Publikované: 26.04.2022

Kongo – prepuknutie nového smrteľného vírusu!

WHO už varuje, že čas nie je na našej strane, keďže v Kongu bolo vyhlásené nové prepuknutie smrteľného vírusu ebola. Ebola, ktorá bola prvýkrát objavená pri rieke Ebola v dnešnej Konžskej demokratickej republike v roku 1976, je smrteľná choroba s mierou úmrtnosti v minulých ohniskách v rozmedzí od 25 percent do 90 percent.

Zatiaľ bol potvrdený len jeden prípad, a to bolo u 31-ročného muža v Mbandake, meste v severozápadnej provincii Equateur, ktorý zrazu začal pociťovať symptómy 5. apríla. Po viac ako týždni strávenom v domácej starostlivosti bol nakoniec 21. apríla prijatý na intenzívnu starostlivosť v miestnom centre pre liečbu eboly.

Pacient neskôr v ten deň zomrel. Keď zdravotníci rozpoznali symptómy, ponáhľali sa s odoslaním vzoriek na test na vírusovú chorobu Ebola, zatiaľ čo sa začalo vyšetrovanie s cieľom určiť zdroj prepuknutia. V pretekoch s časom sa teraz podarilo vypátrať viac ako 70 kontaktov zomretého muža.

Okrem toho bol zosnulý pacient bezpečne pochovaný, aby sa takto minimalizovalo riziko s možnosťou infikovania účastníkov nákazlivými tekutinami. Zdravotnícke zariadenie, v ktorom bola pacientovi poskytnutá starostlivosť, bolo dekontaminované. Očkovanie sa má začať, keď do Mbandaky budú zaslané dávky injekcií.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?