Publikované: 03.11.2020

Laura Kovalová: Sloboda na modrom zdrape papiera

Dopredu upozorňujem, že to nie môj článok, je to príspevok Laury Kovalovej, ktorá sa nevie dostať na svoj blog na Blogovisku…

Milí dobrovoľne testovaní priatelia, ( myslím tých, ktorých keby nevydieral zamestnávateľ, nikdy by nešli…).

Chválite sa na FB fotkami modrých zdrapov a negatívnymi výsledkami. Je to rovnaký fake ako moje modelkovské fotky z mladosti… Dostávam za ne desiatky lajkov, chválim sa nimi, lebo som na nich krásna, mladá, štíhla, vlasatá… tie fotky však dnes už neplatia! Majú NULOVÚ VÝPOVEDNU HODNOTU, SÚ PO ZÁRUKE!!! Dnes som totiž už stará, vráskavá, obtlstlá, šedivá, ovísajú mi viečka, brucho, mam celulitídu, vlasy zredli… je to rovnaký neplatný blud ako ten váš certifikát za 100 mil, ktorý stratil výpovednú hodnotu v momente, ako sa vás dotkol ( amatérsky) testovateľ v použitých rukaviciach, ako ste prešli okolo radu čakajúcich ľudí, v momente keď ste vošli prvý krát do obchodu, do výťahu, natankovali, keď ste včera objali svoje dieťa, ktoré sa práve vrátilo zo škôly/škôlky alebo v momente keď ste si zatrtkali so svojim negatívne testovaným partnerom, ktorý bol predtým celý deň v práci medzi ľuďmi. Je pár dni po celoplošnom testovaní…s výnimkou tých, ktorí išli z testovania, na ktorom boli zabalení v igelitovom skafandri, ktorí ste odborne dezinfikovali a zlikvidovali, rovno domov, ste všetci na tom rovnako ako tí, ktorí nejavili cez víkend žiadne príznaky nachladnutia a napriek tomu sa testovať nedali! Využili „dobrovoľnosť“ testovania. Uverili ste mystifikácii a vaša hlava vzala za pravdu, že certifikát z nepresného testovania ( sám Führer priznáva, že testy nie sú 100-percentne spoľahlivé, o % presnosti nebudem polemizovať, lebo aj keby to bolo 99 %, stále tu je rezerva, nieto pri 10, 20, 30-percentnej nepresnosti) ako niečo, čo vám dáva záruku toho, že ste urobili niečo pre Slovensko, niečo veľké v boji so zákernou „hnusobou“ koronou, ktorá je tak nebezpečná, že sa musíte nechať špárať veterinárovi v nose, aby ste vôbec zistili, či ju máte… a tento zdrap je dôkazom o vašej bezinfekčnosti. To naozaj?

Naozaj sa s čistým svedomím a dobrým pocitom na požiadanie posledného tupého sbs-kára, či recepčnej preukazujete bumážkou, ktorá je dnes už len dôkazom vašej OBČIANSKEJ POSLUŠNOSTI a nie bezinfekčnosti? Dôkazom toho, že ste sa postavili do niekoľkohodinového radu a poslúchli ste rozkaz chorého predajného psychopata, ktorý vás predal na experiment s netestovanými testami. Áno, je to experiment a sám sa to nehanbí verejne tak nazývať a ani sa netají tým, že EU netrpezlivo čaká na výsledky. Kam sa podela vaša osobná hrdosť? Zdravý úsudok? Identita?

Nie som nezodpovedná! Keď covid prišiel, boli sme všetci dva týždne doma. Stretávali sme sa len s kamarátkou, ktorá sa tiež s nikým, okrem nás nestretávala. Vlastne som bola viac-menej doma celé mesiace. Keď nám v marci v práci dali HO, išla som ako ustráchaná ovca urobiť v potravinách obrovský nákup trvanlivých potravín na niekoľko dní, resp. týždňov. Na prvý nákup po vyše 10 dňoch som išla obalená v rúšku, šušťákoch, rukaviciach, vlasy schované v čiapke a všetko putovalo do pračky, ja do sprchy. Keď mi kuriér doručil balík, nechala som si ho vyložiť na dvore a niekoľko hodín som ho vetrala na slnku od vírusov. Hystericky som „zakázala“ vychádzky svojim seniorom … Ja dokonca na rozdiel ostatných nikam nechodím, ani keď mám len obyčajnú nádchu, aby som neroznášala vírus medzi ostatných, a to aj napriek finančnej strate (PN) radšej ostanem doma. Položte si ruku na srdce, koľko krát ste radšej vypili čarovný nápoj z lekárne, na potlačenie príznakov prechladnutia alebo chrípky, ktorých sú plné reklamy, a smrkajúci išli medzi ľudí, len aby vám niečo neušlo, miesto toho, aby ste to poctivo spotení v posteli vyležali!

Čas plynul, opatrenia, rovnako ako strach zo smrteľnej nákazy sa povoľoval, až úplne vymizol. Spolu s tým začali prichádzať informácie o skutočnej (ne-)bezpečnosti vírusu. V lete sme žili (takmer) normálnym životom. Stretávali sme sa, cestovali, žili, tešili sa zo znovu nadobudnutej slobody a mali sme iné záujmy, ako sledovanie počtov obetí Covidu…a čuduj sa svete, nikto z nás neochorel, neumrel. Ok, v médiách nás naďalej bombardovali správami a zábermi z Talianska, Španielska, USA o tisíckach mŕtvych, o telách, ktoré niet kde pochovávať, o kolabujúcich zdravotníkoch… ale kolovali aj správy o tom, že realita je úplne iná, že za obeť Covidu považujú každého, kto bol pozitívne testovaný bez ohľadu na to, koľko ďalších diagnóz a koľko rokov nebohý mal. Niektorí dokonca informovali o tom, že nebohý ani nemusel mať pozitívny test, stačilo, že umrel v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a lekár, ktorý mu vystavil úmrtný list mal finančnú motiváciu, keďže za každého koronovaného zosnulého dostal príplatok. (Naozaj tomu stále neveríte? A čo tzv, „infekčný“ príplatok 20 € za každého pozitívneho testovaného na Slovensku? Si myslíte, že to vymysleli M&M ( tandem Matovič-Mikas)??? Ha Ha HA…)

Mnohí ste sa ani nepozastavili nad tým, že nás prestali informovať, resp. tohto roku ani nezačali, o počtoch obetí ostatných chorôb. Zmizla chrípka, rakovina, cukrovka, infarkty, žltačka, tuberkulóza. Zmizli dokonca prirodzené úmrtia na starobu. Prestali ste sa báť toho, že vaši starší príbuzní budú zdĺhavo v bolestiach umierať na starobu a s tým súvisiace zdravotné problémy (na rakovinu, ochrnutí po porážkach, po diabetických amputáciach atď atď…), že budú bezprizorne ležať v nemocnici, či v starobincoch a nedôstojne čakať na svoj koniec, ktorý nie a nie prísť, ale začali ste sa hystericky báť, že keď deti okamžite neprestanú športovať a prestanú v škole sedieť s rúškom, tak sa určite infikujú koronou a zrazu umrú na pľúcnej ventilácii. Uverili ste tomu, že bez korony budú žiť večne. Vynulovali ste z mysle každoročné bombastické titulky z novín o tom, čo všetko predtým ohrozovalo ich chatrné zdravie a koľko ľudí predtým umrelo v sezóne chrípky. Napríklad aj na obyčajný zápal plúc, ktorý je najčastejšou príčinou smrti pri vážnych onemocneniach. Kde sú bombastické titulky typu: Na Slovensku zúri chrípková epidémia, čakárne lekárov plné pacientov, školy zatvorené, vo fabrikách nemá kto robiť, už 800 obetí…???

To vám fakt nebliká kontrolka, že tohto roku nikto na chrípku neumrel? Nikde na svete? Nebliká vám kontrolka pri vyhláseniach renomovaných lekárov z celého sveta, ktorí na tento fakt poukazujú a argumentujú tým, že oslabený organizmus je ľahkou obeťou akéhokoľvek vírusu či baktérie? Nebliká vám kontrolka pri vyhlásení WHO, že Covid má smrtnosť okolo 0,4 %…menej ako bežná viróza? Nebliká vám kontrolka keď si uvedomíte, že nedávno prebiehal boj medzi rodičmi, ktorí odmietali svoje deti povinne očkovať proti rukolapne existujúcim vážnym chorobám a rodičmi, ktorí nechceli, aby neočkované deti chodili do kolektívu medzi ich očkované deti, ktoré podstúpili riziko. a neskrývali sa za kolektívnu imunitu? Nebliká vám kontrolka, keď si uvedomíte, že výsledok bol taký, že na základe deklarácie o ľudských právach, by to bola diskriminácia a nikto nemôže donútiť rodičov nechať deti násilne očkovať, teda vpraviť im do tela látku, ktorej oni nedôverujú? Nebliká vám kontrolka, že zrazu tieto ľudské práva prestali platiť a všetko sa maskuje vyhlasovaním rôznych výnimočných a núdzových stavov? Nebliká vám kontrolka, že kým sa v núdzovom stave nemôžete združovať viac ako šiesti ľudia…môžete stáť celé hodiny medzi stovkami ľudí v rade na testy alebo na vozíky v daždi pred Lídlom, tlačiť sa v preplnenom vlaku a MHD?

Nebliká vám kontrolke, že napriek tomu, že výsledok testovania bol niečo okolo 1 – 1,5 % pozitívnych, čo len potvrdzuje to, že sa nejedná o pandémiu, chystá sa ďalšie testovanie, lockdown a nariadenie nosiť rúško, až do príchodu necertifikovaných vakcín bez ukončených klinických testov na Slovensko? Že sa začal hon na tých, ktorí boli neposlušní a nešli sa dať „dobrovolne“ otestovať? Že neplatia iné, ako modré potvrdenia o negatívnych výsledkoch testov? Ani tie za 70 €?

Na Slovensku nemôžete použiť žiadne neschválené liečivo, ani v prípade, že ste v beznádejnom terminálnom stave a niekde na svete existuje potencionálne účinný liek, ktorý by vám eventuálne mohol pomôcť, že je to z vášho vlastného rozhodnutia a vaša šanca na prežitie by sa mohla z 0 % zvýšiť na 50 %… a zrazu sú tu neschválené testy a podpísaná predzmluva na nákup 3 mil. ks vakcín, ktoré ešte nemajú ukončené klinické testovanie. To nie je HOAX, to povedali M&M na plačovej besede.

A nebliká vám kontrolka napr. ani pri videách s prejavmi „filantropa“ Billa Gatesa, ktorý je známy svojimi prehláseniami o preľudnenej planéte, o potrebe redukcie a selekcie obyvateľstva a súčasnom vyvíjaní vakcín, ktoré by tomuto cieľu mali dopomôcť? Aj bez klinických testov, či dokonca napriek tomu? (3,5 mil je už celkom slušná testovacia vzorka, či?). Nebliká vám kontrolka, že človek/ľudia ako on, ktorý ma toľko peňazí, že keby chcel naozaj pomôcť planéte, mohol vybudovať tisícky vodných čerpadiel a rezervoárov po celej Afrike a zachrániť tak celý kontinent, kde denne umierajú tisícky detí od hladu, a ktorý (vraj) kvôli klimatickým zmenám a suchu uteká do Európy, svoje peniaze radšej ľahkovážne investuje do výskumu s neistým výsledkom na vývoj vakcíny, ktorú väčšina ľudí nepotrebuje a nechce? Načo by bola zdravému človeku vakcína, keď čísla hovoria, že sa z kovidu vyše 95 % infikovaných vyliečilo aj bez existujúceho lieku? Väčšina ani nevedela, že ho má. Nebliká vám kontrolka, že najprv začal vývoj vakcíny a až potom prišla „pandémia“? Nebliká vám kontrolka pri nariadeniach, ktoré ani pri najlepšej vôli nemajú logiku a zmysel? Že nosenie rúšok sa stalo prejavom občianskej poslušnosti a nie reálnej ochrany? Že vás predavačka s nosom trčiacim z handry buzeruje, aby ste si nasadili rúško a keď jej poviete že veď ona sama nemá zakryté dýchacie cesty vám odpovie, že ale ona aspoň nejaké rúško má? Že je úplne jedno, čo na tom ksichte máte, hlavne že ste poslušní? Že sa deti v škole a škôlke musia dusiť aj 8 hodín so zapotenou uslintanou handrou na tvári, aby si ju potom všetci spoločne dali dole v školskej jedálni? Že corona útočí v krčmách až po 23. hodine, že vie napočítať niekde do 30, inde do 500 ľudí a až potom zaútočí? Že rozozná návštevu cintorína od golfu?

Nie, nie som paranoidná a i keď tzv, konšpiračné teórie občas/často zdieľam, beriem ich s rezervou…ale nenegujem ich automaticky, pretože nieto šplechu, aby na ňom nebolo pravdy trochu. A radšej sa nechám 100 x vysmiať, ako potom raz ľutovať, že som odignorovala kontrolky, ktoré mne teraz v hlave splašene blikajú ako maják na policajnom aute.

Ak by bol covid rovnako nákazlivý a smrtiaci ako mor, lepra alebo ebola…už by som bola 100 krát mŕtva! A všetci moji kamaráti, známi a rodina tiež. Vlastne by sme boli mŕtvi všetci, lebo pandémie v histórii boli o tom. Vymierali celé rodiny, bohaté/chudobné, vírusy sa šírili vzduchom, vodou…nepomohlo nič. A ani média nepotrebovali k tomu, aby vedeli, že im hrozí choroba, trápenie a krutá smrť. Snáď neveríte tomu, že by vás vtedy ochránili doma pošité náhubky z rôznych priedušných handier a patlanie neznámej štipľavej tekutiny z čínskych veľkoobchodov na ruky? Argument, že vtedy mali zlú hygienu a vojnami oslabenú imunitu, a preto sa pandémia rýchlo šíril stráca silu, keď si vezmete (NE-)hygienické podmienky v rómskych osadách, ktoré boli síce označené ako ložiská nákazy, ale žiadne masívne úmrtia (ak vôbec nejaké), alebo vážne prípady sa tam nekonali, a po dvoch týždňoch karantény boli všetci zázračne vyliečení a vypustení na slobodu.

Dnes je to tak, že existujú dve paralelné reality. Keď vypnete TV či FB a vyjdete von z domu, zistíte, že život plynie úplne normálne. Slnko svieti, vzduch sa dá dýchať, vetrík pofukuje, rieka tečie a po vonku sa pohybujú ľudia. Existujú dokonca miesta, kde nič nenasvedčuje tomu, že sa niečo deje. Keď však TV a FB znovu zapnete, vstúpite do alternatívnej reality a všetko je zase v prdeli. Je len na vás, ktorú realitu si vyberiete. Či sa necháte dobrovoľne testovať a očkovať, lebo v telke povedali… Je to ako v lacných sci-fi filmoch z 80-tych rokov. Celé kolónie ľudí žijú v krytoch pod zemou, dýchajú vzduch z generátorov, kupujú si drahú vodu a vzduch, sú sledovaní, vydieraní, trestaní, ustráchaní, manipulovaní, podriadení, poslušní…ale ak ste čo i len jeden takýto film videli, viete, že vždy príde nejakí rebel – hrdina, ktorý odhalí štrbinu v systéme, nájde nejaký dokument, fakt…proste mu niečo nesedí a čo mu dokazuje, že s ľudstvom niekto škaredo manipuluje kvôli vlastnému prospechu, kvôli vlastným záujmom a ziskom. Kvôli túžbe a potrebe moci ovládať masu. Ešte nikdy to nebolo v záujme obyčajných ľudí, tzv plebsu ( masy, davu, oviec…) Ani v reálnej histórii sa žiadny taký príklad nenájde. Vždy to bolo ELITA vs. PLEBS. A plebs vždy ťahá za kratší koniec. Ľudia sú len bezcenné kusy, čísla, mravce, pokusné králiky… Filmový hrdina sa však vždy odmietne poddať a rozhodne sa ísť proti prúdu. Začne poddané ovce presviedčať o svojej pravde, ukazuje dôkazy, presviedča a argumentuje…ale ako dobre viete, zmanipulovaní a oblbnutí ludia ho považujú za blázna, demagóga, konšpirátora, za nebezpečenstvo…keď im ukazuje pravdu, snažia sa ho zabiť a vyhnať zo spoločnosti, ukazujú na neho prstom, bonzujú na neho svojim väzniteľom, poľujú po ňom, naháňajú ho. Hrdinovi sa vo filme vždy podarí utiecť a prichádza happy end. Na konci filmu nájde tajné dvierka, za ktorými ho čaká iný svet….svet, kde sa dá dýchať čistý vzduch, kde svieti slnko a spievajú vtáci. Ešte stále nie je úplne neskoro. Nenechajme to zájsť do krajnosti!!! Nebuďme tupé ovce!!! Nenechajme na sebe drevo rúbať! Nielen kvôli sebe, my už to tu nejako doklepeme, ale kvôli našim deťom a ich deťom…

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?