Publikované: 13.11.2019

Kontroverzné a váhavé správanie Kyjeva a výsledky

Po piatich rokoch konfliktu Kyjeva s Donbasom, sa 64 percent obyvateľov Donecka a Luhanska, ktorým Kyjev váha priznať osobitný štatút, vidí pod správou Ruska.

Sociologický prieskum v DPR a LPR Kyjev urobil v čase od 7.do 31. októbra. Presnejšie, už až 64,3% obyvateľov považuje tieto časti Donbasu za súčasť Ruska. 50,9% z nich verí, že súčasné územia samozvaných republík by sa mali stať súčasťou Ruska, ďalších 13,4% – „časť Ruska, ale so zvláštnym štatútom“.
Zvláštny štatút je aj Steinmeierov plán.
Výsledky prieskumu vrhli Kyjev do „nepripraveného“ šoku. Iba 18,5% respondentov chce byť súčasťou Ukrajiny. Rozmenené na drobné: 5,1% respondentov chce byť súčasťou Ukrajiny ako predtým a ďalších približne 13,4% je pripravených vstúpiť na Ukrajinu s osobitným štatútom. 16,2% respondentov požaduje úplnú nezávislosť od Ukrajiny aj Ruska.My sa do vnútorných záležitostí Ukrajiny a Donbasu miešať nebudeme, najmä v záujme skorého mieru v regióne a v neposlednom rade svetového mieru.
Takže bez komentára. Iba suché konštatovanie: Čas beží a hrá proti obom stranám pre tretiu, proti štvrtej (EÚ) a piatej (USA). Mŕtvych, zranených aj  a utečencov pribúda.
Zelenský a Kyjev sú „v mozgovej smrti“. Oba subjekty k nej dohnala minulosť, Janukovyč, Porošenko a súčasná Zelenského váhavosť, rigidita a zamrznutosť. To je mrzuté.
Vstup do NATO bez šance, do EÚ detto. Ukrajina je skrz na skrz skorumpovaná, ekonomicky a vojensky slabá a limitovaná. Aj USA majú pud sebazáchovy a nechcú pchať cez NATO hlavu do medvedej tlamy Ruska.
Nazarbajev pozval Zelenského a Putina, aby sa stretli v Kazachstane: Kazašský prezident uviedol, a zdieľam jeho názor, že konflikt je vecou Ukrajiny a Ruska, nie „normandského formátu“ a ani USA. Stačí odvaha a Occamova britva.
Tam sa už netreba hrať na prímeria ani demilitarizované pásma, nechýba tam ani OSCE. Zelený Zelenského stôl je už dávno pripravený pre Kyjev aj Donbas; platí: „Ak ste vyčerpali všetky iné možnosti, urobte to, čo vám radil šéf.“
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://www.teraz.sk/najnovsie/nazarbajev-pozval-zelenskeho-a-putina/429550-clanok.html
https://ria.ru/20191112/1560806939.html?rcmd_alg=collaboration2
https://ria.ru/20191109/1560750132.html?in=t

Doplnené 15.11.:
Čo má s konfliktom Kyjev-Donbas spoločné Macron, Merkelová, Putin, Zelenský? Normandský formát sa má zísť 9.12. v Elyzejskom paláci u Macrona. Minské dohody, Steinmeierov plán. Vybavená vec. Treba konať.

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?