Publikované: 29.09.2020

Liberálny Eintopf

Demokracia je alebo nie je. Liberálna demokracia je demokracia kuchárskeho remesla ako riadiť štát, variť, dusiť a piecť zákony pre občanov a ako zaobchádzať so stravníkmi (občania).
Nad hrncom alebo pekáčom (štát) stoja všetci a kto len chce. To je demokracia „na entú“. Eintopf.
Predstavte si, že nad hrncom u vás doma stoja dve kuchárky, kuchári. Alebo tri. Alebo päť. Varí sa Eintopf. Výsledok vám predložia na stôl. Budete to jesť?
Ak nie, nie ste liberálni demokrati.
Osobná poznámka: Dávam prednosť tradičnej „viedenskej kuchyni“ po rodičoch a matke. Tu i tam zo zvedavosti neodmietnem netradičnú ponuku. Raz sa dá všetko, čo vás nezabije. Nemyslím tým práve polievku s jedovatými hubami a hríbmi.
Výsledky:
https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01E7oLbtp4_vjAVZc3Y_2esZgjkSg:1601354482348&source=univ&tbm=isch&q=eintopf+rezept&
Slovensko je svojou Ústavou definované ako štandardná parlamentná demokracia; tvorí ju trojuholník: Ústavodarná a zákonodarná moc (parlament) výkonná moc (vláda, hlava štátu, prezidentka).
Môže v ňom byť silnejší (aktivistický) prezident alebo predseda vlády. Zvyšné dva vrcholy ich majú pod vyvažujúcou a tlmiacou kontrolou.
Slovenská republika nie je definovaná ako liberálno-demokratické ale demokratické štátne zriadenie. Ide o habaďúry liberálnych demokratov!
Ak má ale parlament a teda štát a občanov v moci a rukách vláda, majúca v zákonodarnom zbore extrémne silnú ústavnú väčšinu, mimo rámec parlamentnej demokracie, kde opozícia len pod stolom šúcha nožičkami, hoc Smer a Hlas sa kasajú tvrdou opozíciou, schopnú na počkanie tvoriť zákony, ústavné zákony a prelamovať prezidentkino „nie“ vážne spozornejte… (spíte a nekonáte od marca).
To je stav silného parlamentu (tou silou je vládna štvorkoalícia).
Matovičovo zbožné prianie: „Chcem mať takú podporu ľudu akú mala Hitlerova NSDAP“. Vieme, čo postvárala, spôsobila a aký to malo koniec…
Matovičovci majú v parlamente viac než pohodlných 96 hlasov. To je „Mečiarovský valec“.

Pre maďarskú parlamentnú demokraciu je príznačný silnejší predseda vlády. V parlamente má štandardnú demokratickú dvojtretinovú väčšinu. Česko má silného predsedu vlády a aktivistického (slabne) prezidenta.
Poľsko detto. Silná PiS. Výsledok slobodných demokratických volieb… (má ktosi čosi proti)?
Maďarský a poľský minister zahraničných vecí v reakcii na „znepokojenie“ Věry Jourovej (Cerbera demokracie a právneho štátu v EÚ v sukni) zakladajú Inštitút komparácie stavu demokracie v Európskej únii. Čítajte viac: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3194325-vyrok-jourove-o-nemocne-demokracii-v-madarsku-ma-dohru-tamni-ministryne-ji-vyzvala-k
Věra Jourová je nedôveryhodná. Svoju robotu si ale robí dobre. Je v pozícii použitej. Je nástroj. Koná politicky korektne na ideologickú a politickú objednávku systému. V intenciách pochybných európskych hodnôt. Postupne bude dostávať odpovede. Viac tu:
http://www.blogovisko.sk/tak-aj-to-by-sme-mali.html
Pre „konzervatívcov“ (u mňa tradicionalisti) sú národno-vlastenecko-kresťanské hodnoty definované preambulou Ústavy SR ako trvalé, nemenné hodnoty. Som tradicionalista.
Ondrej Dostál a Richard Sulík (prostredie OKS a SaS a Progresívneho Slovenska plus Progresívnych veriacich): Najskôr sa Sulík zadefinoval ako „konzervatívny liberál“. Ostal som z toho politologicky „na hlavu“, než prišlo Dostálovo vysvetlenie: „Som konzervatívny liberál, lebo liberálne hodnoty sú pre mňa trvalé a nemenné“.
Pre tradicionalistov sú ale tiež tradičné hodnoty trvalé a nemenné!
Aby bolo jasno
: Komunizmus, nacizmus, fašizmus, liberalizmus, multikulturalizmus, genderizmus a homosexualizmus sú ideológie, ktoré z dikcie Ústavy SR v opore o jej preambulu na Slovensku nemajú čo hľadať (Ústava SR čl. 1 odsek 1 v časti ideológia).
Už predošlé vlády Smeru sa nezaoberali týmto demokraciu na Slovensku ohrozujúcim faktom. Nebola to ani SNS. Ale je to ĽSNS (anti systémová strana). Má „na kahánku“ (lebo tí blbci na čele s Kotlebom si sami a zbytočne hádžu polená pod nohy kadejakými číselnými symbolikami).
Do toho prišlo bezočivé chucpe „teplého rožteka“ Sulíka ako „konzervatívneho liberála“ v otvorenej podobe priameho bezprostredného útoku na kresťanstvo (supresia a ostrakizácia kresťanov) mimo verejný občiansky život slovenskej demokratickej spoločnosti.
Jeho infantilná predstava oddelenia cirkvi od štátu stojí na peniazoch: „Viete, koľko by sme ušetrili?“
Odmietam protinávrh na 50-percentné zníženie príspevkov štátu politickým stranám
. Žiadam úplné zrušenie štátneho príspevku všetkým politickým stranám! Nech sa nechajú platiť asignačnou daňou! Tak, ako to „liberálni konzervatívci“ chcú od cirkvi! Čo mám čo platiť strany, ktoré som nevolil?
Nie som liberálny demokrat? Nie som. Som demokrat.
Stav demokracie na Slovensku na osi hodnotoví tradicionalisti verzus konzervatívni liberáli:
Ľudské práva a slobody proti ľudským slobodám a právam. A to je v normálnej štandardnej aktívnej občianskej spoločnosti hrozba vážneho vnútro občianskeho konfliktu. Ibaže Slovensko takým nie je. Pani prezidentka, zjednocujte to. Lebo bude zle. Najskôr si ale vyzlečte to tričko „konzervatívnej liberálky“.
Za seba si neprajem, aby mi doma, v mojej vlasti, ťažko skúšanej NSDAP a stalinistickou totalitou, varili dnes progresívni konzervatívni liberáli. Ich progresivizmus smeruje k liberálnemu fašizmu.
Tento Eintopf jesť nebudem. Na Slovenku žiadam urýchlené predčasné voľby. Parlamentná demokracia sa po marcových voľbách vychýlila zo svojho normálu.
A pozdravujem Věru Jourovú…
Tá je so zložením vládnej koalície spokojná. Podobne prezidentka. Majú v nej liberálnych demokratov…
Podľa prieskumov, voličstvo chce ďalšiu zmenu.
Ak to nevyšlo s Matovičom, chce to skúsiť s progresívcami.
Liberálna demokracia dovedená do konca privedie túto spoločnosť do anarchie, z nej do vlády Chaosa a tretej totality. A na nej sa pracuje.
Liberalizmus je ideológia rovnako nebezpečná ako komunizmus. Prinesie liberálnu neo fašistickú diktatúru.
Obe ideológie sú utópie “na hlavu”.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?