Publikované: 11.12.2020

Korčok s Naďom predstavili novú bezpečnostnú stratégiu Slovenska

Ide o aktualizáciu stratégie z roku 2005. Pokus definovať v nej Rusko ako bezpečnostnú hrozbu bol v roku 2017 zablokovaný SNS (označenie Ruska ako bezpečnostnej hrozby). Takéto označenie sa v návrhu stratégie nenachádza ani dnes. Rusko nie je hrozba ale výzva. Návrh leží v parlamente.


https://www.ta3.com/clanok/1198367/tb-i-korcoka-a-j-nada-o-bezpecnostnej-a-obrannej-strategii-sr.html
Kto vládne na Slovensku
Prvým sú parlamentné vládne a koaličné politické subjekty, druhým tu i tam selektívne silnejší najmä liberálno-liberasticky orientovaný mimovládny sektor, lobisti, mienkotvorné (liberálne) médiá a politológia, presnejšie, politikárčiaci politologickí „vedci a analytici“ alias liberálni demokrati.
Pri predstavovaní novej stratégie, tá z roku 2005 je zastaralá, si Korčok s Naďom na tlačovke TA3 pochvaľovali článok profesora politológie Jozefa Bátoru (FFUK Blava) a jeho:
„Dokumenty sa naozaj venujú mnohým aspektom bezpečnostného prostredia. Nepovedal by som, že mi tam vyslovene niečo chýba. Trochu päsťou na oko však pre mňa bolo použitie slovného spojenia pluralitná demokracia, nie liberálna demokracia. Pýtal som sa sám seba – prečo? Bojíme sa použiť pojem liberálna demokracia? Moderná demokracia je z definície vždy pluralitná. Je to preto trochu zbytočné adjektívum. Stratégie síce menujú ľudskú dôstojnosť a ľudské práva medzi základnými hodnotami republiky, ale podstatou liberálnej demokracie je, že napríklad ochrana menšín je inštitucionálne a ústavne zabezpečená a nemôže padnúť za obeť dominancii väčšiny.“
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/571085-ruske-hrozby-cina-ci-korupcia-strategie-odrazaju-novu-realitu-tvrdi-expert/
Konštatujem, že fakulty a katedry humanitných vied aj na vlajkovej lodi slovenskej vedy a vzdelávania FFUK Bratislava a nielen, ale aj súkromné školy Sorosovej CEU a OSF sú kontaminované sociálnou filozofiou a ideológiou liberalizmu novej, progresívnej neomarxistickej ľavice.
Od politológie k politike
Slovensko nie je liberálna demokracia, je štandardná parlamentná demokracia, dnes bezprecedentne ovládnutá nadštandardnou koaličnou ústavnou väčšinou štyroch menšinových strán, ktorá, ak nebude zastavená ukončením jej volebného obdobia a predčasnými voľbami, privedie Slovensko k riadnym voľbám ako vláda politických menšín.
Táto vláda vylučuje akýkoľvek prvok liberalizmu, po ktorom túži politikárčiaci profesor politológie Bátora a v duchu neomarxizmu vzdeláva svojich študentov…
Mimochodom, každá veda je a má byť vo svojej podstate apolitická, hoc do spoločenských vied preniká ideológia a politka, čo je príznačné pre neomarxistickú pseudo sociálnu filozofiu a vedu v jednom. Citácia prof. Bátoru je príklad, ako sa z politológa stane mimoparlamentný politik, liberálny demokrat a mienkotvorca.
Adorácia liberálnej demokracie je mentálna deviácia alebo porucha alebo otvorená vedomá kolaborácia s New World Order a globalistami.
Zrod mediálnej hviezdy: O Bátoru sa postarali Korčok a Naď. Chudák profesor za nič nemôže. Našla si ho neomarxistická Pravda. Oni dva ja ju. A tomu sa hovorí mienkotvorná vláda médií…
Dokladám názorom analytika Agentúry Polis, Jána Baráneka:
https://www.youtube.com/watch?v=BUwYDBsFlGE
Slovenská Ústava sa opiera o preambulu, voči ktorej je vedený frontálny útok liberálov a liberálnych demokratov (liberastov, rozbíjajúcich demokraciu) na podstatu Slovenskej republiky ako národného štátu, založeného na národných a cyrilo-metodských kresťanských tradíciách
Slovensko má svoje menšiny riadne definované a ošetrené. Iné, než národnostné a etnické menšiny nepozná.
Iba vlastným zavinením sa ľud na moci a vládnutí podieľa len ako voličstvo s hodnotou NULA pred voľbami, JEDNA (hlas) pri volebnej urne a NULA po voľbách…
Voličstvo má v medzivolebnom období vyhradený priestor na fejzbúku. A ten má hodnotu NULA. Ešte nič nevyriešil, len „zasvätene“ tára.
V skutočnosti sa voličstvo, zväčša nesvojprávne, lebo, riadi prieskumami a názormi odborníkov a “tiež odborníkov”. Profesor politológie Bátora dvíha hlasy pre neomarxistické Progresívne Slovensko, lebo to, znova potrebuje zmenu).
Výsledky marcových parlamentných volieb tak  neprozreteľne „dali dokopy“ štyri dnes vládnuce politické menšiny. Mečiarov valec „bledne závisťou“.
Na kreovanie vlády už voličstvo vplyv nemá. Varí sa z voličstvom rozdaných kariet. Dnes doznáva, že Slovensko potrebuje volebný reparát. A jednotlivo či po skupinkách sa vracia k Ficovi a Pellegrinimu verzus “progresívci” (nová “liberálna” neomarxistická ľavica).

Demokracia je alebo nie je. Nepotrebuje byť „posilnená“ adjektívom „liberálna“; vedie spoločnosť do chaosa a perspektívy občianskej vojny.
Strojcovia a projektanti NWO a deep state v jeho podobách podhodili ľudstvu západnej civilizácie liberalizmus, liberalizáciu spoločnosti a liberálnu demokraciu. Pod rúškom “liberálnej slobody”.
Čo to je? Prezradím: Nástroj na rozklad, rozbitie a atomizáciu spoločnosti, pre účel jej ovládnutia.
Prvé výsledky: Nástupom záhadného covidu demokraciu strieda post demokracia. Jeho zneužitím hrozí nástup tretej totality.
Žerú to Korčok s Naďom (nová bezpečnostná stratégia Slovenska).

Politická reprezentácia Slovenska zlyhala vo vzťahu k oprávneným záujmom Maďarska a Poľska; na čele frontu s prezidentkou podieľa sa na rozbití V-4.
Maďarsko a Poľsko podporili Slovinsko, Portugalsko a český prezident Zeman. Ten šašo Matovič sa štvrtkovému výsledku formálne tešil. Riadne ani nevie, o čo ide:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3238764-summit-eu-se-pokusi-vyresit-spor-o-rozpocet-lidri-budou-jednat-take-o-emisich-ci
Matovič rolu premiéra nezvláda mentálne ani psychicky. Jeho dni sa blížia koncu.
Jeho voličstvo a my si ho „užívame“. A užíva si to Smer aj Hlas.
Matovičovo najskôr “priznanie” k úmyslu celoplošného testovania, potom doznanie “prehry” s prezidentkou, lebo hoc miernejší ale Lockdown je u mňa znak, že Matovič je sviňa. Iná, než vo filme. Podrazácka. Bezcharakterná. To Sulík nie je. Matovič ňou bol už pred voľbami. Jeho nezodpovedné voličstvo tento fakt a množstvo dôkazov hlúpo a nezodpovedne odignorovalo. Lebo “Matovičov efekt”.

K Rusku ako bezpečnostnej výzve
Štvrtkové predĺženie sankcií EÚ proti Rusku a spoločné cvičenie námorných síl Ruska s NATO (ČT24), USA nakupujú ruskú vojenskú techniku (Vzgljad.ru) a tak ďalej…
Ide o zatiaľ nejasnú zmenu vzťahov na osi USA-NATO-Rusko? EÚ a bezpečnostným stratégom niečo „uniká“?
K sankciám: Nedostatočný pokrok v implementácii minských dohôd zo strany Ruska (summit EÚ už tradične nezohľadňuje otázku zodpovednosti ukrajinskej strany za ich implementáciu); Rusko sťahuje vojská z blízkosti hraníc s Ukrajinou.
K nákupom: USA chcú ruské vrtuľníky ale zazlievajú Turecku nákup ruských S-400.
Vzťahy Rusko-USA-EÚ (verzus Rusko) hodnotím ako medziobdobie nejasných prienikov; sa uvidí po inaugurácii prezidenta USA.
Svet prestáva byť bipolárny (Rusko-USA) je multipolárny (USA-Čína-Rusko-Irán). Pridajte sunnitský verzus šiitsky islam a spojenectvá na osi židovský Izrael a sunniti verzus šiiti a Irán.
Pre EÚ je otvorenou bezpečnostnou hrozbou neriadená migrácia a expanzívne Turecko. EÚ nemá riešenia, je nečinná; islam je pre EÚ vnútornou bezpečnostnou hrozbou.
Po odchode zo zväzku EÚ sa slobodná Brexitánia hoc spojenec s USA a člen NATO stane bianko šek; prednostne bude riešiť svoje ekonomické a obchodné záujmy. V zbrojení bude pokračovať.
Stredný a ďaleký Východ sú pre globalizmus a multilateralizmus „ďaleko“. Mimo Japonsko a Indiu ide o záujmový sektor rusko-čínskeho prediktora. Čína „podniká“ v Afrike. Austrália je mimo vplyvu euro a transatlantickej politiky (nebola ani žiadnou zo strán oboch svetových vojen).
Vo veci Ústavného Zákona č. 227/2002 Zb. v časti núdzový stav je Matovičova vláda vnútornou bezpečnostnou hrozbou Slovenska. Až tam mentálna výbava Korčoka a Naďa nesiahajú…
Albánsko protestuje proti zastreleniu občana pre porušenie zákazu vychádzania. Stanné právo je súčasťou zmieneného zákona v časti vojnový stav. Ako ďaleko má k nemu Slovensko?
Aké podoby má a môže mať Lockdown?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?