Publikované: 07.02.2022

Majú o vakcinácii detí rozhodovať súdy?

Čerstvý z právneho hľadiska judikát vo veci očkovania maloletej osoby v ČeskuOtec, ktorý je lekár, bol pre vakcináciu deväťročnej dcéry. Matka, tiež lekárka, proti. Spor dospel až na súd. V článku sa nachádza táto anketa na tému:

https://cnn.iprima.cz/exmanzele-se-nemohli-shodnout-na-ockovani-dcery-sami-jsou-lekari-skoncili-u-soudu

Hoops! Vo veci by nemal konať žiadny ani juvenilný súd. Súd ale nahradil súhlas odmietajúcej matky, lekárky, ktorá odporúča očkovanie dospelých a neodporúča vakcináciu detí, súhlasom otca, že ich deväťročnú dcéru je možné očkovať proti kovidu ihneď bez ohľadu na matkino odvolanie, lebo súhlas vydal otec.
Mimochodom, názor otca ako muža má vyššiu váhu ako ženy, matky? Aj o tom je rodová rovnosť? Toto tu a teraz “neriešim” len konštatujem.
Súd na názor maloletých prihliadať môže, ale vo veci vakcinácie proti kovidu možno vzniesť tieto námietky a pochybnosti:
Hoops! Je úplne jedno, či ide o rodičov manželov alebo rozvedených manželov, rodičov; za dieťa môže rozhodnúť len jeden s rodičov? Ideálna je dohoda, nie ingerencia súdu. Takže poďme k veci:
Hoops! Vo veci vakcinácie proti kovidu neobstojí názor maloletej osoby ani odkaz súdu na najlepší záujem dieťaťa.
Hoops! Nad každým osobným slobodným rozhodnutím je Rezolúcia Rady Európy č. 2361 časť dobrovoľnosť očkovania.
Hoops! Vzťahuje sa dobre informovaný súhlas rodiča verzus nesúhlas (obaja lekári) na maloleté dieťa? Môže sa vo veci rozhodnúť dieťa samé?
Plnoprávne slobodne sa rozhodnúť, môže len svojprávna osoba, ktorá dovŕšila vek dospelosti a nepodlieha rozhodnutiu zákonných zástupcov, súdnemu rozhodnutiu vo veci opatrovníctva či v inom „najlepšom záujme“ maloletých. Najlepším záujmom dieťaťa nie je pochybným judikátom “schválená” vakcinácia maloletého dieťaťa proti kovidu. K pojmu detská medicínska autorita vo vzťahu očkovaniu detí proti kovidu píšem nižšie…
Hoops! Neprávomocným súdnym judikátom bol otvorený teoreticko-praktický právnický problém trojuholníka: Právomocný zástupca dieťaťa-neprávomocné dieťa-súd. Predmetom sporu nie je žiadna z dávno bežných overených a bezpečných vakcín!
Hoops! Rezolúcia RE zaväzuje aj zákonných zástupcov detí, ak by rozhodli proti vôli dieťaťa; vôľa dieťa v jeho postavení je ale slabá. Také dieťa samé nevie posúdiť svoj najlepší záujem.
Hoops! Nejde o povinné len odporúčané očkovanie. Nepovinné očkovanie nemôže byť preto vymáhané ako ústavne a zákonom ošetrený verejný záujem.
Hippokratova prísaha: „Budeš liečiť, nie zabíjať!“ Očkovanie je medicínsky úkon ale vakcína nie je liečivo ale profylaktikum.
Hoops! Charta práv pacienta sa na veci vakcinácie vzťahuje aj nevzťahuje: vo vzťahu k vakcinácii dotknutá osoba nie je pacient, okrem toho: „Nikoho nemožno nútiť podrobiť sa medicínskemu úkonu bez súhlasu dotknutej osoby“.
Hoops! Ide o experimentálne neoverené vakcíny, povolené na núdzové použitie. Nad nimi je Norimberský kódex.
Hoops! Vo veci očkovania neschválenými vakcínami platí, že písomný dobre informovaný súhlas osoby alebo jej zákonného zástupcu, má hodnotu toaletného papiera.

Slobodná voľba dieťaťa vo veci vakcinácie proti kovidu je irelevantná. Maloletá osoba sama nemá oprávnenie k podpisu dobre informovaného súhlasuProces schvaľovania vakcíny Pfizer pre deti od 5 rokov sa ešte len začal.

Môže byť nález ústavného súdu protiústavný? Prinajmenej v rozpore s Listinou základných práv a slobôd a Dohovorom o právach dieťaťa? Môže. Ibaže dieťa už bude zaočkované. Ktosi komusi „prešiel“ cez rozum. Mňa už málokto „preskočí“. Občas sa mi také tiež stane. Tak mi treba.
Všetkých lekárov vo veci vakcinácie nemajte za autority. Spozornejte, ak vakcináciu  odporúčajú a tiež, ak ju neodporúčajú; tobôž očkovanie zdravých maloletých detí
Skúste si radšej preveriť, koľkí za odporúčanie majú farmaceutickými firmami hradené náklady na konferencie. Tých spoločností je prinajmenšom päť… preložím do slovenčiny: Niečo za niečo (propagácia ich vakcín) rovná sa korupcia.
Iné je očkovanie osôb nad 80 rokov (Novavax s umelým spike proteínom) a iné, prevencia polovičnými dávkami Pfizer deťom…
Ak sa naplnia predikcie ukončenia pandémie omikronom, očakávam univerzálne viac vektorové vakcíny podobné proti vírusu chrípky v jeho sezónnych premenách…
Ak príde ten čas, a vakcíny budú riadne zlegalizované, zvážim. Ohláseného škandinávskeho variantu omikrona sa vraj obávať netreba.
Vec sa v Česku zrejme dostane pred ústavný súd, možno aj pred Európsky súd pre ľudské práva. Medzitým očakávam, že sa budú diať veci, ktoré predikujem len v mysli…
pôjde o Pravdu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Na podobnú tému, vzťahujúcu sa na očkovanie detí a firmu Pfizer, mohol by vás zaujímať aj môj predošlý článok:
http://www.blogovisko.sk/posledna-rozlucka-s-detmi-a-overovanie-faktov.html

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?