Publikované: 25.09.2019

Lajčák a Čaputová

Na konferencii Globsec v New Yorku vystúpil aj známy globalista a podporovateľ multi-kulti Miroslav Lajčák. Vo svojej reči uviedol, že Slovensko sa rozhodlo zriecť časti svojej suverenity výmenou za našu ochranu, prosperitu a zvyšujúcu sa životnú úroveň.

Slovensko je svojou ústavou definované ako parlamentná demokracia. Kľúčom k postaveniu a smerovaniu Slovenska a jeho definícii v geopolitickom priestore, teda, aj zahraničnej politike štátu, je slovenská vláda v opore o parlament a ním artikulovanú vôľu občanmi volených zástupcov ľudu.
Ide tu o pokračujúci ústavný konflikt v priamom prenose na osi ľud-volení zástupcovia-ústavo a zákonodarná (parlament)-výkonná moc (vláda, prezidentka).  

Hoc sa „vŕtam“ aj v ústavnom práve, priznávam, že netuším, či existuje aj inštitút „späť vzatie demisie“ (Lajčák). Napokon sa nekonala. Lajčák „spacifikoval a umravnil“ vládu aj hlavu štátu.
Netuším ani, čo na to ústavodarná, zákonodarná a výkonná moc (vidno ich hovoriť ale nie do ich hláv). Som si ale istý, že ide o ústavný spor a kompetenciu ústavného súdu. Neeviete to ani vy, lebo tajné hlasovanie, kto je za jeho neúplnosťou a polovičnou funkčnosťou. Viem, o čom je tajné hlasovanie ako jedinečný „výdobytok Veľkého demokratizačného novembra“. Je to hnusobstvo, ktoré nepatrí do otvorenej a transparentnej spoločnosti a verejnej politiky, ktorá sa tajným hlasovaním a voľbou stáva súkromnou, skrytou a netransparentnou. Občania majú právo vedieť všetko (výnimky určuje ústava). Výdobytok tej zbabranej „nežnej“ je len právo tajnej voľby občanov v priamych a rovných voľbách…
Akokoľvek to vyznie nepríjemne, tvrdím, že najväčším svinstvom a škodnou pre takzvanú “otvorenú občiansku demokraciu” je anonymita (čo je lož, lebo anonymita otvorenú spoločnosť nezakladá). Všetky protiargumenty na konci jedného a pred začiatkom ďalšieho dňa, vedú k nekalým úmyslom pod krytím anonymitou. Však si pozrite na voľbu ústavných sudcov, a pridajte fejzbúk. Jeden anonym vás “utopí ako mačku”. A neurobíte nič. A verte, že zlo má navrch. Podhodili vám anonymitu a kontrolu nad vami má ich Veľký Brat. A “ty sa nikam neskryješ, neutečieš, lebo nemáš kam. Práve ti ponúkajú “inteligentné” ľudské čipy (aby ti uľahčili život, a teba mali pod ešte väčšou kontrolou…”
Jediným reálnym výdobytkom “nežnej” chyba, takou byť nemala, je priama a rovná anonymná voľba len občanmi, voličmi, ostatok (parlament) je vecou rokovacieho poriadku, ktorý ale nie je (!) súčasťou hmotného jadra ústavy tak, ani ako koaličná zmluva. Kvalifikovanú voľbu a spôsobilosť voliť (aktívne volebné právo) zakladá vždy jedine  všeobecná a politická gramotnosť občanov, voličov…
Ak sa bojíš vlastnej zodpovednosti za svoje skutky, v politike nemáš čo hľadať!

Vyhlasujem ale, že plnú a priamu zodpovednosť za stav vecí, a za to, čo stvárajú naši volení a nevolení zástupcovia, nesie ľud ako “suverénny nositeľ štátnej moci”. Výsmech takej „suverenite“. Tá „jeho  ľudová moc“ ho a on, ľud, sám seba vykázali do priestoru sociálnych sietí, na fejzbúk. Aby „občania“ neprekážali zahraničným politikám ich vlády a štátu. Fejzbúkom registrovaný ľud tam žerie sám seba a to je ľudový kanibalizmus podľa „Milujte sa a žerte sa“. Na reálne vnútorné a zahraničné politiky „nášho“ štátu nemá takmer žiadny vplyv. O to viac ho má na ideologickú a politickú objednávku Bruselu, Štarsburgu a Veľkého európskeho Brata. Fejzbúkári sa hecujú, šťuchajú a drgajú, vraj “čo by bolo treba a kto by to mal urobiť”.
Práca fejzbúku, stalo sa za bieleho dňa:Fejzbúčik ma zablokoval pre pridávanie príspevkov na vybrané stránky. Vraj, aby ma nebolo “priveľa”. Text mojej odvolačky (bez servítky):

„Vysvetlite mi, prečo nejde o váš omyl. Podporujete slobody jednej strany a blokujete slobody strany druhej. Ešte ma zablokujte úplne. Máte svojrázne pravidlá. Obštrukcie. Obmedzujete moju čítanosť a viditeľnosť. Prečo obmedzujete práva práve mne a nie užívateľom, a flagrantným porušovateľom všeobecných zásad slušnej a korektnej komunikácie? Zablokovali ste moje právo na slobodné šírenie informácií. Znemožnili ste právo iných na ich príjem. Jedna osoba sa sťažuje a odnesú si to ostatné…
Vymýšľate si. To je nepriama a priama cenzúra.
Konáte v rozpore s ľudskými právami, slobodami a Ústavou SR, teda právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Ste nadnárodná spoločnosť, ktorá by Slovensku, za vašu kontroverznú činnosť, mala odvádzať dane.
Živím vás. Reklamy. Zber, spracovanie a použitie, zneužitie údajov o užívateľoch. Pekne pozdravujem. Juraj Režo alias notorickyobcan Slovensko“
K agentúrnym prieskumom:
Práve som bol vôbec prvý raz v živote oslovený prieskumnou agentúrou. Bola to agentúra AKO. Po poskytnutí odpovedí na otázky, kto som, čo som, ostalo na linke zo strany “prieskumníka” dlhšie ticho, a po nádychu z neho vypadlo: “Bohužiaľ, vás v prieskume nepotrebujeme”. Tak aj to by sme mali. Bol by som pre nich “štatistickou chybou”. Ešte stále veríte prieskumom? Prieskumná anketa: Sú pre vás prieskumné agentúry reálnou autoritou? Až AKO? Moja dobrá skúsenosť, potvrdzujúca hypotézu: Výsledky prieskumov sú manipulatívne. Mňa už málokto “preskočí”. Nemá to cenu. Už mi volať nebudú…
Volebné prieskumy a prieskumy verejnej mienky sa objednávajú a kupujú:
Martin Slosiarik z agentúry Focus povedal, „že sa s niečím takým doteraz nestretol a ak politici vedia, kde a aké výsledky prieskumov sa dajú kúpiť, majú menovať agentúry. Ján Baránek z Polisu priznal, že politici si ich u neho chceli kúpiť.“
https://domov.sme.sk/c/6821965/baranek-niektore-strany-sa-pokusili-kupit-si-vysledky-prieskumov.html
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/predvolebne-prieskumy-sa-podla-danka-kupuju-slosiarik-to-odmieta-ale-baranek-tvrdi-nieco-ine/
https://www.facebook.com/juraj.rezo.5/posts/2387778411551908?comment_id=2389433158053100&notif_id=1569097880150172&notif_t=feed_comment
Na galavečere GLOBSEC Čaputová prehovorila: „Národná hrdosť a patriotizmus sa budujú na nenávisti, izolácii a homofóbii“ a kritizovala polarizáciu spoločnosti.
Kedy ktorá spoločnosť bola nepolarizovaná? Je takou Nemecko a Francúzsko? Brexitánia, Česko..?
V otváracom prejave valného zhromaždenia OSN v NY prehovoril Donald Trump:
Nie globalizmus ale vlastenectvo, národovectvo, národno-štátna suverenita a zvrchovanosť.
Ako budú Trumpov prejav hodnotiť Lajčák a Čaputová? A médiá? Rozchodia ho? Bude Denník N (Nenávisť) chŕliť síru a ďalšie toxické emisie (klimatické zmeny, uhlíková stopa)?
Ako sa má EÚ k pojmu vlastenectvo a patriotizmus? Vinúť sa k sukni Merkelovej a nohavici Macrona? Hoops! Merkelová nenosí sukňu. Ale rozumieme si, či? Základ vlastenectva je Aachenská nemecko-francúzska zmluva?
Konštatujem, že Lajčák je zjavne fantómový prezident a predseda vlády. Čaputová jeho asistentka a hovorkyňa.
Zjednotíme sa všetci okolo prezidentky č. 2 a jej názorov? Na jej obraz? A obraz Lajčáka, prezidenta a predsedu vlády č. 1? Ak nie, tak čo?
Poučka blízka zákonu, vzorcu, prinajmenej axiome, ktorá sa nedokazuje ale platí: Čím liberálnejšia spoločnosť, tým viac konfliktov (ľudské práva a politiky). Dôkazy sú na stole.
Zdrojom rozkolu spoločnosti v jej celku aj jednotlivostiach, je globalizmus a liberalizmus. Všetci sme podľa nich a limitov ich mentálnej výbavy „na hlavu“?
OČTK nemôžu vo veci konať ex offo. Nemajú k nej poverenia ani mentálnu výbavu. Ide o politickú záležitosť. Tá je v rukách štátnej moci, ktorou je ľud Slovenska.
V prípade Lajčák, Čaputová, ide o dôvodné podozrenie z vlastizrady a pokusov o zmenu charakteru Slovenska.
Deň ústavy sme už mali. Čaká nás spomienka na Veľký november. Tak si to “užime”.
Pošlite to prezidedntke Čaputovej a “ministrovi” Lajčákovi:
PREAMBULA ÚSTAVY SR
My, národ slovenský, pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, spoločne s príslušníkmi národnostných menšín a etnických skupín žijúcich na území Slovenskej republiky, v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi,usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity, teda my, občania Slovenskej republiky, uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave:

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?