Publikované: 21.05.2014

Máte doma zbraň? Tak čítajte…

 

 

 

 

Jeden človek s puškou je schopný ovládnuť sto neozbrojených … prevádzajte plošné čistky a za nájdené zbrane popravujte (V I .Lenin)

Všetkými zbraňami musí vládnuť Komunistická strana, aby žiadne zbrane nemohli byť použité proti strane ( Mao Ce Tung)

Najhlúpejšia chyba, ktorú by sme mohli urobiť, je dovoliť podrobeným rasám držať zbrane. História ukazuje, že všetci dobyvatelia, ktorí dovolili podrobeným rasám držať zbrane, si tým pripravili vlastný pád (Adolf Hitler)

Nemci, ktorí chcú používať zbrane by mali vstúpiť do SA alebo SS, obyčajní ľudia zbrane nepotrebujú, pretože v ich rukách sú štátu k ničomu (Heinrich Himmler)

Nastal čas, aby sa EÚ rázne postavila proti ozbrojenému násiliu (Cecilia Malmströmová, komisárka pre vnútorné záležitosti v Európskej komisii)

 

Keď som sa dozvedel o pripravovanej kampani proti ozbrojenému násiliu, ktorá má sprísniť legislatívu držania zbraní v celej Európe, ani som nebol prekvapený. Bola to len otázka času, kedy sa to stane a pod akou zámienkou. Už sme si zvykli, že Brusel defacto rozhoduje o našich životoch vo väčšej miere, ako sme ochotný pripustiť. Eurobyrokrati to robia veľmi šikovne, salámovou metódou a všetko je podopreté argumentmi, ktoré sú na prvý pohľad logické. Všetko je pre naše blaho, naše dobro, naše zdravie atď. Ak to nefunguje tak ide o zdravie našich detí, dobro našich detí, blaho našich detí… Ak to neprejde tak sa klame, zavádza, prípadne sa hlasuje pod nátlakom dovtedy, kým sa neodhlasuje podľa želania Bruselu. Veď si len spomeňme ako Íri odmietli Lisabonskú zmluvu v prvom referende a museli hlasovať ešte raz.

Pre tých, ktorí ešte nepočuli čo vymyslela švédska komisárka Cecilia Malmströmová , v stručnosti opíšem o čo tu ide. Európska komisia pripravila veľký on-line prieskum „A common approach to reducing the harm caused by criminal use of firearms in the EU“ kde sa občanov pýtala či má EÚ podniknúť kroky k úprave zbraňovej legislatívy na celoeurópskej úrovni. Viac ako 80 000 ľudí sa vyjadrilo v tomto prieskume proti takejto iniciatíve. Takže čo sa stalo ? Tento prieskum sa vyhlásil za nereprezentatívny a pristúpilo sa k ďalšiemu prieskumu, ktorý už dopadol v prospech tejto legislatívy. Ako som už spomínal, hlasujeme kým to nie je v prospech Bruselu, lepšie povedané zmanipulované v prospech Bruselu.

Celý návrh smernice tejto aktívnej komisárky je bohužiaľ kopa nezmyslov, klamstiev, poloprávd resp. zavádzajúcich tvrdení. V Českej republike dokonca p. Marta Kryšová, členka občianskeho združenia Lex o.s., podala oficiálnu sťažnosť Európskej ombudsmanke na komisárku Malmströmovú za úmyselnú manipuláciu s dátami, ktoré sa v pripravovanej smernici nachádzajú, za porušenie pracovných povinností a za zneužitie právomocí. Pod článkom uvádzam link, kde si celú sťažnosť môžete prečítať a urobiť si obraz o tom, ako funguje mašinéria EÚ. Celkovo je u našich západných susedov veľká diskusia, ohľadom tejto smernice a prečo sa proti tomuto nezmyslu neohradili ich europoslanci.

A aké obmedzenia zvažuje Komisia už teraz ?

 • harmonizácia značenia palných zbraní
 • harmonizácia procesu udelenia licencií a povolení v rámci EÚ
 • zamedzenie prístupu civilistov k „veľmi nebezpečným modelom“ zbraní (poloautomatické zbrane)
 • zavedenie limitov (zníženie) maximálnej kapacity zásobníkov pre civilné použitie
 • regulácia predaja a vlastníctva vzduchoviek, replík a historických zbraní
 • možnosť zavedenia biometrických senzorov, ktoré uložia biometrické dáta a zabránia tak zneužitiu zbrane atď.

A to je len začiatok vážení priatelia. Valec sa rozbehol a už sa len tak nezastaví. Keďže vieme, akým štýlom eurovalec pracuje, je viac ako pravdepodobné, že sa časom navrhne legislatíva, ktorá zakáže občanom držanie zbraní na sebaobranu. Presne to sa stalo napr. vo Veľkej Británii kde zakázali zbrane. Keď zločinci zabíjali stále viac ľudí nožmi, tak zakázali nože. Keď sa namiesto nožov začali používať skrutkovače tak zakázali aj tie. Naozajstným mafiánom však zbrane ostali, držia ich ilegálne…

Ak si kolegovia poľovníci myslíte, že nás sa to netýka tak ste na veľkom omyle. Ak všetko pôjde podľa predstáv pani komisárky, o niekoľko rokov bude získať poľovnú zbraň také drahé a komplikované, že nám reálne hrozí zánik poľovníctva. Navyše ohľadom poľovných zbraní už existujú návrhy, aby boli zbrane nastálo uložené na polícii. Čiže absolvujete kurzy, povolenia na úradoch a lustráciu u polície, psychotesty a celý šťastný si budete môcť kúpiť drahú zbraň, keďže bude musieť byť opatrená biometrickou ochranou proti zneužitiu. A potom si ju pekne krásne uložíte na polícii. Keď budete chcieť ísť na poľovačku prídete na políciu s pozvánkou na poľovačku a povolenkou, zbraň Vám vydajú a po poľovačke ju zase pekne odnesiete na políciu. Zdá sa Vám to absurdné ? Spomeňte si na zákaz žiaroviek či veľkosť banánov, akú srandu sme z toho mali. Už nás prešla, však ?

O našich zástupcoch v Európskom parlamente, ani písať nebudem, nemá to význam. Niektorí súdruhovia sa nám však po niekoľkoročnom spánku zobudili, napr. Boris Zala sa uchádza o hlasy nás poľovníkov, škoda že až pár týždňov pred voľbami. Veľmi ma však prekvapuje, že tento návrh takmer nevzbudil pozornosť na Slovensku. Okrem združenia Legis Telum, ktoré združuje vlastníkov zbraní je tu ticho. Kde sú všetci držitelia zbraní, poľovníci, športoví strelci, zberatelia historických zbraní , obchodníci , výrobcovia atď. Hlavnou otázkou však je čo môžeme urobiť na ochranu našich práv ?

V prvom rade by sme mali podporiť združenia ako je Legis telum, ktoré sa snažia aj na nadnárodnej úrovni bojovať za práva držiteľov zbraní. A o pár týždňov nás čakajú eurovoľby. Poslanci v europarlamente patria medzi privilegovaných, keďže môžu bojovať proti takýmto nezmyselným návrhom ešte v začiatkoch a sú našou najsilnejšou zbraň.

Strana Sloboda a Solidarita je jediná strana, ktorá dokázala, že sa neohne pred nátlakom Bruselu a dokáže brániť naše záujmy. Sme proti akémukoľvek obmedzovaniu osobných slobôd a ďalšiemu regulačnému šialenstvu. Všetky ostatné strany ukázali, že sú im prednejšie záujmy Bruseli ako záujmy obyčajných ľudí. Preto apelujem na vyššie spomínané záujmové skupiny a na ľudí, pre ktorých je sloboda viac ako len slovo, aby neignorovali voľby do Európskeho parlamentu a zvážili komu dajú svoj hlas.

 

A na záver ešte jeden citát.

 

Slobodní ľudia, by nielen mali byť ozbrojení a disciplinovaní, ale mali by mať dostatok zbraní a munície, aby uhájili svoju nezávislosť pred kýmkoľvek, kto by ich chcel utlačovať – vrátane ich vlastnej vlády (George Washington )

 

 

http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads/2014/03/Stiznost-EO.pdf

 

 

 

Marek Juro

autor je členom strany SaS

 • SlabéVýborné (+3 skóre, 5 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  je s podivem, ze policejni mafie ma zbrane a neboji se je pouzivat proti neozbrojenym obcanum. Jinak kde je pravo se postavit proti likvidatorum demokracie i se zbrani v ruce, kdyz ty zbrane nemame moznost sehnat ?? Na co nam je pravo dane Ustavou, kdyz zbabeli a zkorumpovanni politici ji porusuji celkem bezne. Opravdu by se celkem zislo ostranit par politiku, kteri si hraji na Boha (treba Paska) v zajmu zachovani demokracie.

 2. už vám načisto drbe ?

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?