Publikované: 20.11.2014

Krymským spindoctorom ide karta

Za posledné mesiace sa celkom úspešne podarilo západným propagandistom úplne dezorientovať verejnosť a veľmi úspešne zakryť skutočnú prapríčinu toho, čo sa udialo na Kryme na jar 2014.

Pripomeňme si ako to má vidieť správne poučená verejnosť

 • Rusi obsadili vojensky Krym
 • Rusi vypísali referendum o osamostatnení sa a pripojení k Rusku
 • Referendum sa uskutočnilo pod hlavňami ruských tankov a bolo zmanipulované
 • Krym Rusi pričlenili k Ruskej federácii

Medzitým sa jeden vedec Michal Cílek, geológ a klimatológ, zúčastnil na konferencii poriadanej Ministerstvom obrany Českej republiky s názvom “Bezpečnostní aspekty dynamiky komplexních společností” a na tejto konferencii zaznela úplne iná, nová informácia

“(Rusi) jsou hluboce frustrováni a když se dozvědí, že na “jejich” Krymu chtějí Američané budovat vojenskou základnu, tak to prostě citově neunesou. Nemůžeme s tím souhlasit, ale od toho jsou kulturní antropologové, aby nám o těchto nejenom strategických, ale i emočních rizicích řekli.”

Odhliadnuc od úplne nepríslušného kontextu, uvedomte si, čo nám novinári celé mesiace tvrdili. Že sa Rusi zbláznili a len tak zo srandy si dali jeden Krym ako predjedlo. A že to poukazuje na imanentnú agresivitu Ruska, ktorá bude mať pokračovanie po celej Európe až kým sa nezastavia pri Gibraltáre.

Naraz sa len tak medzi rečou dozvedáme na oficiálnom vojenskom fóre niečo iné. Amerika plánovala vybudovať na Kryme vlastnú základňu (len pripomínam, že pripravovala objekty v sídle veliteľstva Čiernomorskej flotily). Iné objekty stavala americká armáda na pobreží Čierneho mora ešte v roku 2012.

Je samozrejme, že nie každý je vojenský stratég a klimatológ nebude hodnotiť vojenský význam a dosah takejto informácie. Publicista, zaoberajúci sa politikou, však podobnú chybu nesmie prejaviť.

Ak teda vojaci hodnotia ako príčinu obsadenia Krymu prípravu akejsi obdoby operácie “Overlord”, mala by sa tomu venovať prvoradá pozornosť. Strategický význam Krymu pre obranu Ruska a obranu jeho záujmov je doslova životne dôležitý. Ohrozenie ruskej základne na Kryme bolo potom ohrozením celej krajiny.

Len na okraj, aj samotné prevedenie referenda bolo podľa agentúry Pew Research korektné.

Celý proces zmien na Ukrajine mal potom úplne inú motiváciu a prvotným hýbateľom a spúšťačom násilia boli Spojené Štáty Americké. A na rukách americkej vlády je krv tisícok nevinných ľudí, ktorí umreli v mene uskutočňovania geopolitického dobrodružstva USA na Ukrajine.
Zdroj:

 • SlabéVýborné (+8 skóre, 12 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

5 Komentárov

Komentárov 1 - 5 z 5Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juraj, ty si pekne prepadol ruskej propagande :) snád vás takých nie je viacej… tu si pozri ako “pracuju” rusi na kryme :) je to tragedia, oni sa vobec nezmenili, ludia tam miznu, vsetko ine ako ruske sa tvrdo likviduje…. Je to uplna katastrofa Mal by si ist aspon na pol roka do ruska, aby si vytriezvel z toho sna :) http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/292784-hrw-na-krymu-masivne-pronasleduji-odpurce-ruske-politiky/ tu si tiez precitaj… Ako si likviduju vlastnu krajinu a ako zavadzaju fašizmus. Ano, rusko je fašistický štát… A asi až opakujúca sa história presvedčí všetkých ruso a putinofilov o tom, ake sialene to v rusku je… http://www.jetotak.sk/ludskeprava/rozhovor-s-ruskou-pravnickou-do-2-rokov-tu-ziaden-obciansky-sektor-nebude

  1. Juraj Poláček

   Zaujímavé, moje zdroje z Krymu hovoria niečo iné… Práve pred mesiacom (dnes je koniec roka 2017) sa jeden známy, voči Putinovi naladený skepticky vrátil z Krymu. ŽIadne násilie nenašiel, pritom prešiel celý poloostrov a keďže hovorí plynne rusky mal možnosť si to overiť sám. To, že Rusko je krajinou, ktorá zavádza tvrdo autoritatívny spôsob riadenia, dokonca z definície (prepojenie štátnej moci a korporácií) až fašistické zriadenie sa dá súhlasiť. Ale ten ľudskoprávny buillshit treba nechať bokom. Amerika (a naše západné médiá) sponzoruje aktivistov len v krajinách, ktoré chceme zničiť. Počul niekto niekedy o porušovaní ľudských práv v Saudskej Arábii?

 2. http://www.jetotak.sk/ludskeprava/rozhovor-s-ruskou-pravnickou-do-2-rokov-tu-ziaden-obciansky-sektor-nebude

 3. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/292784-hrw-na-krymu-masivne-pronasleduji-odpurce-ruske-politiky/

 4. Roman Huťa

  Je tu video, ne ktoré som už niekde odkázal. Budovateľské úsilie US army sa začalo oveľa skôr, hoci zdôvodnenia boli iné, išlo o to isté. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SSoCl5NIR0g&list=WL

 5. Zdenek Janecek

  taky mam dojem, ze pricina se vydava za dusledok. USA je teroristicka velmoc, ktera prosazuje svoje pozadavky silou a nebere ohled na cizi zajmy. A potom se strasne divi, kdyz tvrde narazi. Tim nechci napisat, ze Rusi jsou bez viny, ale reakce na svinarnu byla adekvatni. USA je ako nase Fficoidni vlada, furt nekde hleda nepritele. Mam ale dojem, ze Rusi chteji klid a pokoj a to USA nemuzou dovolit.

Komentárov 1 - 5 z 5Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?