Publikované: 16.11.2022

Kristove roky slobody a demokracie

Slobody a práva neznamenajú len mať, vlastniť a môcť. Z post novembrovej eufórie ľudských a občianskych práv a slobôd, zmietaných ešte aj liberálnou demokraciou, vypadli tieto atribúty: svedomie, zmysel pre mieru vecí, dobro a krásu  a osobnú zodpovednosť. 17. november prednostne vnímam ako Deň študentstva a boja proti nacizmu.

Môj článok „prerozprávali“ po svojom sociologičky pp. Zora Bútorová a Zuzana Kusá zo Sociologického ústavu slovenskej akadémie vied:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19346/369087#61

Žiadny politický systém svetských vecí kdekoľvek vo svete na Zemi nie je schopný a spôsobilý konštituovať a riadiť spravodlivú spoločnosť, kde by všetci jej členovia boli spokojní a šťastní. Lebo ľudský faktor. Vyžaduje si stále viac zákonov a noriem správania. Mimochodom, aký majú vplyv na použitie alkoholu za volantom? Alebo zvyšovanie cien tabaku a škodlivých externalít… (ani cent DPH nejde priamo do zdravotníctva). Korupcia si nachádza cestu naprieč akýmkoľvek zákonom.

Spokojnosť zakladá ekonomická a sociálna báza existencie, založená na naplnení základných práv a slobôd a práv odvodených od základných práv. Druhým aspektom spokojnosti je existenciálna báza ľudskej bytosti. Hoops! Ak ktosi, že ľudia majú právo byť šťastní, hoops! Šťastie nie je základné právo!

Systém politických strán a hnutí v tzv. slobodnom a demokratickom svete sa všade vo svete vyčerpal, nemá čo ponúknuť, preto musí zaniknúť. Zastupiteľská demokracia je krádež volebnej dôvery prepožičanej voličstvom. Privlastnenie si jej voleným ľudovým zastupiteľstvom. Kde-tu či viac-menej to platí už 33 rokov s výnimkami, ktoré potvrdzujú pravidlo. Akože demokracia mení sa na reálnu post demokraciu a tretiu totalitu.

Kristove roky znamenali Ježišovu smrť a vzkriesenie. Ak vyčerpáte všetky možnosti (voľby, protesty) a vykonáte historickú bilanciu výsledkov od vzniku samostatného Slovenska, urobte, čo vám radí „šéf“:

Systém nemožno zmeniť žiadnymi voľbami, len zmenou systému, ktorý vie, že túžite len po ďalšej cyklickej zmene obsadenia parlamentu len inými vašimi volenými zástupcami, a ďalšom sklamanom očakávaní, a je na vás pripravený. Sedíte na Zoščenkovom kolotoči. Systém nechá vás pokojne protestovať. Pri použití násilia zasiahne. V zálohe má právny inštitút núdzového a krízového stavu (zdravotná starostlivosť).

Generálny výstražný štrajk 27. novembra 1989 bol najsilnejší moment, ktorý priniesol zmenu systému. Do dvoch hodín aj s cestou bolo po všetkom. Hoops! Nastúpili procesy davo-elitárskeho riadenia a z námestí povstali noví falošní mesiáši a to sa prostredníctvom cyklických volieb deje do dnes.

Veľká novembrová bola oranžová, riadená Kolektívnym Westernom a ten USA. Slovensko je svojou ústavou definované ako parlamentná zastupiteľská a polopriama demokracia. Skúsenosti s referendom sa opakujú. Iná káva je účasť voličstva (hlasovatelia). To je ale váš problém.

Tvrdenie volených zástupcov ľudu, že ich volebný mandát je základné právo odvodené od pasívneho volebného práva, je LOŽ. Mimochodom, v Izraeli sa konali piate parlamentné voľby od roku 2019. Hoops! Akékoľvek budúce voľby, predčasné či riadne, konať sa budú v jedinom volebnom obvode podľa platného volebného práva a zákona o politických stranách, hnutiach a občianskych združeniach.

Spoločnosť je tehotná zmenou, občianske podhubie zmeny systému existuje, čaká na moment vášho precitnutia, pripravenosti na jej pôrodPrávo na zhromažďovanie naplní sa len akciou. Keď odznejú protesty a spomienky na Veľký ukradnutý a vytunelovaný 17. november 1989, situácia a stav vecí verejných sa znormalizuje. Príde „poučenie z krízového vývoja“ a represívne opatrenia tak orwellovsky: v mene záchrany slobody a demokracie. Výročie 17. novembra neoslavujem. Niet čo. Znova vám sem toto:

http://www.blogovisko.sk/od-monokracie-k-pluralitnej-demokracii-a-destrukcii-politickeho-systemu.html
http://www.blogovisko.sk/davoelitarske-riadenie.html

Kto ma číta, vie. Nie som sám. Nedávate žiadne výsledky. Pani Zora Bútorová mala na hrudi znak Verejnosti proti násiliu. Hnutie za zmenu systému, riadiaci a koordinačný výbor, keďže je na nás znova páchané násilie, označil by som symbolicky ako Verejnosť proti násiliu II. Blíži sa čas, keď na zmenu bude neskoro. K Matovičovi: Nie nebudete tu večne.
P.S. Vážnu systémovú výhradu mám k používaniu a forsírovaniu pojmu liberálna demokracia. Tak ako k označeniu „sexuálna menšina“ či LGBTI+ “komunita“ alebo „tradičná či netradičná“ rodina. Nič také neexistuje! Menšina je definovaná inak, rodina je len jedna, ostatné sú pseudo a umelé rodiny! Demokracia je alebo nie je. Riadne definovaná, po 30-tich rokoch vylučuje diskusie o jej podobách. Bez falošných prívlastkov.
A najhoršou škodnou „otvorenej a transparentnej demokracie“ je volebná a ostatná anonymita (“demokratické diskusie” na fb a webe). Za ňou sa skrýva gro zla. Pod krytím anonymitou a falošnými nickmi tam pôsobia ľudské beštie.
Som osobne zodpovedný pred zákonom a svetom a hlavne samým sebou za všetko, čo kde poviem a napíšem. Ako odmietač tohto politického systému som aktívny nevolič od prvého kola prezidentských volieb a čakám, a ponúkam, zmenu. Potom sa vrátim k volebným urnám…
Obávam sa, a poznatky mi potvrdzujú, že sa “nechytáte”. Čakáte na svojich “mesiášov”. Alebo na Godota (Samuel Beckett). Ani ten nepríde. Musíte vy. Pomôžte si sami, aj boh vám pomôže. Zvádzame posledný boj o demokraciu do posledného demokrata.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?