Publikované: 13.07.2014

Lenivosť metla ľudstva!

Skutočne si nikto nechce pripustiť to, že 3. svetová vojna môže veľmi ľahko vypuknúť a to v priebehu niekoľkých dní, prípadne mesiacov?? Ľahko sa totiž môže stať, že sa ani nenazdáme a budeme si spytovať svedomie (samozrejme tí, ktorí prežijú), že sme svojim hlasným a masovým protestom nespravili nič preto aby sme vyzvali tých, ktorí sú za tieto vojnové konflikty a vojnové ohniská zodpovední, aby prestali s podporou teroristov, separatistov a radikálov akéhokoľvek vierovyznania, či rasového pôvodu – a to okamžite! Lebo v opačnom prípade to budú práve oni, čo skončia, tak ako by sme mali podľa ich scenára skončiť my. (Najmä v poslednej dobe sa husto premnožili a premnožujú takmer na celej planéte. Viď Ukrajinu, Sýriu, Irak, ale aj niektoré africké krajiny…..)

Viem, som príliš naivný, že očakávam, že čo nevidieť sa ľudstvo vzchopí a že na celom svete vyjdú občania do ulíc protestovať za skončenie všetkých vojnových konfliktov na zemeguli, ale niekde začať treba a mohli by sme to byť napríklad my Slováci, aby sme vyzvali všetkých slušných ľudí na celom svete do masového protestu, ktorý by sa konal v jednom a tom istom dni napr. s takýmto heslom: Žiadame okamžitý koniec všetkým vojnám!!!

Samozrejme, realita je taká, že väčšina slušných ľudí sa správa tak, že sa v tichosti spoliehajú nato, že však ono sa to nejako samo vyrieši, ale keď to pôjde aj ďalej takým spôsobom ako teraz, že politici na najvyššej úrovni tieto konflikty iba odďaľujú, tak si myslím, že to naozaj dobre neskončí. No asi by som chcel veľa, aby sa ľudstvo takto „vzbúrilo“, stačí sa len pozrieť okolo seba ako to beží a hneď je človeku jasné, že to inak ani nebude: príkladov je habadej – sused počuje ako sa u susedou hádajú, vrieskajú po sebe, všetko rozbíjajú, ale sused chce mať pokoj a preto to nerieši – len aby si on nenarobil nejaké problémy. Potom, keď u takýchto susedou dôjde k tomu, že pri hádke niekoho z rodiny zabijú, tak sa vo verejnosti začínajú ozývať hlasy, že sa tomu mohlo a dalo predísť. Ďalším príkladom sú narastajúce vykrádačky v obciach a osadách pri ktorých zlodeji a žiaľ aj recidivisti prepadávajú slušných občanov, a v nejednom prípade im siahnu aj na život. No slušní ľudia iba šomrú, že toto je už neúnosné, ale tíško sedia vo svojich domácnostiach a tvária sa akoby sa ich to netýkalo.

Jedná vec, ktorú u nás, (čiže na Slovensku) neviem pochopiť je tá skutočnosť, že ak niekto vyzve občanov na masový protest za nenarodené dieťa, tak na takýto protest vedia ísť tisíce protestujúcich občanov, ale to, že vo svete prichádza o život mnoho miliónov už narodených deti a samozrejme aj dospelých ľudí, tak toto je už väčšine slušných ľudí „ľahostajné“. (Cítim to tak, že celkom ľahostajné to pre väčšinu obyvateľov určite nie je, ale tou najväčšou príčinou podľa mňa je lenivosť! – Jednoducho aj keby Slovákov niekto vyzval na protest proti vojnám, tak mnohí by sa ho nezúčastnili len preto, že im je pohodlnejšie sedieť niekde pri pive, prípadne doma v obývačke). :-(

Je to smutné, ale ľudstvo sa nielenže nepoučilo z koncentračných táborov 2. svetovej vojny, ale ani z tých koncentračných táborov, ktoré vznikali len v nedávnej minulosti počas bojov v bývalej Juhoslávii.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?