Publikované: 12.04.2013

Kto je tu teda hrdina?

Dnes som sa ráno zobudil, a dostal som obrovské nutkanie napísať niečo, čo mi už dlhšie leží v hlave. Zamýšľal som sa nad tým, a povedal som si, že túto myšlienku musím niekomu povedať..  Ak niekedy niekto už rozmýšľal nad týmto a napísal o tom, tak sa ospravedlňujem za opakovanie. Dúfam totiž, že nie som jediný, koho to napadlo.

Otázka znie, ako je to možné, že na Slovensku sa v takých obrovských rozmeroch kradne, nikto s tým nič nerobí, ľudia si opäť volia zlodejov, čím ďalej viac im dovoľujú kradnúť, aj napriek tomu, že už nemajú vlastne ani čo do úst… opäť a znova táto rozprávka „bez konca“…

Ja som to dnes pochopil.. našiel som jeden z dôvodov, ktorý to má asi na svedomí..

Od detstva sa u nás učia deti faktu, že najväčší hrdina v našej histórií je ZLODEJ.. Áno, zlodej čo kradol, a tak sa stal hrdinom.. Oslavujeme ho, velebíme a keď príde k nám cudzinec, tak je to prvý človek ktorého väčšina slovákov spomenie ako toho “naj” slováka.

Neviem ako vám, ale mne to nejako veľmi nápadne pripomína našich politikov a ich voličov.. Je teda aj dnes hrdinom zlodej?

Tak nech žije Juraj Jánošík a jeho družina..

 • SlabéVýborné (+12 skóre, 16 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Komplikovane hovoríš. Mal si na mysli Sulíka, alebo Dzurindu?

 2. Ján Gaborčík

  Mal na mysli tvojho Fica Ty platená kubanska maškara.Socialisti od mala nás učili kradnúť a klamať 40 rokov a to sa ťažko vykorení.

  1. Juantorena

   Súdruh Gáborčík, ty si teda mal detstvo. Už od mala ťa vychovávali ku kradnutiu. Na akú špeciálnu školu si to chodil? Ale teraz sa ti to zase hodí, nie? Keď sa pohybuješ v prostredí svojich pravicových kumpánov. Tieto schopnosti sú tam na nezaplatenie. Tam si musel zapadnúť ako zlatý prsteň do WC.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?