Publikované: 16.12.2013

Masívna výstavba bytov po celom Slovensku

Masívna výstavba bytov po celom Slovensku. Je to reálne? Áno je. Ale nie vtedy, ak by to mala stavať nejaká z doterajších stavebných firiem. A už vôbec nie pri týchto našich politických stranách. Iba ak by som bol v parlamente ja (časom  politická strana, ktorú založíme). Predražené projekty a  technológia na výstavbu bytov je stále modernejšia, ale ich kvalita je nízka. Nízka je aj mzda pracujúcich na stavbe, ale ceny nehnuteľností sú astronomické. Samozrejme že cena nehnuteľností ide stále nahor. Nečudo, keď banky chcú udržať svoje zisky. Ale nie je to len o bankách.

Koľko by stál byt, kebyže som ja v parlamente? 20 000 – 30 000 €. Nakoľko špecifikácie treba doladiť, plus štát nemusí riešiť ornú pôdu… Bavíme sa tu o 2izbových bytoch. Štát ma veľa pozemku a aj keby mal skupovať, nerobí mu to taký problém. Ľudia mu budú platiť nájom … A to hlavné je, rozhýbe sa ekonomika. A to nie len tým, že štát zamestná desaťtisíce ľudí po celom Slovensku, ale zamestná aj živnostníkov, s.r.o. atď. Doterajšie politické strany nechcú rozhýbať ekonomiku, ale rozhýbať „mešec“ peňazí. Taktiež každý občan Slovenskej republiky čo si kúpi takýto byt (novostavbu), si  zrejme pôjde do neho aj niečo kúpiť.
A hlavne si zoberie úver, ktorý nebude platiť do konca jeho života a strachovať sa, čo ak ma za 10 rokov vyhodia z práce a podobne. Tým, že bude menej platiť na hypotéke, môže peniaze míňať na iné veci ako ich každý mesiac do smrti nosiť do banky.

Štát sa musí postarať o svojich občanov. Bývať doma s rodinou, by malo byť dostupné pre každého slovenského občana na území Slovenskej republiky. Pokiaľ mladí ľudia budú odchádzať do zahraničia pracovať a časť ich tam aj zostane, nikdy sa z toho Slovensko nespamätá. A nehovoriac o tom, že ľudia si zakladajú rodinu až okolo 30 rokov. Nečudo, keď plat je nízky a má ho celý dávať do konca života banke. Ale ako čas plynie, každý je nútený aj za takýchto otrokárskych podmienok, kúpiť si byt a na to oni čakajú.
Nie je možné vrátiť čas späť, čo strany v parlamente porobili, preto toto považujem za nutný krok v pred.

V ďalšom článku vám popíšem zvýšenie platov na 1000€ minimálnu mzdu (píšem to veľmi zjednodušene)

Vladimír Distler (strana DNES, ešte nezaložená)

 • SlabéVýborné (0 skóre, 6 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Toho pána zrejme najlepšie popisujú jeho názory spoločné s názormi drvivej väčšiny klérosocialistických voličov Slovače : “Ku ktorému z nasledujúcich výrokov sa prikláňate?” A. „Za to, aby mal každý prácu a slušnú životnú úroveň, by mal byť zodpovedný štát. B. O svoju prácu a životnú úroveň by sa mal postarať každý sám.“ Strana 12, Graf 8 dokumentu IVO: http://www.ivo.sk/…/IVO_Slovensko_pred_volbami_2012… http://www.ivo.sk/…/IVO_Slovensko_pred_volbami_2012_TS.pdf

  1. Linky: http://www.ivo.sk/buxus/docs//vyskum/subor/IVO_Slovensko_pred_volbami_2012_grafy.pdf

   1. http://www.ivo.sk/buxus/docs//vyskum/subor/IVO_Slovensko_pred_volbami_2012_TS.pdf


 2. spanieli robili to iste stavali stavali a nastavali na 15 rokov dopredu. banky tiez chceli udrzat zisky ale akosi im to nevyslo. zachrany balik isiel na ukor bezneho cloveka zvysili sa dane, ceny pohonnych hmot, potravin… a o com sa nikde nehovori je tu strasna chudoba, ludia nemaj co jest kradne sa v potravinach. minule som videl ako sa dvaja mali chlapci sa hrabali v smetiaku… aby sa to nestalo nakoniec aj u nas… politici ziju v paralelnom svete, alebo si s tym co sa deje nemozu pomoct. je jedno kto bude vladnut lebo aj tak nakoniec vsetci robia to iste.

  1. Vladimir Distler

   Bohužiaľ, ona ta chudoba je u nás už dávno a pretrváva. Čo sa tyká toho stavania, tiež musím konštatovať, že my nemáme nastavané ani na teraz a nie to do budúcna, a už nie na 15 rokov. Plné parkoviska pred bytovkami? Samozrejme, keď skoro v každej domácnosti sa tlačia 2-3 rodiny, pretože mladí ľudia si nemôžu dovoliť vlastný byt. A osobne by som nerobil to iste, to nie je môj cieľ. 

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?