Publikované: 24.10.2014

Kto ste pán SMK?

Pál Csáky je štátnym občanom Maďarska, čo nepriamo potvrdili insígnie kolektívneho listu Hollandemu. Ako Maďara ho “vníma” aj európsky parlament a nevdojak ho “priraďuje” k Orbánovmu Fidesz. Museli nastúpiť “vysvetľovacie tančeky”.
Podľa platného zákona o slovenskom štátnom občianstve automaticky prichádza o slovenské občianstvo ten, kto požiadal a získal občianstvo iného štátu a ak si nesplnil svoju oznamovaciu povinnosť, zo zákona mu hrozí aj sankcia.
Pál Csáky bol na post europoslanca delegovaný slovenskou politickou stranou SMK. Delegovalo ho Slovensko, nie Maďarsko.
Politická strana maďarskej komunity zastupuje záujmy “Maďarov žijúcich na Slovensku” a má zastupovať slovenských občanov, nie občanov Maďarska.
Europoslanec nezastupuje krajinu pôvodu (Slovensko ani Maďarsko) ale záujmy EÚ.
Vo veci legitimity SMK a štátnej príslušnosti členov predsedníctva strany, by jednoznačne mala dať odpoveď Ústava SR, zákon o politických stranách a hnutiach a Ústredná volebná komisia ešte pred novembrovými komunálnymi voľbami 2014. Keďže zákon o štátnom občianstve je taký aký je, ústavný súd tiež, a, keďže niet predbežnej politickej vôle na korektnú zmenu zákona, taký je aj postoj ÚVK a MVSR.
Na stole je znova „príbeh“ jednej politickej strany, pretože dôvodný a kvalifikovaný podnet SNS pre podozrenie s porušenia zákona o politických stranách a hnutiach ako aj zákona o voľbách ústredná volebná komisia zamietla (viac – blog dole).
Príklad – europoslankyňa Flašíková-Beňová zastupuje záujmy všetkých baltických tresiek, ako aj všetkých homosexuálov, kresťanofóbnych ateistov a neomarxistických liberálov v rámci celej EÚ. Delegovaná Smerom a Slovenskom nezastupuje nikoho. Iba seba. Ako neriadená strela.
P.S. Cieľovou úlohou SMK v nastávajúcich komunálnych voľbách je dosiahnuť čo najväčší počet starostov a primátorov na území južného Slovenska v pôsobnosti Strany maďarskej komunity. Takto chce zastaviť asimiláciu Maďarov žijúcich na Slovensku. Program autonomizácie južného Slovenska SMK zverejní až po voľbách.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/333869-csaky-pisal-hollandovi-ako-europoslanec-madarska/
http://rezo.blog.sme.sk/c/283845/Kto-ste-pan-SMK.html

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?