Publikované: 04.08.2014

Matovič má pravdu

   Matovič má pravdu, keď  technickým zariadením zaznamenal pravdu o politikovi. Politik ako perfektný a profesionálny pokrytec? V našej politike dosť bežný jav. Pokrytec je pritom každý človek, ktorý sa pretvaruje a robí sa lepším, než  v skutočnosti je. Vedieť však úprimne klamať svojich spoluobčanov ešte neznamená byť naozaj úprimným človekom a úprimným politikom. Hrať rolu služobníka občanov a pritom robiť niečo iné, tak to si zasluhuje politickú sošku Oscara. Slúžiť  občanom sa predsa nedá klamstvom. Keď niekto na verejnosti tvrdí, že bude slúžiť občanom a mimo verejnosti už slúži len sebe a svojim záujmom, tak  je niečo iné, ako ďalší politický pokrytec? Môže politický pokrytec slúžiť demokracii? Môže politický pokrytec slúžiť pravde? Môže politický pokrytec slúžiť  spravodlivosti? Môže politický pokrytec slúžiť  verejnému blahu?

   Nie je statočnejší zlodej, ktorý sa prizná, že kradol, ako politický pokrytec, ktorý kradne a pritom tvrdí, že nekradol, ale slúžil občanom?  Nie je statočnejší klamár, ktorý sa prizná, že klamal, ako politický pokrytec, ktorý klamal a pritom tvrdí, že neklamal, ale naopak slúžil občanom? Politických  Judášov vždy bolo, je a bude v politike dosť. Títo politickí Judáši budú iným svojou vlastnou aroganciou vyčítať, že ti iní robia politický cirkus, ale pritom dobre vedia, že keby nebolo ich, teda  pokryteckých politických šašov, tak by táto ďalšia špinavá politická kauza a tento politický cirkus nikdy nevznikol.

   Všetkým pokrytcom a teraz už nielen tým politickým preto radím prelistovať si klasikov a nezaoberať sa len životným povrchom a obalom, ale aj životným obsahom. Keby ste čítali J. W. Goetheho pán politický pokrytec, tak by ste vedeli, že :  „Kto si zapne prvý gombík zle, ten sa už dobre nepozapína.“  Vy ste si ten prvý gombík pán politický pokrytec zapli veľmi zle. Vy sa chcete  pán politický pokrytec pozapínať ďalej už dobre, ale to predsa nejde. Keď mi neveríte, tak si to overte v praxi. Zoberte si prosím košeľu s gombíkmi a vyskúšajte to. Prídete nato, že nie vy, ale J. W. Goethe mal, má a vždy bude mať v tomto pravdu.

   Upozornenie pre ostatných nepokryteckých občanov: Pozor, sieť sa používa na zvieratá aj ako pasca a vyzerá to tak, že nielen  na zvieratá, ale aj na ľudí. Nedajte sa chytiť  ďalším politickým pokrytcom. Tu ide už naozaj o všetko, teda o naše svedomie. Snažme sa byť na strane pravdy a nie lži. Aj táto kauza nám dáva na výber.

  Podporiť svojim hlasom bojovníka za pravdu a odhalenie pravdy a postaviť sa na jeho stranu, alebo podporiť svojim hlasom bojovníka za lož a neodhalenie tejto lži a postaviť sa na jeho stranu. Táto kauza je tak naozaj ďalším skvelým politickým  testom pre každého z nás.

  Podľa mňa je v našom živote okrem iného najdôležitejšie aj to, byť vždy na strane pravdy a spravodlivosti a je jedno, či je nám pán Matovič práve sympatický alebo nie. J. Baldwin nám radí: „Nie všetko, čo si uvedomujeme, môžeme zmeniť, ale vôbec nemôžeme zmeniť to, čo si neuvedomujeme.“ Je preto dobre si uvedomiť, na ktorej strane je pravda a lož a kde sa nám treba i teraz postaviť. Pravá demokracia bez pravdy predsa neexistuje. Pravda je to, čo sa stalo, a nie to čo sa nestalo. Keby sa to nestalo, tak by sa to predsa nikdy nenahralo. Bez pravdy je potom všetko v politike len trápnym cirkusom a nie tak váženou demokraciou.

 Autor e – knihy: Lekcie z demokracie

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?