Publikované: 08.05.2013

LIBERÁLI SÚ PROTI NÁVRHU ZÁKONA L. NICHOLSONOVEJ

Problém návrhu zákona o povinnej predškolskej dochádzke L. Nicholsonovej je to, že je to neuprimný návrh.
Jeho cieľom, je naháňať pre nemenovanú stranu len politicḱé body. Takéto veci sa totiž nerieša jednostraným vytrhnutím vecí z kontextu a násilím technológie moci. Ľudské spoločenstvo nie je strojom, ktorý treba opravovať – tu je základný problém socialných inžinierov ľudských sŕdc!
Aj tento návrh ukazuje ako je to s liberalizmom a jeho ponimaním v stranách v ktorých liberálna tradicia nie je spritomnená.

Štát sa tu pokúša vyvlastniť deti rodinám.
Ten návrh je totiž plošný! Vychádza z tej viery, ktorá do štátu vkladá jednanie na základe pochybného kolektívneho MY (výbor pe verejné blaho) a prostredníctvom tohoto MY chce menšina mlčiacej väčšine vnútit svoje estetické a politické prefrencie! Výsledkom takýchto socialne-inžinierských technologii je, že výsledky sú vždy suboptimálne, než ako si to naplánovali súdruhovia z NDR. Preto sa súdruhovia z NDR večne pýtaju: “kde sme spravili chybu?”

Liberáli sú proti povinnej predškolskej dochádzke  a sú za redefinovanie povinnej školskej dochádzky.
Liberáli sú aj za domáce vzdelávanie, podporu rodičovstva a výchovy a vzdelania v rodinnom prostredi!
Liberáli sú za to, aby prostriedky išli za dieťaťom formou poukazov a rodičia prostredníctvom verejnej voľby volili kam dieťa pôjde do školy.
Základné školstvo musi byt otázkou rozhodovania v miestnej komunite a nie otazkou štátnej nivelizacie! Liberáli presadzúju rovnosť všetkých typov škol a domáceho vzdelavania!
Cieľom nemá byť plošné riešenie, ale riešenie uprostred komunity, pretože len v občianskej komunite a v jej jemných vzájomne pretkaných interpersonalných vzťahoch, ktoré ju utvarajú sa dá prijať riesenie, ktore niko nemarginalizuje.

Materská školka už nie je socialistický autoservis tak ako ju koncipovala KSČ  a ani odkladište detí,.
Hovorme radšej o komunitných rodičovských centrách a reforme materskej výchovy tak, ťe ťažisko sociálnej kontroly nad ňou sa opäť presunie do rodín zo štátu!
To totž občan očkáva od liberálov!

Všetkým je jasné, že návrh zákona je cielený na rómsku komunitu, ale pre politickú korektnosť používa obkluku štátnej nivelizácie a to je zvrhlosť!

Žiadna plošná rómska reforma neexistuje!
Je to číra fikcia, ktorú tu šíria hladači štátnej renty!
Rovnako toto predkladané riešenie v konečnom dôlsedku stav vôbec nezlepší.
Rómovia sú sebavedomé a svojprávne etnikum. Majú svoje kultúrne vzorce a svoju vlastnú identitu. Problém sa da riešiť iba trpezlivosťou, dialógom, poznanim a jasným pomenovanim problémov bez jazyka politickej korektnosti.
To riešenie je uprostred rómov! Deti sú pre nich bohatstvom a vôbec nejde o sociálne dávky, postavenie matky v rómskych rodinách je ďaleko významnejšie a iné ako v majoritnej kultúre.

Potrebujeme trpezlivo budovať medzietnickú dôveru.
Rómovia nám potrebujú začať verit a my im!
To sa dá iba v térene a osobným príkladom, tak ako si vedia ich dôveru ziskavať kňazi, učitelia, vajdovia a komunitni pracovníci.
Rómska komunita rešpektuje svoje autority ma svoju hierarchiu. Umelým riešenim zhora sa nič nedosiahne a treba povedať nahlas, že to nie je otázka 4,10 a ani 20rokov.
Komunizmus všetky putá a tkanivá v rómskej komunite zdevastoval. Náprava sa nedá spraviť tak, že si súdruhovia z NDR sadnú a od zeleného stola naplánajú päťročnicu a každe dva roky ju potom budu meniť len preto, že výsledky sú stále “suboptimálne”!

Skutoční liberáli sú proti návrhu poslankyne Nicholsonovej!

(https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko)

  • SlabéVýborné (-2 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Vdaka za tento clanok. Zvrhly a vo svojej podstate marxisticky navrh sudrzky Nicholsonovej nema co hladat v liberalnom priestore. Sudruhovia a sudruzky s SaS, nesmradte v liberalnom priestore. Skuste si zalozit nejaku marxisticku bunku, ale nazyvat sa liberalmi a predkladat marxisticke navrhy je take ….. saskarske

  2. Blbosť. Liberáli sú za návrh zákona o predškolskej príprave: https://www.facebook.com/stranasas/posts/10151388429477231 Proti sú len socialisticko-anarchistickí lobotomisti.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?