Publikované: 21.01.2022

Kto sú kobylky z priepasti v knihe Zjavenie!

Denný text na druhý január roku 2022 uvádza text z knihy Joela o kobylkách z priepasti a následne ponúka takýto komentár pre čitateľov, ale pravažne členom spoločnosti Strážna Veža: ‘Kobylkám bolo povolené, aby ich trápili päť mesiacov, ale nesmeli ich zabíjať’. – Zjavenie 9:5. Následuje komentár:

‘Toto proroctvo opisuje roj kobyliek, ktoré majú tváre podobné ľudským a na hlavách majú „akoby koruny zo zlata“. (Zjav. 9:7) Trápia „iba ľudí [Božích nepriateľov], ktorí nemajú na čele Božiu pečať“. (Zjav. 9:4) Robia to päť mesiacov, čo je priemerná dĺžka života kobylky. Tento opis sa hodí na Jehovových pomazaných služobníkov. Odvážne oznamujú Božie rozsudky nad týmto zlým svetom, čo veľmi znepokojuje všetkých, ktorí tento svet podporujú. Znamená to, že kobylky opísané v Joelovi 2:7–9 nie sú totožné s kobylkami, o ktorých hovorí kniha Zjavenie? Áno. Nie je neobvyklé, že v Biblii má nejaký symbol niekoľko významov. Napríklad v Zjavení 5:5 je Ježiš nazvaný „lev z kmeňa Júda“. No v 1. Petra 5:8 je označenie „revúci lev“ použité na Diabla. w20.04 3 ods. 8; 5 ods. 10

Je to tak popletené! Na jednej strane Strážna Veža ukazuje hĺbku pohľadu a rozlišovania. Na druhej strane sú ako banda opitých námorníkov, ktorí sa potácajú ako opití vychádzajúc z krčmy. Prvý príklad: Zjavenie opisuje bizarné kobylky takto: ‘A vzhľadom sa kobylky podobali koňom pripraveným na boj; na hlavách mali niečo, čo vyzeralo ako zlaté koruny, a ich tváre boli ako ľudské tváre, ale mali vlasy ako ženy. A ich zuby boli ako zuby levov a mali panciere ako železné panciere’. Zlaté koruny označujú, že nositelia sú králi a súčasťou Kristovho nebeského Kráľovstva. A dlhé ženské vlasy symbolizujú, že sú členmi Kristovej nevesty. Strážna Veža má pravdu. Ale ako všetko ostatné, viaže to na naplnenie v minulosti, na rok 1914, a to to robí bezvýznamným!

Ako dôkaz ich duchovnej opitosti Strážna Veža tvrdí, že kazateľské dielo Jehovových svedkov mučí ľudí do takej miery, že aby unikli zvestovanému posolstvu, chcú v skutočnosti zomrieť. Veď verše 5-6 hovoria: ‘A kobylkám nebolo dané zabiť ich, ale päť mesiacov ich trápiť a ich mučenie bolo ako mučenie škorpióna, keď zasiahne človeka. V tých dňoch budú ľudia hľadať smrť, ale v žiadnom prípade ju nenájdu a budú túžiť zomrieť, ale smrť od nich utečie’! Je pravda, že mnohí obyvatelia považujú Jehovových svedkov za otravných ľudí! Je však absurdné predpokladať, že posolstvo Strážnej Veže je také znepokojujúce, žeby ľudia radšej zomreli, ak by chceli uniknúť bodnutiu odsúdenia!

Okrem toho Strážna veža v posledných desaťročiach oslabila posolstvo. Kde je žihadlo? A teraz, keď Strážna Veža zatvorila verejnú službu, viete si predstaviť, že niekto dostane poštou list s malým traktátom s reklamným rajom a pozvaním na prehliadnutie si stránky JW.org a dohnaný príjemca sa potom pokúša o samovraždu? To je šialené! Jehova Boh skutočne vylial ducha hlbokého spánku na vizionárov a prorokov Betelu SV! To, čo vidiaci nemôžu vidieť, ba odmietajú vidieť, je, že Kristov druhý príchod sa ešte neuskutočnil. Jeho Prítomnosť sa ešte nezačala! Nič také ako neviditeľná prítomnosť neexistuje! Okrem toho Vedúci Zbor odmieta pochopiť význam znamenie šelmy 666. Tvrdia, že ľudia začali dostávať znamenie skazy v roku 1922! To vážne!

A pretože kobylky bodajú iba tých, ktorí majú znamenia, SV je nútená tvrdiť, že zvestovanie Jehovových svedkov ľudí mučí a núti ich, aby si priali zomrieť. A Jehovovi svedkovia prijímajú túto nezmyselnú hlúposť, ako keby to bolo Slovo Božie! Tu je niečo na zváženie. Nikto nikdy nemal na sebe plnú mieru Jehovovho svätého ducha, okrem jedného muža — Ježiša Krista! A keď bol na Zemi, Ježiš robil všelijaké zázraky. A Ježišova služba bola službou pokoja a zmierenia. Keď sa Ježiš vráti, bude to ale s mečom! Nikto nikdy nezažil Krista Kráľa bojovníka! Bude vzbudzovať úžasný strach. Ale jeho prvoradým cieľom bude bojovať proti vnútorným odpadlíkom (neverným členom SV) dlhým mečom svojich úst – usmrtiť ich. Tí, ktorých schváli, budú disciplinovaní na náležitý stupeň a potom povýšení a dostanú koruny ako králi! Dôvod, prečo majú kobylky ľudské tváre, je ten, že zvyšok ženy bude zapečatený a dostane svoje koruny, kým budú v ľudskom tele, preto teda ľudské tváre. Svoju korunu zatiaľ nikto nedostal!

Kristus sa volá Abaddon, čo znamená ničiteľ, terminátor. Jeho poslaním je zničiť všetkých Božích nepriateľov, ale najprv odpadlíkov! Potom, čo sa zjaví vyvoleným, stanú sa takými mocnými ako Kristus, v tomto bode budú vypustení z priepasti, aby mučili odsúdených. Bude to totálna vojna: Kráľovstvo Kristovo proti šelme a všetkým jej prisluhovačom. Bodavé kobylky budú mať zuby levov, pretože budú preniknuté duchom leva z kmeňa Júdu. Micheáš hovorí o tomto jave: ‘Ostatní Jakobovi budú medzi národmi, uprostred mnohých národov, ako lev medzi lesnou zverou, ako mladý lev medzi stádami oviec, ktorý prechádza a trhá zver na kúsky; a nemá ich kto zachrániť. Tvoja ruka bude zdvihnutá nad tvojimi protivníkmi a všetci tvoji nepriatelia budú zničení.” — Micheáš 5:8–9.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?