Publikované: 03.05.2020

Mapa Ukrajiny bez Krymu

Týždenník The Economist zverejnil video s mapou Ukrajiny, na ktorej chýbal Krym. Video už neexistuje. V Estónsku bola vydaná učebnica, v ktorej je Krym označený ako ruský. Problém sa dotkol aj Google Maps Ruska

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/533822-ukrajina-vyzvala-the-economist-aby-pouzival-jej-mapu-aj-s-krymom/
Tlač nových učebníc bude stáť asi 10 – 20 tisíc EUR, keďže túto učebnicu používa vyše 200 škôl v Estónsku:
https://nahnews.org/1017521-dva-goda-nikto-ne-zamechal-v-evrope-napechatali-uchebnik-s-kartoi-ukrainy-bez-kryma
https://strana.ua/news/262776-v-estonii-vypustili-uchebnik-po-anhlijskomu-jazyku-hde-krym-oboznachen- rossijskim.html
Google maps: https://tass.ru/obschestvo/6089244
Údajná anexia Krymu je zástupný dôvod pre rusofóbiu a označenie Ruska ako agresora a bezpečnostnú hrozbu pre neo koloniálny Western (USA/EÚ). Chce pre seba Ukrajinu celistvú. Aj so strategicky vojensky významným Krymom.
USA a NATO by tam rady svoje základne. To je celé…
Od členských štátov EÚ jej „centrála“ vyžaduje jednotný prístup. Ním má byť označenie vstupu Krymu do štátneho zväzku s Ruskou federáciou označované ako anexia (podľa „odborníkov“ na medzinárodné právo Westernu).
Geopoliticky slobodné a nezávislé medzinárodné právo ale tvrdí, že kyjevský Majdan v roku 2014 spôsobil reštrikciu menšinových národnostných politík a
supresiu práv národnostných menšín.
Základným ľudským právom národov je ich právo na sebaurčenie.
Toto právo, z hľadiska jeho vonkajšieho i vnútorného aspektu (ergo omnes) ak sú podmienky pre život menšín, stanovené mocou štátneho celku ako neznesiteľné, zakladá právo na právny akt secesie.
Akt bol úplne pokojný a v súlade s Ústavou Ukrajiny, ako výsledok riadneho krymského referenda.
Poznámka 1: Zelených mužikov „neriešim“. Prišli a dohliadali na bezpečnosť priebehu referenda. Aby bolo reálne slobodné. O tom, že takým bolo a dobrovoľné, niet pochybností (aj keď sú).
Poznámka 2: Slovensko sa k svojim národnostným menšinám správa učebnicovo vzorovo s príslušenstvom. Takzvaní „zástupcovia maďarskej menšiny“ sa v ostatných slovenských voľbách nedostali do parlamentu, lebo
a/ nebola politická objednávka „zdola“,
b/ SMK (Most-Híd) a ostatné subjekty zlyhali na svojom egu ako „slovenská národná koalícia“. Prišli o „živnosť“. Eše treba slovenčinu ako štátny jazyk nechať detičky najmä Maďarov a Rómov, žijúcich na Slovensku, vyučovať slovenčinu ako cudzí jazyk. Štátny jazyk nie je ich materinský jazyk.
Western, vzťah štátotvorný národ verzus národnostné menšiny na Ukrajine ignoruje. Tento aspekt základných ľudských práv má „na háku“. Sleduje len úmysel „vtiahnuť“ ďalej rozkladajúcu a rozpadávajúcu sa a ekonomicky upadajúcu Ukrajinu do západných štruktúr EÚ a NATO.
Pripomínam Donbas (Minské dohody, Normandský formát, Steinmeirerov plán).
Ukrajina sa nacionalizuje. Jej „verchuška“ máva nad hlavou false flag „územnej celistvosti, slobody a nezávislosti“.
Western ale máva nad hlavou dúhovou vlajkou pseudo menšín, ktoré nie je možné definovať ako menšinu.
Ruská federácia má „problém“ Krymu za uzavretý. Krym bude medzinárodným spoločenstvom uznaný ako ruský. Bude. Najlepšie, hneď.
Bez zbytočných „tančekov“ a ešte zbytočnejších sankcií…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Medzinárodné spoločenstvo uznalo genocídu Arménov Turkami (1915-18). Protestný názor a postoj Erdogana je irelevantný. Ukrajina si pod Stalinom prežila svoj „kolektivizačný“ hladomor (1933). Vykazuje znaky podobné genocíde.
Ruská federácia ako dobrovoľné spoločenstvo nezávislých štátov už nie je Stalinovo Rusko ani ZSSR do momentu jeho rozpadu. Má svoj vlastný autonómny, nezávislý a slobodný vnútorný a vonkajší prediktor. Ak ho kto neberie na vedomie, narazí.
Trestné právo pozná pojem nutná obrana (pasívny odpor) a aktívna nutná obrana (aktívny odpor). Platí to aj pre medzinárodné právo.
V nadväznosti na pojem pasívna a aktívna obrana sa medzinárodné právo “točí” okolo teórie vojen.
USA a ich Deep State sa snažia zvrhnúť a nahradiť Trumpa “ich človekom”, aby mohli ostať svetovým policajtom a ďalej uplatňovať „svoje“ medzinárodné právo.
Ruská federácia a Kremeľ (Putin) uplatňuje svoje právo na vlastnú aktívnu nutnú obranu.
USA a NATO, EÚ plus krajiny V-4 aj Slovensko, sú pre Rusko bezpečnostnou hrozbou.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?