Publikované: 06.04.2021

Kontrola stavu ostatkov našich účtov

Popri zmrazenom „nápade“ kontrolovať pohyb a mobilnú komunikáciu občanov, zákonom, napadnutým Smerom na ústavnom súde, a ním len pozastaveným, ale v hre, naši „starostliví“ zasa chcú kontrolu zostatkov na našich účtoch nie z príkazu súdu ale zo zákona. Bez zbytočných a zdĺhavých ochranných procedúr.


https://www.ta3.com/clanok/1207441/stat-chce-kontrolovat-nase-ucty.html

Predbežné odmietavé stanovisko zaujali banky (lebo bankové tajomstvo). Možno ho prelomiť len súdom. Kybernetická bezpečnosť a pranie špinavých peňazí ako zámienka pre tvrdšiu kontrolu občanov zo strany štátu? Zatiaľ by to tak mohlo vyzerať. Ministerstvo vnútra navrhuje vytvoriť register účtov. Jeho súčasťou by bola aj možnosť skontrolovať výšku zostatku na účte. A vnútro nás o tom nebude musieť ani informovať. Zámer je uvedený v utajovanom Pláne obnovy pre posilnenie sily ministerstva vnútra a OČTK. Ním sa do slovenskej legislatívy implementuje toto:
https://www.teraz.sk/ekonomika/od-dnes-v-eu-plati-piata-smernica-o-boji/335855-clanok.html
Má byť vytvorený automatizovaný európsky mechanizmus kontroly zostatkov na účtoch fyzických aj právnických osôb v celej EÚ (Jourová).

GDPR je podvod. Iná možnosť než súhlas, niet. Podobne cookies. Zväčša musíte súhlasiť, alebo prácne sa hrabať v nastaveniach a beztak súhlasiť. Potom mazať dáta prehliadania. A znova… (až vás to prestane baviť). A ONI vyhrali.
(Napr. ak nepodpíšete čestné prehlásenie, že nie ste kovid positiv alebo chorý, váš lekár vás nemusí ošetriť. Ale to je už fakt „na hlavu“. Ale vy podobné prehlásenie vášmu lekárovi podpísať dať nemáte šancu.)
Občan na všetkých úrovniach v postavení štát-občan „ťahá za kratší koniec povrazu“.

Ústavný súd potvrdil ústavnosť dobrovoľno-nedobrovoľného testovania a legalitu a ústavnosť núdzového zákona (proti Žilinkovi a 30 smeráckym poslancom).Pracujúci a pendleri nemajú šancu sa mu vyhnúť.
Už som písal, a nie raz, že proti ústavný môže byť aj ústavný zákon a rovnako aj nález ústavného súdu.

Česi už núdzový stav nepredĺžia, prejdú na už schválený hoc nedokonalý pandemický zákon: Nemožno ním obmedziť mobilitu ľudí ani cezhraničný pohyb. Zaň sa ozvali prvé hlasy jednotlivých slovenských parlamentárov.

K kontrole účtov: Suma zostatku čiehokoľvek účtu patrí pod inak chránenú ekonomickú identitu osoby a je osobný údaj.
V zmysle smernice EK sa má taký spôsob kontroly zostatkov účtov upraviť tak, aby bol ľudsko-právne prípustný a implementovať do štátnych legislatív EÚ.

Chcú nás všetkých kontrolovať a mať o nás prehľad. Všade, vo všetkom. Pod záštitou (kovid) ochrany nášho zdravia a životov a boja proti korupcii a praniu špinavých peňazí… (však s tým by sme mali súhlasiť! Či?).

A teraz choďte vrieskať proti porušovaniu ľudských práv v Číne a totálnej kontrole pohybu a správania čínskeho obyvateľstva. Ale EÚ tomu hovorí demokracia a právny štát a európske hodnoty. EÚ ide tým istým smerom k totalite kontroly jej obyvateľov.
Slovenská legislatíva zasahuje do základného práva na ochranu súkromia a praktickej evidencie a kontroly všetkých osobných údajov. To všetko plus záznamy o testovaní a očkovacie kovid pasy, uznajte, nebolo by praktickejšie  zaznamenávať a podľa potreby meniť, upravovať a dopĺňať v jednom čipe na ruke? Veď ním by sme mohli platiť, otvárať si dvere, zažínať svetlo, splachovať po sebe… no, nebolo by to úžasné..? A to je predsa hodné človeka 21. storočia. Či?
To všetko závisí na vašom súhlase a stave obsahov vášho Overtonovho okna. A v ňom Démona súhlasu. A toto sú svetlé a temné stránky rozvoja technológií a PR4.0
Otázka: Nachádza sa aj toto všetko v utajovanom pláne obnovy?

Ďalšiu šancu zastaviť to po predošlej (mobilná komunikácia) má ústavný súd. Potom ESĽP Štrasburg. Potom Lampáreň. Pozor, ESĽP rieši individuálne žaloby, ale hromadné  žaloby môže spojiť do jedného konania (Žilinka a Smeráci). Týka sa to aj už ústavného súdu.
V predčasných voľbách sa s pokorou vráťte k Smeru. Je jedinou z mála záruk vašich sociálnych, ekonomických a ostatných ľudsko-právnych a občianskych istôt. A zárukou stabilnej vládnej koalície.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

Ďalšie proti ústavné kroky vlády môžu spôsobiť masívne vyberanie účtov, boom nákupu domácich trezorov a ukladanie peňazí pod matrace, a hlbokú finančnú krízu.
Banky nebudú mať čoho navyšovať svoje imanie a kapitál. Kríza sa vystupňuje vysplácaním pôžičiek, úverov a úrokov…

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?