Publikované: 24.02.2020

Lex Harabin

Zákon do parlamentu predložil Alojz Baránik z SaS ako novelu zákona o sudcoch a prísediacich v veci ich prístupu k verejným funkciám.https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/najtvrdsi-duel-harabin-musel-vysvetlovat-svoje-bozkavacky-ficom-aj-podporu-slotu
Čo všetko sa vmestí do tej z najšpinavejších volebných kampaní, aké kedy Slovensko zažilo…
Ak v predošlých voľbách šlo o veľa, v týchto ide o všetko; charakter Slovenska, jeho postavenie v regióne, EÚ a vo svete. 
Zákon lex Harabin vôbec nerieši problematiku komplexne aj naprieč prokuratúrou a policajným zborom (zákon o prokuratúre a policajnom zbore); je účelovo zameraný proti jedinej osobe sudcu JUDr. Harabina. Komplexne sa len tvári, čo je lož z hlavy premúdrelého Alojza Baránika (SaS) a jeho rovnakého komplica Ondreja Dostála…
JUDr. Harabin podal žiadosť o prerušenie výkonu funkcie z dôvodu vstupu do politiky ako zakladateľ a predseda strany Vlasť pred nadobudnutím účinnosti zákona.
Prezidentka Čaputová zákon podpísala, neposlala ale JUDr. Harabinovi rozhodnutie o zániku jeho funkcie sudcu. Je v pozícii mŕtvej chrobačice.
Je dôvodné podozrenie, že zákon lex Harabin je protiústavný a diskriminačný.
Lex Harabin je sporný aj z pohľadu odporúčaní Benátskej komisie v časti základné ľudské, občianske a politické práva sudcov a sudcovská etika.
Ak by došlo k sporu o zákon na úrovni ústavného súdu, Slovenská republika by na úrovni Európskeho súdu pre ľudské práva „ťahala za kratší koniec povrazu“.
Vecne a hmotne ale nedošlo k naplneniu porušenia základných ľudských práv v časti lex JUDr. Harabin a jeho prístup k verejným a politickým funkciám, pretože zákon „pre istotu zamrzol“ v prezidentskom paláci.
Nová slovenská vláda a parlament majú na stole systémovú úlohu:
V rámci komplexných reforiem výkonnej moci vyriešiť aj v danej veci policajný zbor, prokuratúru a justíciu na úrovni legislatívy v súlade s Ústavou SR a Listinou základných práv a slobôd.
Právny stav: JUDr. Harabin má po dobu jeho verejnej politickej činnosti ako zakladateľ a volebný kandidát strany Vlasť prerušený výkon funkcie sudcu.
Zákon lex Harabin je mŕtvy. Pokus darebákov a pseudo odborníkov na právo a ústavné právo o odstránenie JUDr. Štefana Harabina z verejnej politiky nevyšiel. Šijú proti nemu všetci čerti z pekla a liberálneho sektora.
Venujem sa ľudským právam a osoba Štefana Harabina ako predsedu strany Vlasť a volebného kandidáta je druhoradá; prvoradou je téza: Na nepráve nemožno založiť právo.
Ostatok je na voličstve.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?