Publikované: 16.10.2019

Ktorým stranám či poslancom bude v marci zvoniť umieračik, a ktorým nie?

Trocha skoro je písať na predvolebnú tému, hoc bilbordy sú plné usmeivajúcich sa politikov ako Matovič, Chren, Lipšic. Síce zákon z roku 1999 o volebnej kampáni to zakazuje, ale čert to ber. Nie je to mojou pravomocou toto riešiť ani chuťou.

Aj keď je do volieb relatívne ďaleko, pol roka. Ešte tu budú Vianoce – čas pokoja a Silvester – čas nových predzavzatí. A skutočne drzná kampáň sa začne dva mesiace pred nimi. Predsa v médiách, internetévých portálov už vychádzajú články ako napr. http://www.aktuality.sk/clanok/305495/desat-politikov-ktori-sa-s-miestom-poslanca-definitivne-rozlucia/. Novinári a politológovia sa zahrali na veštcov. Tento článok nazvali vystížne Ktorému poslancovi zazvoní umieračik? Ja by som doplnila o pár mien, aj keď poviem na rovinu, je to trúfalé od do mňa. Ale iritije ma, že tam dali Mariku Rtomskú, a nedoplnili to ešte menami, ktoré by mohli prichdázať do úvahy, že aj im možno zazvoní umieračik.

A podľa nejakých parlamentných, či novinárských kecov vraj poslankyňa Helenka Mezenská bude na Matovičovej kandidátke. Ktovie, ako to bude. Ale to nie je moja starosť.

Prv ako prídam mená politikov, ktorým zazvoní umieračik, vložím tu odkaz na dve staršie články ktoré som napsíala pred predčasnými marcovými voľbami 2012. Hodnotím tie články, že boli dosť presne, vyšli mi. Keď budete čítať tieto moje dva články, musíte chápať, že vtedy som mala iné vedomosti, bola iná situácia, a že dnes sa veci pohli iným smerom. Je to najmä z hľadiska, že som dosť priaznivo písala o strane Sdkú – DS, dokonca mám tam fotku s pánom Frešom, dnes by som už túto fotku nedala a z facebooku som ju stiahla. A rovnako som písala priaznivo aj o Matovičovi, klube Olano. Bohužiaľ, aj táto strana ma sklamala. Pre ľudí nerobia nič. Pre ich neocotu spolupracovať odišla aj poslankyňa Marika Ritomská.

Odkaz na prvý článok: http://zavacka.blog.sme.sk/c/290106/SDKU-DS-ako-potapajuci-sa-Titanic-a-mozny-odchod-L-Zitnanskej.html

Odkaz na druhý článok: http://zavacka.blog.sme.sk/c/285164/Dokedy-bude-uMatovic-ovci-podcenovani.html

S kožou na trh nejdem, lebo tieto články boli dosť prečítané, a kto chce, preštuduje si históriu mojich článkov a nájde ich. Také články by som už nenapísala, keby sa dalo znova.

Podľa môjho názoru, umieračik neodzvnní týmto stranám: Smer, Kdh, Most – hid.

Podľa môjho názorym umieračik môže s veľkou pravdapodobnosťou odznieť týmto: Sas – hlasy jej odobral Chren so svojim Skokom. Ak aj Saska bude zvolená, tak len na hranici, s veľkým šťastím. Sdkú- DS -  pre kauzy ale aj diktátorske maniére P Freša.

Umieračik môže odznieť aj Igorovi Matovičovi Olano a jeho politickému súputnikovi Lipšicovi s jeho stranou Nova. Podľa politických preferencii tieto dve strany nedosahujú požadovaných sedem percent.  Voliči týchto dvoch strán sú zrejme sklamaní zo spojenia sa týchto dvoch kedysi rivalov, a dnes “kamarátov”.

Umieračik môže odznieť aj Alojzovi Hline s jeho stranou Občania. V parlamentných voľbách 2012 získal vysoký počet krúžkov okolo 20 000. Dnes však pochybujem, že by ich toľko dosiahol. A v porovnaní K

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?