Publikované: 22.07.2019

Kto sú hlavní mediálni štváči a o novej politickej scéne

Liberálne denníky N a SME denne nachádzajú témy, ktorými vyvolávajú, udržiavajú a prehlbujú napätie a rozkol spoločnosti.

Napríklad príklad: V podcaste denníka SME si pokecali a dobre porozumeli Kovačič-Hanzelová s Kepplovou. Je im ľúto za maďarskou kartou, chcú ju nahradiť kartou LGBTI.
https://soundcloud.com/dobre-rano-denny-podcast-dennika-sme/pondelok-22-7-2019-vystriedala-madarsku-kartu-na-slovensku-lgbti-karta
Mimochodom, o aktiváciu tej maďarskej, pokúsili sa liberáli z SaS návrhom soft novely jazykového zákona. Výsledok: Predvolebné predsvadobné tančeky spolupráce Most-Híd s MK (SMK).
Podcast: https://soundcloud.com/dobre-rano-denny-podcast-dennika-sme/pondelok-22-7-2019-vystriedala-madarsku-kartu-na-slovensku-lgbti-karta
Mimochodom aj, o pedofilnej karte a vypustení kontrolného balónika typu Overtonovo okno, a jej ráznom odmietnutí spoločnosťou, denník SME sa nebráni, mlčí…
Po troch článkoch o nevinnosti pedofílie, ako „ľudského práva“ ani necekol…
Kto seje vietor, zožne búrku.
Napokon, nie je problém k diskriminovaným osobám a skupinám LGBTI pridať “P” (pedofili). A bude o jednu utláčanú „sexuálnu menšinu“ viac.
Takzvané „sexuálne menšiny“ ktorými nie sú, sú ale výnosný politický a predvolebný artikel. Ak organizátori dúhového prajdu vyzvali politikov, aby ich tému nezneužívali na svoje ciele, máš ho vidieť…

Spolu s úpadkom takzvaných štandardných politických strán, do politického prostredia pôvodnej ľavice a pravice prichádza problém ich ideovej, ideologickej a politickej „rodovej identity“.

Nemožno byť obsedantne liberálny aj konzervatívny tak, ako nemôže byť žena len trochu tehotná. Žena nemôže byť mužom a muž ženou. To, čo „rieši“ Dostál s OKS je problém vlastnej identity a transrodovosti v politike (skratka „T“). Podobnú “rodovú” neistotu (medzi konzervativizmom a liberalizmom) pociťuje a prezentoval aj R. Sulík.
Môže byť liberalizmus konzervatívny a naopak? Až ako môže byť konzervativizmus liberálny? Môže byť pravica aj ľavicou a naopak? Obsedantná kompulzívna porucha.
Kapitalizmu je to jedno.
Pôvodný marxizmus zanikol, kapitalizmus sa ho zbavil, idea komunizmu sa neosvedčila v ZSSR a jeho bloku, neosvedčuje sa nikde, nanajvýš ako totalitné vládnutie.
Západný marxizmus už nerieši vzťah kapitál-pracujúci. Nahradil ho neomarxizmus a hnutie novej ľavice, ktorý rieši sexualitu a diskrimináciu “menšín” ako novodobého utláčaného proletariátu.
Ondrej Dostál, predseda OKS, seba označujúci ako „konzervatívny liberál“ hlásiaci sa k pravici je ale novo ľavičiar a neomarxista: „Podporil by som aj manželstvá homosexuálov, aj adopcie detí. V tomto smere je môj postoj ešte liberálnejší ako postoj SAS.“
V oboch prípadoch ide o ideologický a politický eklekticizmus. Zmätenie jazykov. A voličov. Schizoidný prvok.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Eklekticizmus
K celému zmätenému obrazu „novej politickej scény“ pridajte Progresívne Slovensko, Beblavého Spolu, liberálnych Progresívnych veriacich, Kiskovcov, OĽANO, možné hodnotové prieniky zľava aj sprava, plus ten guláš konzervatívcov a liberálov, stratíte pôdu pod nohami, priestorovú orientáciu a aby ste našli „sever“ a modus vivendi, položte si, prosím,  otázku: Sú politici a politické subjekty, strany a hnutia (aj zmeska takzvaných „kresťanských demokratov“) pre ľudí, alebo len pre seba, an sich a len pre účel ich moci a vládnutia?
Obávam sa, že za seba som našiel aj možný modus operandi. Znova mi hrozí mi vzdanie sa aktívneho volebného práva. Nemám istotu, že na politickej scéne, kde sa má zrodiť spoločnosťou chcená a vytúžená zmena, dôjde k návratu rozumu.
Osobitne upozorňujem, že zmeska kadejakých pseudo kresťanských demokratických strán je kriticky infikovaná  liberálnym novo ľavicovým neomarxizmom. V danom stave je mimo spôsobilosť byť volená jednotlivo alebo v spolku. Všetko sú to mačkopsovité hybridy, ktorých cieľom je do svojej siete zachytiť čo najviac voličov…

Ak o niečo šlo v prezidentských (boli ste oklamaní/né) a eurovoľbách, sotva už o niečo pôjde v parlamentných voľbách. Ste rozumní/é, zaobídete sa aj bez môjho jedného hlasu. Tým, čo tvrdia, že aktívne volebné právo je povinnosť, neskúšajte mi to právo v slobodnej a demokratickej spoločnosti vziať.
Prípadne ma na čas pred a počas parlamentných volieb fejzbúk znova zablokuje na dobu jedného mesiaca tak, ako v prípade prezidentských a euro volieb…
Aby som neprekážal liberálno-konzervatívnym a konzervatívno-liberálnym demokratom.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Na dôvažok, môj „podcast“:
Princezné (podcast denníka SME) prišli požiadať o ruku dvaja princovia.
Ony im, že ju dajú tomu, kto z nich im prinesie a odovzdá to najcennejšie.
Princovia odišli hľadať.
Cestou sa do seba zamilovali.
Vrátili sa k princeznám a oznámili:
Už vás nechceme.
Tento scenár pošlite do Hollywoodu.
Tak, aj to by sme mali.

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?