Publikované: 02.05.2020

Lesbické bary v USA rednú

V dôsledku ochranných núdzových opatrení, pozastavujúcich činnosť niektorých menej dôležitých služieb, ubúda v USA počet lesbických barov.

             

Guvernér štátu New York vydal už 7. marca exekutívne nariadenie, v ktorom vyhlásil stav núdze. Starosta de Blasio podpísal výkonný príkaz, v ktorom sa uvádza obmedzenie barov a reštaurácií. Nepodstatné podniky prestali pracovať v kancelárii a prešli na prácu z domu. Podobná situácia je v celých USA.
Ginger’s Bar (obrázok vľavo) je jedným z troch lesbických barov, ktoré stále stoja v New Yorku. Väčšina z týchto zariadení, ak nie všetky, boli nútené dočasne uzavrieť bránu kvôli koronavírusovej pandémii, ich budúcnosť je neistá.
Počet lesbických barov v Spojených štátoch bol vždy oveľa nižší ako počet barov, ktoré sa primárne venujú homosexuálnym „mužom“ aj keď štatisticky je žien viac identifikovaných ako LGBTIQ.
Podľa nového odhadu Gallupovho ústavu je inak sexuálne orientovaných osôb rekordných 4,5 percent Američanov. Ich počty pribúdajú. Gallupov ústav stav sleduje od roku 2012.
Gallup zistil aj, že miera sebaurčenia týchto osôb starších generácií je stabilná. V poslednom prieskume bolo 3,5% respondentov z generácie X (ktorí sa narodili v rokoch 1965 až 1979) identifikovaní ako lesbičky, gayovia, bisexuáli alebo transsexuáli; 2,4% baby boomu (narodených v rokoch 1946 až 1964); a 1,4 percenta ostatných (narodených pred rokom 1946).
Má to súvis aj s vyššou akceptáciou osôb s týmito poruchami sexuality. A nielen (nižšie).
Podľa najnovšieho odhadu, ženy tvoria väčší podiel na rastúcej populácii LGBT v Amerike. V rokoch 2012 až 2017 sa podiel žien, ktoré sa hlásia k LGBTIQ, zvýšil z 3,5 na 5,1%.
Pokiaľ ide o mužov, miera stúpla iba o polovicu, zo 3,4 na 3,9%.

Koncom 80-tych rokov bolo v USA asi 200 lesbických barov. Ich počet sa v súčasnosti odhaduje na 16. Lesbické ženy bojujú o ich záchranu.
https://www.nbcnews.com/feature/nbc-out/few-lesbian-bars-remain-u-s-will-they-survive-covid-n1196891
Pokles počtu lesbických barov je súčasťou širšieho trendu uzatvárania barov LGBTQ v USA. V priebehu osemdesiatych rokov bolo takýchto barov viac ako 1 500, ale tento počet od konca 90-tych rokov neustále klesá, na menej ako 1 000. Podľa Mattsonovej štúdie majú dnes leví podiel prevažne bary pre mužov.
K týmto uzáverom však nedošlo rovnako: medzi rokmi 2007 a 2019 sa podľa správy odhaduje 37 percent všetkých LGBTQ barov, zatiaľ čo bary, ktoré poskytujú stravovanie ženám farebných žien, zaznamenali pokles o 52 percent, respektíve 60 percent.
Národná obchodná komora LGBTIQ USA v snahe o „záchranu“ privítala viac ako 800 pridružených komôr NGLCC a majiteľov týchto firiem, aby sa pripojili k administrátorke Jovite Carranzovej z USA Small Business Administration (SBA) a jej tímu vo veci spoločného záujmu na prepojení malých podnikov vlastnených skupinami LGBTIQ s núdzovým kapitálom a jeho zdrojmi počas krízy Covid-19
http://nglcc.org/covid19
Mám za to, že „módna vlna“ takzvanej dúhy po jej nástupe koncom 60. rokov nástupu politík praxe novej neomarxistickej ľavice do života, postupne samovoľne upadá a západná civilizácia sa vracia do svojho „normálu“.
Európska únia s jej liberálnymi hodnotami aj v otázkach sexuality a slovenské ľudsko-právne „neziskovky“ (IĽP a Inakosť) financované zahraničnou dúhovou loby, a z našich daní, si to ešte „nevšimli“.
Vzniklo a vzišlo to z USA, tam to aj zanikne. USA stoja pred ich preformátovaním zvnútra aj smerom von. Chce to len odvahu. Čím skôr tým pre ostatný svet lepšie.
Slovenské dúhové mimovládky a s nimi kolaborujúca ombudsmanka, ktorá dnes pre Covid-19 protestuje proti dočasnej „zástave“ potratov, po dobu nevyhnutných núdzových opatrení, by postupne mali zvažovať návrat k ochrane a podpore štandardných ľudských práv a slobôd, a ochrane ľudského života, a inú ale reálne verejnoprospešnú živnosť: Od pro choice k pro life.
Tieto typy “neziskoviek” majú robiť to, čo sa od nich očakáva: ochrana a podpora základných ľudských nie “ich” pseudo ľudských práv a práv akejsi dúhovej neexistujúcej pseudo menšiny (ich neomarxistického proletariátu).
Podobný „osud“ čaká aj rodovú ideológiu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?