Publikované: 23.07.2020

Maďarsko si praje vládu Viktora Orbána

Popularita Viktora Orbána je podľa ostatného prieskumu na 57-percentnom päťročnom vrchole, píše 24 HU. Okrem predsedu maďarskej vlády sa stalo populárnejšími viac ministrov jeho „autoritárskej“ vlády.

Z hľadiska popularity je pre členov vlády výhodou, že ich voliči sú zjednotení. Opozičníci sú vo vzťahu k svojim politikom viac rozdelení. V tábore Fidesz je odmietanie členov vlády mimoriadne nízke, zatiaľ čo tí, ktorí volia opozíciu, hodnotia tvrdšie svojich vlastných politikov.
https://24.hu/belfold/2020/07/23/nepszerusegi-index-oteves-csucson-orban-viktor/
https://nezopontintezet.hu/2020/07/23/a-kormanyparti-politikusok-nepszerubbek-mint-az-ellenzekiek/
Inštitút z výsledkov prieskumu vyvodzuje prognózy, že zatiaľ neexistuje žiadna taká opozícia, ktorá by mohla mať šancu proti Viktorovi Orbánovi v parlamentných voľbách v roku 2022.
Opozícia by práve naopak mohla mať problém s obľúbenosťou socialistu Ferenca Gyurcsányho a Kláry Dobrevovej a ďalšími…
15 až 62 percent opýtaných nechce vidieť jednotlivých opozičných politikov na dôležitých pozíciách.Pozitívne vnímanie predsedu vlády nebolo za posledných 5 rokov nikdy také vysoké; aby pokračoval vo vládnutí, želá si 57 percent respondentov.
Z efektívnych krokov a opatrení proti kovidu politicky vyťažili nielen predseda, ale aj viacerí členovia vlády.
V porovnaní s decembrom 2019 „povýšili“ Gergely Gulyás, Péter Szijjártó a Mihály Varga o 9 až 14 percent viac, než politická pozícia. Trebárs Gergely Karácsonyho ako „najpopulárnejšieho“ opozičného politika, žiada si len 36 percent voličstva.

Na čele proti orbánovskej opozície je kolorit „kričiacej“ liberálnej slniečkárskej a dúhovej loby s ich „vreskotom“: “Slobodá! Demokraciá! Ľudské právááaaa!” Maďarskou spoločnosťou neakceptované.
A mimovládky, financované zahraničím plus proti maďarské „maďarské“ médiá detto.
A Európsky parlament, ktorý má formulácie o podmienkach vyplácania európskych prostriedkov vo viazanosti na „demokratické európske hodnoty a vládu práva“ za nejasné a vágne.
Chce o nich rokovať. A robiť Maďarsku problémy.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. A čo, koho dnes “riešime” na Slovensku? Nútim sa k sledovaniu Matovičovej „odvolávačky“. Chcem, musím, aby som vyslovil konštatovanie:
Nielen táto ale aj predošlé vlády od Veľkého Novembra sa striedajú, aby prezentovali postupný úpadok vládnutia, ľudského, občianskeho a politického étosa.
Slovensko aktuálne nemá osoby, ktoré možno označiť ako intelektuálne, duchovné a politické elity. Slovensko má len politické, sebecké persóny, s ich egom.
Toto nechcem. Toto nie je Slovensko, o ktorom snívam. Toto som v Novembri 1989 nechcel. Je mi to úprimne so sorry.

Vládna koalícia “visiaca” na 95-tich hlasoch ústavnej väčšiny má hrôzu z možnosti, že by “stratila” Matoviča ako predsedu vlády…
Ona ho totiž nemá kým nahradiť…

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?