Publikované: 24.02.2014

Marián Kuffa do paláca!

Čoskoro si budeme voliť prezidenta…najskôr som si myslela, že si nebudem kaziť deň nejakými hlúpymi voľbami, ktoré navyše z pozície hlavy štátu nič nezmenia…nenakŕmia hladných ľudí, nepomôžu chorým a mladým nedajú strechu nad hlavou. No predsa som sa napokon rozhodla inak.

Všetci do jedného si zaslúžia odísť do politického dôchodku…i keď niektorí s politikou ešte ani nemajú skúsenosti. Čistý, čestný človek v tejto prehnitej krajine by na prezidenta v týchto časoch rozhodne nekandidoval. Zatiaľ mi ani jeden z nich neposkytol odpoveď na otázku, prečo by som ho mala ísť voliť…čítam všetky rozhovory, ankety, no stále absentuje ľudskosť a otvorenosť a pravdivosť odpovedí. Všetko je to len faloš a pretvárka…Čísla 1 a 2 v prieskumoch ( Fico a Kiska) sa ešte len vzájomne osočia, vytiahnu na seba všetky špinavosti sveta a bude ich rozhodne dosť…jeden lepší ako druhý, naozaj. Mohli by urobiť medzi sebou súťaž, kto viac okradol ľudí, akurát že číslo 2 nemalo v rukách štátne peniaze…no v konečnom dôsledku sú to vždy peniaze bežných ľudí.

Hrušovský, Procházka, Čarnogurský…spoločný menovateľ KDH, možno aj akési hodnoty prezentované navonok…no kto ich pozná, asi vie, či ich pôjde voliť, alebo nie. Prvý a tretí by už mali dať politike zbohom, aj na koňa je to veľa, čo všetko zažili, urobili, neurobili…a ten v strede je príliš ambiciózny a svojím spôsobom (hovorím z vlastnej skúsenosti) namyslený a pýche predchádza pád…chcelo by to viac pokory a ľudskosti.

Mezenská je špeciálna kapitola…odhliadnuc od toho, že je žena a to sa u nás zatiaľ nenosí, je príliš odtrhnutá od reality a nič by nedosiahla v mužskom svete. Navyše, keď chce tak veľmi pomáhať, mohla prísť na to, že takto to nepôjde…sedí v parlamente a pokiaľ nie je úplne naivná vie, že nič nezmôže. Navyše, kým nekandidovala, ani o jej “skutkoch” nebolo príliš počuť.

Fischer, Behýl a spol. … no, keď čítam tie rozhovory s „občianskym“ kandidátom, som nielen prekvapená, ale asi aj šokovaná…týchto pánov radím maximálne do kategórie 1%-ných. Bavia ma najmä tie večné sťažnosti pána “B” na všetkých redaktorov a iných nemenovaných…už nežijeme v komunizme, každý má právo povedať svoj názor a moderátor ako aj redaktor je tu na to, aby bol maximálne ostrý na svojho respondenta a nie servilný ako to bolo za čias totality…chcelo by to budíček, je rok 2014!

Kňažka si pamätám ešte z čias môjho detstva, keď som štrngala s maminou kľúčmi na námestí. Páčila sa mi atmosféra revolúcie, aj keď som bola malá, vďaka prenasledovaniu našej rodiny som to vnímala dosť citlivo…no ľudia už na to zabudli, asi aj pre to, že mnohí skončili na hranici chudoby.

Na čele našej krajiny by som z úprimného srdca chcela vidieť kňaza Mariána Kuffu…to je človek na správnom mieste, oddaný svojim hodnotám, pomoci blížnemu a dokázal to, čo mu môžu všetci politici aj kandidujúci “nepolitici” závidieť…zmenil veľa životov k lepšiemu, ľudské vnútorné peklo a biedu posunul na úroveň možného prežitia. Ide ľuďom príkladom a nikomu nevnucuje svoju vieru, ukazuje ju denne svojimi činmi. Viem, že to nie je možné…aby sa posadil do prezidentského kresla, no keby sa k nemu aspoň niekto priblížil. No z týchto zlodejov a diletantov mu nikto nesiaha ani po prsty na nohách…žiaľ taká je realita, takí sú naši prezidentskí kandidáti.

Jedno však viem určite, nechcem umocniť zlé ego súčasného premiéra a preto voliť pôjdem, aj keď reálne ani nemám koho…Všetci si zaslúžia jediné…veľký spoločný bilboard s nápisom – “Politické mŕtvoly, odíďte do dôchodku a čo najďalej z tejto krajiny”…

 

 • SlabéVýborné (+5 skóre, 13 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Roman Huťa

  Ahoj, o tom kto nebude a kto bude prezidentom som už písal, preto je pre mňa táto téma už uzavretá. Po našich vzájomných slovných prestrelkách by ma skôr zaujímal Tvoj názor na dianie na UA po vypnutí demokracie, ktoré sa snaží EU urýchlene využiť vo svoj “prospech” (ten prospech v úvodzovkách je správny) do času konania ďaľších riadnych demokratických volieb. Čo si myslíš o súčasnom dianí tam a následnom vývoji?

  1. Magda Želeňáková

   Napíšem o tom dnes blog, je to na dlhšie…:-)

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?