Publikované: 16.10.2019

Ľubomír Galko : príbeh kritika

Zo starých blogov sa občas vynorí perla, ktorá niekoho “trápi” a najradšej by ju utopil aby ju nikto viac nevidel.

Mgr. Jana Vaľová : Päsťou medzi oči

Z viacerých ohlasov na kritiku našej štátostrany a jej dvoch partnerov týkajúcu sa očividných megazlodejín, vyplynul názor mnohých čitateľov, že bežných ľudí tieto škandály až tak veľmi nezaujímajú. Emisie, logá, popolček, nástenky, elektronické mýto, tendre, jachty, lietadlá…, pojmy, z ktorých vyplývajú rozkradnuté stovky miliónov či dokonca až miliardy (v Sk), bežným ľuďom až tak veľa vraj nehovoria. Sú to pre nich nepredstaviteľné peniaze. Naproti tomu, ak sa povie, že nejaký politik bol na dovolenke za 150.000,- alebo si zrekonštruoval dom za 1,5 milióna, to už je iná káva. To už musí teda byť podvodník a zlodej.

Nuž v poriadku, pozrime sa teda na takú črtajúcu sa “malú” zlodejinku poslankyne za Smer – pani Jany Vaľovej. O čo teda ide? Uvediem a zhrniem len fakty, kto má záujem, môže si prečitať celý zdroj, link je uvedený na konci textu.

1) Pani poslankyňa pred šiestimi rokmi založila neziskovú organizáciu “Cesta životom”. Táto má dodnes zapísané sídlo na jej súkromnej adrese v Humennom. Neziskovka dodnes nemá ani internetovú stránku dokonca ani telefónne číslo (!!!), nedá sa o nej zistiť prakticky nič. Neziskovka by sa mala zaoberať sociálnymi službami, výchovou alebo komplexnou starostlivosťou o drogovo závislých.

2) Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (ďalej MPSVR) pridelilo neziskovke dve štedré dotácie, prvú vo výške 2.250 EUR (cca 67.783 Sk) a druhú vo výške 33.194 EUR (cca 1.000.000 Sk). Prvú dotáciu pridelilo na projekt „Resocializačné zariadenie Cesta istoty“ (nákup magnetickej tabule, nástenky, kníh, plátna, farieb, štetcov, výkresov, lôpt, bicyklov a stacionárneho bicykla), druhú na projekt “Rekonštrukcia budovy pre zariadenie Domov na pol ceste” v obci Repejov, okres Medzilaborce. MPSVR riadi kamarátka Vaľovej Viera Tomanová

3) Dom “Cesta istoty” dodnes nie je dokončený, skolaudovaný a tým pádom samozrejme ani sprevádzkovaný, kde sú nakúpené predmety a kto ich využíva, nevedno. Ale čo je najškandalóznejšie, dom “Domov na pol ceste” sa v obci Repejov vôbec nenachádza, nevedela o ňom nič ani Anna Brezíková – súčasná registrovaná šéfka neziskovky, ktorú sa na to spýtali novinári priamo v Repejove (!!!) a nevedel o ňom nič ani starosta obce Pavol Cipka…

4) Žiadosti o dotácie podpísala Ing. Anna Brezíková z Humenného – súčasná riaditeľka neziskovky a aj štatutára zástupkyňa. Osoba s rovnakým menom – Ing. Anna Brezíková – je aj riaditeľkou pobočky Sociálnej poisťovne v Humennom, ktorá priamo spadá pod MPSVR. Toho MPSVR, ktoré vedie Viera Tomanová – kamarátka poslankyne Jany Vaľovej, ktorá neziskovku zakladala a zaregistrovala ju na svojej domovskej adrese a v týchto dňoch sa vyjadrila mimo iného nasledovne : “Ešte raz opakujem, nemám žiadnu neziskovú organizáciu a nie je pravda, že táto organizácia sídli v priestoroch mojej poslaneckej kancelárie. Jej aktivity sa vykonávajú v inej kancelárii, v ktorej majú svoje spoločenské aktivity aj ďalšie organizácie“. Podľa jej ďalších slov, neziskovky sa zbavila ešte pred vstupom do NR SR.

5) Názov neziskovky aj s adresou má Jana Vaľová dodnes na schránke i na dverách svojich kancelárií, ktoré využíva ako poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky a aj ako členka strany Smer. Neziskovka má celých šesť rokov oficiálnu adresu, ktorá je totožná so súkromnou adresou poslankyne a túto adresu si udávala aj v žiadosti o dotácie. Navyše, keď boli novinári “Cestu životom” hľadať v Humennom, po zazvonení im otvorila dvere dcéra pani poslankyne Vaľovej, ktorá im oznámila, že ak hľadajú neziskovú organizáciu, majú smolu, lebo mama nie je doma, nech nechajú odkaz v jej poslaneckej kancelárii v meste…

Mnohé neziskovky, ktoré roky fungujú a majú za sebou vynikajúce výsledky, nedostali nič, ani jeden cent. Neziskovka “Cesta životom”, ktorá nemá ani jedného klienta, dostala od ministerstva nie jednu, ale hneď dve dotácie. Pričom tú najväčšiu dotáciu dostala na rekonštrukciu zariadenia o ktorého existencii nič netuší ani samotná šéfka neziskovky, ktoré jednoducho neexistuje!

Vaše konanie, pani Vaľová, sa nedá nazvať inak ako chrapúnskym počínaním človeka, ktorý si nectí okolo seba nikoho a nič. Vy spolu s vašimi “kamarátkami” ste možno nenapľuli do tváre všetkým občanom ako vaša kolegyňa Gabániová vo svojom pamätnom vystúpení. Mne teda určite nie, pretože ja mám na vás svoj názor vytvorený už dávno.

Ale minimálne tým 430 neziskovkám, ktoré používajú čestné spôsoby a ktorým bola dotácia zamietnutá, tým ste dali rovno päsťou medzi oči. A zatiaľ čo vaša kolegyňa Gabániová otvorene povedala, že má občanov “na háku” , vy ste svoj “vzťah” k nim povýšili ešte na vyšší level. Pretože z vášho konania a vašich vyjadrení vyplýva, že ich pokladáte za nesvojprávnych debilov, ktorí si nevedia spočítať dva a dva. Nepodceňujte ich, tie karty, s ktorými kalkulujete alebo z ktorých ste si to vyložili či vyveštili, môžu niekedy aj klamať.

Želám vám aby vám tú aroganciu niekto raz spočítal.

Ľubomír Galko, utorok 22. septembra 2009 07:00 Súvisiace články:

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?