Publikované: 22.06.2013

Kto to tak vehementne ruší diskusie k rómskej problematike?

Nebude za tým najmä Brusel? Viem, nie je to oku lahodiace ak takmer denne musí niekto čítať v niektorých nemenovaných denníkoch – v diskusii pod článkami – kritické názory čitateľov o kriminalite Rómov, ale dovolím si tvrdiť, že viem čoho sa boja, tí, ktorí to robia.

http://komentare.sme.sk/r/koment_shooty/shooty.html

http://komentare.sme.sk/r/koment_shooty/shooty.html

 

Nezamestnanosť je strašne veľký strašiak a novinári, ale aj administrátori veľmi dobre vedia, že rómska otázka – čiže rómsky problém je v takom stave, do ktorého neradno ostro zabŕdnuť.

Takmer zo dňa na deň stúpa počet nezamestnaných a adekvátne k tomu narastá aj počet kriminálnych deliktov. No a u Rómov je ten počet o to väčší, že väčšina z nich má vo svojich rodinách mnoho hladných krkov, ktoré je potrebné voľáko nasýtiť.

Po 89 roku všetky vlády – vrátane tej terajšej – ten rómsky problém sa snažili odsúvať a zmietali ho pod koberec, jednoducho stavali sa k nemu macošsky, že veď ono sa to voľáko samo vyrieši. Lenže chudobný človek to vidí, tak, že ak sa oňho nedokáže postarať štát a ak ešte k tomu jeho vrcholoví predstavitelia – sami ten štát ožobračujú o velikánske hodnoty – (politické kauzy a privatizačné tunely – o tých sa tu už snáď ani nie je potrebné viac rozpisovať), tak sa niet naozaj čomu čudovať ak dlhodobo nezamestnaný človek niečo ukradne v hodnote pár stoviek eur – prípadne jednej až dvoch tisícok eur.

Mimochodom mám na blogu PRAVDA tento môj blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2013/06/21/eu… No žiaľ nemám ho na titulke a adminovi sa ani nejako zvlášť nečudujem, veď dôvod som spomenul už v úvode.

 • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  aj komunisti se snazili a co se jim podarilo a meli na to vsechny paky a moznosti. Myslim, ze generalizovani a naopak zlehcovani neni na miste. — jedina moznost je odriznout od statniho cicku a nutnost neco delat, aby se uzivili. Nutnost dodrzovani zakonu je principialni a nutna pro vsechny. Pokud nestaci veznice a detske domovy, tak treba vybudovat. Vsak mame dost stavebnich kapacit a nezamestnanych taky, na strazeni. Urcite to bude lepsi, nez vyhazovani stimulu na pofiderne firmy.

 2. Ladislav Serenča

  samorost, ono je síce pekne napísané a všetko je to OK, lenže k tomuto: ” a nutnost neco delat, aby se uzivili” – Kto túto nutnosť zariadi, keď väčšina Slovákov sa správa tak – ako keby sa ich to vôbec netýkalo ??!

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?