Publikované: 22.03.2014

Kresťania volia scientológa Kisku…

Už o týždeň máme druhé kolo volieb prezidenta SR. Môžeme si vybrať medzi Róbertom Ficom a Andrejom Kiskom. O Ficovi vieme „všetko“ a o Kiskovi vieme, že je scientológ (samozrejme to vieme od Fica).

Ako by sa mal rozhodnúť veriaci kresťan pri voľbe prezidenta? Na prvý pohľad celkom jasne: hádam nebude kresťan voliť sektára? Má to však pár trhlín:

 1. Róbert Fico je komunista a ateista. Boli to práve komunisti (vysporiadaní s náboženskou otázkou), ktorí prenasledovali kresťanov. A nebolo to krátko. Celé to začalo akciou K (násilnou likvidáciou kláštorov) v roku 1950. Za najnebezpečnejších komunisti považovali jezuitov (pápež František). Po akcii K nasledovala akcia R (ženské rehole) a akcia P (grékotalíci). V roku 1951 začal proces so slovenskými biskupmi Vojtaššákom, Buzalkom a Gojdičom, všetci vieme ako to dopadlo. Problém mal takmer každý, kto chodil do kostola alebo na náboženstvo.
 2. Počítajme s tým, že Andrej Kiska je scientológ. Pokiaľ by bol aktívny scientológ, tak minie obrovské množstvo peňazí na svoju sektu, lebo tak scientológia funguje (možno by už nemal na prezidentskú kampaň J) Na Slovensku začala scientológia svoju činnosť v roku 1995 a má cca 2000 členov. Osobne si myslím, že scientológia je sekta. Na druhej strane, scientológovia nikdy nebojovali proti inému vierovyznaniu a už vôbec nikoho nezatvárali do väzenie kvôli inému náboženskému presvedčeniu.
 3. To že Fico je komunista a ateista je jasné ako facka. To, že Kiska je scientológ sa nepotvrdilo od nikoho iného ako od Fica. Prvý sa hlási k presvedčeniu, ktoré prenasledovalo kresťanov, druhý sa síce nehlási, ale je spájaný s presvedčením, ktoré neprenasledovalo kresťanov.

Kresťania komunistom odpustili. Kresťan by však mal urobiť všetko pre to, aby bola Cirkev slobodná. A kresťan našťastie nemá krátku pamäť!

Ja, kresťan, budem radšej voliť akožescientológa ako jasného komunistu! Moja voľba je Andrej Kiska.

 • SlabéVýborné (+49 skóre, 67 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Myskin

  Asi najvystiznejsie je toto: Ak by premier nieco realne na Kisku mal tak uz by to vytiahol podozrenie este nie je ziaden dokaz podla vsetkeho ich proste poznal ako kamaratov a neriesil co su zac a oni sa ho mozno snazili vyuzit (pozvali na prednasky apod) ak by aj mozno nieco planovali tak po tom obrovskom rozmazani by si asi tazko nieco take dovolili: Kiska bude neustale pod drobnohladom premiera ktory mu bude chciet vytknut kazdu chybu V takej situacii asi tazko bude Kiska robit nejaky lobbing v prospech scientologov aj keby naozaj chcel a mal to v umysle na druhej strane ak by sa prezidentom stal Fico, tak ho kontrolovat nebude nikto, absolutne nikto a on bude mat v rukach totalnu moc v state, vratane amnestovania tych co za neho budu riesit “spinavu pracicku” podobne ako to mal Meciar ked bol zastupujuci prezident Riziko s Kiskom je male a bliziace sa nule zatial co riziko s Ficom je takmer stopercentne Vysledok? Viem si predstavit aj lepsieho prezidenta ako napr RP ale Kiska bude tiez dobry prezident a hlavne zachrani demokraciu u nas …

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?