Publikované: 17.05.2022

Lukašenko potvrdil prípravu na rozdelenie Ukrajiny

Ruský prezidentVladimir Putin zablahoželal svojim kolegom k 30. výročiu podpísania Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti a 20. výročiu vytvorenia organizácie na jej základe. Poznamenal, že združenie zohráva dôležitú, stabilizujúcu úlohu v post sovietskom priestore a vyjadril nádej na jeho ďalší rozvoj

V časti stretnutia lídrov Zmluvy venovanej Ukrajine bieloruský prezident Lukašenko povedal:

Najnebezpečnejším trendom na Ukrajine sú dnes pokusy o rozštvrtenie Ukrajiny. Boli už vytvorené tisíce jednotiek, ktoré majú vstúpiť na Ukrajinu pod rúškom mierových síl achrániť ju.” (tu)
Noty pre orchester schválili USA, lídrom je Poľsko, v nádeji na obnovu Veľkého Poľska: „Medzi Poľskom a Ukrajinou nebudú žiadne hranice“. Ostatok kapely má byť podpora Česka, Slovenska a partneri východného krídla NATO (Trojmorie), minimálne ich tichý súhlas. Čaká sa na 22. máj. Poľsko správu Naryškina (šéf ruskej SVR) má za hoax. Ním by ale mal byť aj samotných Poliakov šokujúci prejav A. Dudu tu.
Svoj vpád na Ukrajinu popieralo aj Rusko. Vojenská ochrana na základe žiadostí Donecka a Luhanska sa dala očakávať. Úprimne ma „zaskočil“ frontálny útok od západu.

Google blokuje ako „dezinformačné“ a kyberneticky nebezpečné už takmer všetky ruské zdroje. Bráni možnosť, právo a cesty k hľadaniu pravdy obmedzovaním prístupu k informáciám a samostatnému kritickému mysleniu.

Štefana Harabina vo všetkom nemusím ale verím, že obvinenie rozbije na prach. Ak nie, na Slovensku sa tým potvrdí vláda neo fašistov vazalsky zviazaných s ukrajiským neo nacizmom. Slovenskí ukronacisti mu bránili vzdať hold pamiatke padlých vojakov červenej armády na Slavíne, v zoznamoch čítaných chýbali obete kyjevského Majdanu, nástupu zločincami z Kyjeva rehabilitovaného banderovského neo nacizmu, v Odese za živa upálené obete v Dome odborov, 14 tisíc zabitých a zavraždených rusky hovoriacich občanov Donbasu od štátneho prevratu v roku 2014… a to USA a Western nevidia a prehliadajú. Žiadny trestný súd vo veci týchto zločinov proti ľudskosti zatiaľ sa nekonal. Svedecké výpovede a dôkazy proti Ruskej armáde na Ukrajine budú starostlivo selektované proti Rusku.

Ak sa Doneck a Luhansk ako poprevratové nástupnícke štáty po Ukrajine pripoja k Rusku, nestane sa nič, vôbec nič. Ukrajina celistvá neostane. Dotovaná USA, s podporou kolektívneho Westernu, neochvejne pracuje na svojom rozpade.

Navzdor Zelenského zákazu, dnes (utorok) vyšlo najavo, že v závode Azovstal v Mariupole sa vzdalo 256 ukrajinských militantov z toho 56 ranených. Podľa zdrojov, väčšinu zranených previezli v do nemocnice v meste Novoazovsk. Zvyšok poslali smerom k Jelenovke, ráno budú vypočúvaní. V Azovstale ostalo zablokovaných ďalších 2227 ľudí (3).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?