Publikované: 07.11.2013

Komunisti zúria: Ich plán na zastrašenie Bystrice Ficom nevyšiel

Mala to byť veľkolepá akcia. Sám Robert Fico sa vybral do Banskej Bystrice zakryť bezútešný obraz  Vladimíra Maňku oblbnúť a nakričať na ľudí, aby mu po štyroch rokoch ničnerobenia predsa len ešte dali šancu. Keď je zle, nastupuje Fico a to že nastúpil prezrádza, že zbadali, že im tečie do topánok. Tento kraj je pre Fica politicky dôležitý.  V Bystrici ho čakal dostatok oddaných komunistov, ktorí nadšene zatlieskajú každému jeho slovu. A mysleli, že to bude stačiť a všetci budú ohúrení. Navyše, o deň neskôr je výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. To je ten správny sviatok, nie dajaký 17. november, ktorý si Fico ani nevšimol a bol by rád keby na neho zabudli všetci. Je to ale inak. Plán nevyšiel.

Hneď po príchode bolo jasné, že dačo neštimuje.

Ja som bol v spodnej časti námestia a bolo tam veselo. Vyhrával Gladiátor, Jožo Pročko si robil svoje obvyklé žartíky, čapoval sa punč a usmiaty Ľudo Kaník ďakoval Bystričanom za podporu v sobotňajších voľbách. Na hornej časti námestia stáli vytlačení a zamračení komunisti. Ich kandidáti na poslancov podupkávali pod sochou Panny Márie v mäsiarskych zásterách(!). Snáď len nečakali na porážku?! Statoční kresťania sa pri tomto pohľade len prežehnávali a rýchlo odchádzali.

Komunisti zúrili. Ako je toto možné? Veď prišiel sám veľký Fico! Ako to, že ho tu nikto nepočúva?  A čo si to tam tí ľudia vôbec dovoľujú, vyhrávať si odušu a zabávať sa, keď sme tu my! … veď by sme im pred pár rokmi ukázali! …

Tak aspoň rýchlo vytiahnuť v ich plátku, Bystricoviny, urazené obvinenie, vraj Kaník s Gogolom zneuctili pamiatku SNP. :) )) To hovoria tí, čo ani poriadnu sochu Viestovi a Golianovi v Bystrici nevedia za 69 rokov postaviť. A pod Mariánsky stlp sa postavia v mäsiarskych zásterách ako by to bol bitúnok.  Pravda je taka, že Kaník prekazil komunistom s Ficom plan a tak zúria.

Milý Robert a chutný Vladimír. Komunizmus sa v Banskej Bystrici skončil. A bolo by dobre , keby sa skončil  v celom kraji, pretože ľudia už vašich výhovoriek, chudoby a nezamestnanosti majú po krk. Chcú zmenu a v sobotu majú jedinú možnosť za štyri roky povedať to nahlas. A verte, že všetci rozumní ľudia, ktorí sa konečne chcú mať lepšie, ju aj využijú.  

  • SlabéVýborné (+125 skóre, 149 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    najasal bych, ovce su sproste a blbe.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?