Publikované: 13.05.2013

LIBERÁLI ODPOVEDAJÚ PREČO SENÁT NR SR

V našich tézach https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko

 

sme predstavili 7 tém pre Slovensko, ktoré prináša občianska platforma Bod Zlomu – Liberáli Menia Slovensko.

Jednou z nich je aj vytvorenie dvojkomorového parlamentu na Slovensku.

Ten, by pozostával zo Snemu NR SR (101 poslancov), ktorý by sa volil v pomernom volebnon systéme, kde by Slovensko bolo jeden volebný obvod a zo Senátu NR SR (57 senátorov), ktorý by sa volil v 57 jednomandátových volebných obvodoch jednokolovým väčšinovým systémom!

Senát NR SR by neschvaľoval rozpočet SR!

Myslíme si, že právo kontroly nad efektívnym využívaním verejných zdrojov patrí voleným zástupcom, rovnako ako aj zodpovednosť za ich redistribúciu v spoločnosti.

Náš návrh na vytvorenie Senátu NR SR nie je samoúčelný a šetrí verejné zdroje!

Predpokladá zrušenie množstva zbytočných inštútucií, ktoré požierajú peniaze daňových poplatníkov.

Vďaka vytvoreniu legitímnej a od moci občanov priamo odvodenej inštitúcie bude možné zrušiť: Úrad pre verejné obstarávanie,Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, Radu RTVS, Úrad verejného ochrancu ľudských práv, VUC (samosprávne kraje) a mnoho ďalších, čím sa vytvorí priestor nielen na úsporu vo verejných výdavkoch štátu, ale aj na zníženie daňového a odvodového zaťaženia!

Jediný spôsob ako účinne bojovať proti korupcii je zmenšovania priestoru, kde vzníka, teda priestoru štátnych a verejno-právnych inštiúcii!

Ak nechceme ísť cestou ďalšieho zvyšovania daní a odvodov, jediný priestor, kde sa dá šetriť  je na strane výdavkov štátu vo  Verejnej správa. Aj tu sa ukazuje opodstatnenosť nášho návrhu zrušiť samosprávne kraje (VÚC) a ďašie   inštitúcie napojené na okruh verejných financíí a ušetriť tak  vyše 1 mld. euro ročne, bez toho, aby dopady šetrenia znášali občania na svojich pleciach.

Občianska platforma Bod Zlomu – Liberáli Menia Slovensko

https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko

13.05. Bratislava

 

  • SlabéVýborné (-5 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Je sranda, že ako silno sa socialisti a anarchisti hlásia k liberalizmu :) Asi Flašík Beňová zatlačila :) Kopírujem z sme: Vám, vážení anarchisti ešte furt nedochádza, že obsah a forma nie je to isté. Vás nezaujíma červené obsadenie VÚC, miest a obcí, (ne) kvalita predsedov VÚC, primátorov, starostov, poslancov a výkon ich práce, vy ste si jednoducho niečo zmysleli, že zrušením VÚC zrazu na klérokomunistickú slovač zrazu z modrého neba začne padať manna. Toto je mentálny skrat, páni autisti.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?