Publikované: 24.09.2013

Ľudia, my sme charita, ktorá chce pre vás lacný plyn. Píšu „DžíendTí“

Postavené na Hlavu? prináša exkluzívne list od finančnej skupiny „DžíendTí“ určený verejnosti:

Milí a poslušní ovčania,

Dajte si pekne sena, čo sme vám pribalili, aby ste boli pekne napapaní a pozrite sa dobre na obrázok v tomto liste.
Chceme, aby ste videli bielu guľu. Ak vidíte čiernu kocku, tak ste ešte nezjedli dosť sena. Prosím, schrúmajte ho všetko a pokračujte v čítaní.
Kúpa lukratívnych častí SPP a hodenie stratovej divízie s nevýhodnou zmluvou s Rusmi na 20 rokov na krk štátu bola pre našu firmu maximálne nevýhodná. Uznávame, štát, čiže vy, ste vyhrali na plnej čiare, my budeme útrpne znášať straty. Pre vaše dobro. Vy si vychutnáte zisky zo stratovej firmy.
Aj keď sme úplne apolitickí, náš foter nikdy nevytuneloval žiadnu banku a k majetku sme prišli výlučne predajom trenírok Abibas na blšom trhu – staráme sa o prosperitu štátu. Keď za nami prišiel premiér, že čo dobré vieme spraviť pre ľudí, rozbúšilo sa naše sociálno-demokratické srdiečko a povedali sme – povedz, čo ľudia žiadajú. A on len, stručne, že „na tento rok 35, na budúci rok asi 40 a tie ďalšie veci.“
Vravíme mu, chápeme, neboj, o detaily sa postaráme my, dokumenty pošleme na podpis na ministerstvo. Trochu to editujte, ale vo vlastnostiach dokumentu nechajte názov našej firmy, aby ľudia vedeli, kto im chce dobre.
A on len že či máme presný zoznam tých ľudí, ktorým sa má spraviť dobre a my že jasné, že máme aj ich čísla účtov v Monaku a vo Švajci.
Tak sme to všetko zrobili, tak ako sa to robí vo vyspelom svete sme tie firmy prehnali cez Holandsko. Lebo v Holandsku je taká dobrá atmosféra, človek sa tam v coffeshope nadýchne a hneď sa cíti veselšie. Vôbec sme to nerobili preto, aby to bolo preč z očí slovenskej verejnosti a že sú tam na tom menšie dane ako doma. Niéé!
Nuž potiaľto vám mal vydržať účinok toho pribaleného sena, takže na teraz končíme.
Komu sa to nepáči, nech si zavrie okná a pustí plyn. Veď bude lacnejší!

S pozdravom plyn už syčí z trouby ven,

Vaša drahá, veľmi drahá finančná skupina

“DžíendTí”

Upozornenie: Táto správa je fiktívna a jej akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Ak máte záujem o seriózne správy, odporúčame čítať:
Ako J&T vysvetľuje kauzu SPP (celý list)

Ak sa vám nebudú pozdávať ani tie, musíte sa s tým vyrovnať.

  • SlabéVýborné (+19 skóre, 19 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?