Publikované: 21.10.2022

Kremeľ bude reagovať na útoky!

Kremeľ potvrdzuje, že bude reagovať na útoky na nové územia, ktoré sa k nemu pripájajú, ako útok na Rusko! Na dnešnú otázku, či pokusy Ukrajiny o opätovné dobytie území Donbasu po tom, ako sa tieto územia odhlasujú za súčasť Ruska, budú považované za útok na Rusko, prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov (v ruštine) bolo jasné:

‘Určite. Okamžite vo vzťahu k týmto územiam nadobudne platnosť Ústava Ruskej federácie, kde je v tomto smere všetko veľmi jasne uvedené! Príslušné ustanovenia ruskej ústavy nadobudnú účinnosť od chvíle, keď sa republiky pripoja k Rusku. Peskov na svojom dnešnom tlačovom brífingu uviedol o tom, čo sa v referendách v Donbase rozhodne!

Stanú sa súčasťou Ruska a proces pristúpenia prebehne dostatočne rýchlo a v plnom súlade s právom Ruskej Federácie! Rozhodnutie musí prijať Federálne zhromaždenie aj prezident a na podpísanie potrebných dokumentov je potrebný celý rad postupov. Peskov však priznal, že si nie je istý, ako dlho bude proces uznania trvať, ale uviedol, že: ’Som skutočne presvedčený, že to bude dostatočne rýchle’!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?