo hovorí, že mladý Ježiš nielenže počúval kňazov a učiteľov v Božom chráme celý ten čas, určite si môžeme predstaviť, že sa oňho celý ten čas adekvátne postarali s jedlom a nocľahom!

Horecitovaný verš Marka ukazuje, že mnohé z takých Božích svätých tajomstviev bolo Ježišom Kristom vysvetlených jeho apoštolom a blízkym učeníkom. Medzi takými bol predovšetkým apoštol Pavol, ktorému nielenže boli zverené nespočetné sväté tajomstvá, ale on ako aj iní učeníci je biblickým predobrazom pomzaných bratov Krista v čase konca!

A podľa tohot príkladu si môžeme byť istí, že je to tak aj dnes! Božie sväté tajomstvá sú vysvetlené tým, ktorí sú Kristovými pomazanými bratmi a adoptovaní Boží synovia! Tí sú zobrazení okrem príkladu apoštola Pavla tiež aj Mojžišom a Elijášom v Kristovom premenení na hore, ktorého svedkami boli aj jeho traja apoštolovia – Peter, Jakub a jeho brat Ján.

 • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Daniel Nosky

  Nuž všetky poznatky, ktoré až dodnes zozbieralo ľudstvo im v poznaní pravy nepomôže…:-)

  1. Daniel Nosky

   …v poznaní pravdy…

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?