Publikované: 06.03.2014

Kto nariadil streľbu na Ukrajine?

Ostreľovači, ktorí počas demonštrácií v Kyjeve strieľali do ľudí, to určite nerobili na základe vlastného rozhodnutia. Už 26. februára bolo minimálne dvom zahraničným vysokopostaveným politikom jasné, že pokyn na streľbu nedal Viktor Janukovyč. Ministerka zahraničia EÚ Catherine Ashtonová v telefonickej nahrávke, ktorá koluje na internete povedala, že to zrejme budú vyšetrovať. Už prešiel viac ako týždeň a veľkí európski a americkí lídri sa k tejto téme vôbec nevyjadrujú.

Tá istá Ashtonová, ktorá bola v rozhovore s estónskym šéfom diplomacie Paetom zhrozená z informácií, že ľudí zrejme zabíjali ostreľovači na základe príkazu lídrov z Majdanu, teraz s nimi bude rokovať… s osobami, ktoré sú podozrivé z toho, že nechali zabíjať vlastný ľud si sadne za jeden stôl. Ako sa pri tom asi bude cítiť? Zistí, kto je za týmto ohavným skutkom? Myslím si, že sa o to ani len nepokúsi. Tiež je riadená ďalšími „spravodlivými“ , ktorých pravda nezaujíma. Prečo by aj mala? Všetko ide predsa podľa plánu a bežní ľudia sú len okrajovou záležitosťou.

Mnohí „odborníci“ celú situáciu prirovnávajú k invázii ruských vojsk na naše územie…to bolo ale o inom. V jednom to predsa len má spoločného menovateľa – dostali pozvanie. S tým rozdielom, že u nás ho za nás urobil komunistický pohlavár, kým ľudia o ich príchod záujem nemali. No na Kryme je situácia evidentne iná…ľudia ich chcú…je to dosť logické, keďže väčšinu obyvateľstva tvorí ruská menšina. A z historického hľadiska bol Krym umelo odtrhnutý od Ruska, a to tiež jedným nezmyselným rozhodnutím komunistického pohlavára Nikitu Chruščova.

Ako by asi reagovali Slováci? Predstavte si situáciu, že by nám zobrali časť južného Slovenska, lebo niektorý z našich „maďarských“ politikov by sa rozhodol, že ho daruje Budapešti. Aká by asi bola vaša reakcia? Okamžite by zrejme vypukla občianska vojna, lebo táto otázka je tak citlivá pre náš ľud, že z toho už len pri pomyslení na nejakú autonómiu vznikajú rôzne konflikty, samozrejme takmer „zanedbateľného“ charakteru.

Konflikt na Ukrajine si mocní naplánovali, všetko do seba zapadá…potrebovali sa dostať k zdroju nerastných surovín, posilniť svoj vplyv a naoko oslabiť ten ruský. Amerika má finančné suchoty a vždy keď to tak je, hľadá zámienku, kam poslať svojich vojakov…a EÚ tiež nie je bez problémov. A Rusi zatiaľ vyčkávajú…aspoň tak to pôsobí…neprekvapila by ma ani dohoda všetkých troch EÚ, USA a Ruska.

A výsledok? O Ukrajine sa rozhodne bez Ukrajiny…a bez ľudí, ktorí sa budú musieť opäť na pár rokov uspokojiť s tým, čo im svet pripraví…slzy matiek, ktoré prišli na Majdane o svojich mladých synov boli zbytočné…mohli žiť, nebyť zvrátenosti v myslení tých, ktorí bažia po neskonalej moci. Tých by som za vyhasnuté životy postavila na hranicu, nič iné si nezaslúžia!

 • SlabéVýborné (+6 skóre, 12 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Neskutočné konšpiračné bludy z dielne ruských demagógov a Zdravý rozum v útlme http://vybrali.sme.sk/c/Dailymalesk-Zdravy-rozum-v-utlme/hlasy/#kto

  1. Magda Želeňáková

   Cením si Váš názor, no nezdieľam ho…tu vôbec nejde o Ukrajincov. Rozprávali ste sa s nejakými ľuďmi, ktorí tam žijú a majú svoje rodiny? Lebo ja áno…aj pro – európske, či pro – americké riešenia nie sú vždy správne…ani tie pro – ruské nie. Vnímate to zrejme len z médií a nie z reálneho prostredia…ale každý môže mať svoj názor, tak ho ani Vy nikomu neberte…prajem Vám krásny zvyšok slnečného dňa :-)

   1. Čítajte: https://www.facebook.com/alexandr.butin/posts/10203600727967569


  2. Alexander Barna

   Tieto konspiracne bludy su na rovnakej urovni konspiracnych bludov, ze po demonstrantoch strielali policajni ostrelovaci, alebo ostrelovaci SPECNAZ… Existuje vsak minimalne jeden zaber potvrdzujuci to, ze na demonstrantov sa zo zalohy strielalo. A kym niekto nezavisly nevysetri kto to bol (minimlane v tom jednom konkretnom pripade), tak sa podozreni a konspiracii asi nezbavime… Na rozdiel od toho nie je konspiraciou, ale na videu zdokumentovanym faktom, ze pred najhorsim krviprelievanim sa podarilo demonstrantov z ulice Institutskaja vytlacit strelbou, bez jedineho zranenia… A teraz nebudem konspirovat, ale davam logicke otazky: a) preco sa skupiny demonstrantov rozhodli opat po tejto ulici postupovat smerom k policajtom, napriek tomu, ze bolo jasne ze ulica je v palebnom poli automatickych zbrani? b) preco sa chranili stitmi, ktorych neucinnost proti tejto strelbe musela byt kazdemu zrejma? c) kto strielal pri tomto (zjavne koordinovanom) postupe po policajtch, ku ktorym sa skupiny snazili dostat (a vdaka comu sa dostali tak dalekjo ako sa dostali)? Si schopny sa nad tymito otazkami aspon zamysliet, ci dat dokonca aj odpovede, alebo to skonci len tradicnym hejtovanim mojej osoby?

   1. Magda Želeňáková

    Ďakujem za komentár…na Vaše otázky mám snáď len jednu odpoveď – “potrebovali eskalovať napätie…aby sa konflikt rozrástol.” Všetci sa na celý problém radi pozerajú jednostranne…tak, ako som napísala, nie je to o bežných smrteľníkoch z Ukrajiny, ale o politicko- ekonomických zámeroch veľmocí…a pokiaľ ide o prešetrenie streľby…o to kompetentní nebudú mať záujem…


   2. Zo zálohy ?? /// Berkuťák stratil flash pamäť aj s fotkami a videami. /// Prečo by som sa mal zamýšľať nad ruskou demagógiou ? /// Nařídila střelbu v Kyjevě opozice? Rusové přiživují konspirační teorie: http://zpravy.idnes.cz/paet-ashtonove-odposlech-rt-d1j-/zahranicni.aspx?c=A140306_102110_zahranicni_vez


   3. Propaganda, sestra války: čím nás klame a přesvědčuje Rusko i Ukrajina (hlavne Rusko): http://zpravy.idnes.cz/propaganda-v-krizi-na-ukrajine-rusko-dv5-/zahranicni.aspx?c=A140306_154112_zahranicni_jw


 2. http://vimeo.com/88405200

 3. Toľko k ruským drístom a tunajším konšpiračným ochotníkom: Russia, Ukraine Feud Over Sniper Carnage http://abcnews.go.com/International/wireStory/russia-ukraine-feud-sniper-carnage-22823545?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?