Publikované: 26.10.2012

Matovič, Matovič, bože ako hlboko si klesol…

Nášmu najsampočestnejšiemu, najmorálnejšiemu polotikovi, ktorý tak miluje popularitu, že ho nejaké výsledky práce vôbec nezaujímajú sa opäť podarilo “streliť capa”. Vo svojej regionálnej tlači zverejnil nasledovnú úvahu na tému voľby prezidenta a integrácie pravice a nazval ju príhodne “Kšeftári”:

Prvé čo si človek všimne ako láskavo nazýva nášho priemera. Už to nie je človek, pre ktorého je, citujem z Matovičovho blogu : “korupcia pracovnou metódou” . Nie, dnes je to vážený obchodný partner, ku ktorému sa treba správať slušne a navzájom si vychádzať v ústrety. “Však Fico už mi zaplatil, tak ako v každom obchode, ja musím vrátiť nejakú protihodnotu tiež.”  Spýtajte sa Vašej mzdárky čo znamená pojem “Matovičov študent” a koľko tento špinavý kšeft priniesol Igorovi do vrecka. Alebo si kliknite sem

Nahlad clanku Matovica

Druhá vec, čo udrie človeku do očí, ako krásne vidno oddelenie sa Igorovej akčnej skupiny od opozície. Matovič sa už ani nesnaží skrývať svoju náchylnosť k vládnúcej strane a nakoniec spolu dnes už intenzívne spolupracujú, koalične si hrkútajúc milé komplimenty ako vidno.  Opozícia podľa Matoviča je SDKÚ, Most, KDH a SaS. Obyčajných ludi do tejto (od kšeftov odvrhnutej) skupiny už chválabohu netreba rátať…

Je s podivom ako ľahko mu prišlo na um slovo Kšeftári ako nadpis článku. Možno je to tým, že slovenské príslovie “Podľa seba súdim Teba” skrýva hlbokú pravdu… A ako promptne vysypal záujmy jednotlivých strán – užasné. Skoro by som povedal, že až škodoradostne. Veď ak sám veselo obchoduje so Smerom, ak sa mu navyšuje stav konta pri každej výplate jeho študentov, potom jeho “odsúdenie” kšeftov : “Bŕŕŕŕŕŕŕ, niečo strašné , čo z hĺbky duše nemám rád na politických stranách” nemôže vyznieť ináč ako paródia.

A tá jeho úprimnosť ako vyzdvihuje Hrušovského za kandidáta prezidenta – nemám slov. Po tom, čo s ním v parlamente strávil dva roky musí vedieť že kandidatúra Hrušovského so známymi morálnymi a vôľovými problémami je priamo výzva Smeru aby si prevzal prezidentský úrad. Alebo má náš milý Igor rozrobené kšefty aj s KDH? Nedivil by som sa. V Trnavskom kraji, kde je Matovičove sídlo je KDH silné, takže radšej s nimi byť zadobre.

Druhá polovica článku je vcelku prijateľná. Aj ja mám názor že ak je priama voľba, tak by mali ľudia voliť svojho kandidáta priamo, bez politických strán. Lenže dnešný zákon o voľbe prezidenta hovorí jednoznačne. Buď kandidáta navrhne skupina poslancov, alebo si kandidát vyzbiera dostatočné množstvo podpisov ľudí. Prvá varianta sa Matovičovi nepáči, ale na druhú treba mať odvahu, známe meno a v neposlednom rade dostatočné množstvo peňazí.

Je príznačné, že Matovič neponúka žiadne riešenia – ako je už u neho zvykom. Kritizovať vie, však tým sa dostal do politiky ale navrhnúť okrem SAMO varianty niečo iné, nevie. Prezident sa nezvolí SÁM, prezident je konkrétna osoba, ktorá v prípade občianskeho kandidáta musí vystúpiť pred národ, postaviť sa čelom k tejto výzve a absolvovať dlhú, náročnú a drahú kampaň. Zatiaľ na tento krok nabral odvahu len Andrej Kiska. Nepochybujem, že sa objavia aj iní – stranícki či občianski kandidáti. Kiskovi však právo prvého kroku nezoberie nik – a ja mu držím palce. Po charakterovej stránke je na svetelné roky vzdialený Hrušovskému, alebo iným menám, ktoré sa občas mihnú v novinách, a aj keď s ním nesúhlasím v mnohých otázkach, nemám problém ho v prípade úspešného zvolenia uznávať ako spoločného prezidenta všetkých.

Parafrázujem záver článku – Matovič neprekročil svoj tieň kolaborácie so Smerom,naopak, ešte ju upevnil. OĽaNO je dnes v tichej koalícii s vládnucou stranou Smer.

 

 • SlabéVýborné (+27 skóre, 43 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Pekne zúriš. Je vidno, že ťa pekne štve, lebo SaS všetci obchádzajú. Žnete výsledky svojej hlúpej politiky. Matovič je budúci vodca pravice a tebe ostanú len oči pre plač.

  1. Len môžem s tebou súúúúhlasiť! Nuž milý bloger Poláček, ak by toľko zobral/ukradol štátu (teda aj mne aj tebe) každý politik ako Matovič, tak možno tu máme už aj “malé Švajčiarsko” !!!! Choď do čerta s tvojimy úvahami a moja reč? Nuž buď drž hubu, alebo choď do politiky aj ty, a ukáž Tomu Matovičovi, ako to dokážeš robiť lepšie ! Inak teda shut up miláčik.

 2. Milý/á Korund.. nemôžem inak, ale spôsob tvojej reakcie len odráža, prečo sa Slovensko má tak ako sa má, prečo volič je tak hlúpy a ešte stále vie naletieť rečičkám pána Fica, pána Matoviča a iných prízemných,  ak nie podprízemných “politikov”. Píšeš, že by autor blogu mal držať, citujem”hubu”. Úbohé a dogmatické, presne ako správanie “politika” Igorka, ktorého si tak zastávaš. Ten blog hovorí toľko pravdy, o ktorej ani len netušíš, lebo Igor je dosť šikovný na to, ako manipulovať  s priemernou vrstvou našej spoločnosti..preto taký slovník, preto také rečičky, preto taká – pre trošku viac zmýšľajucich – okatá mediálna manipulácia..Heuristiky pre tých, ktorým stačí aby niečo vyzeralo, netreba im ísť za image. Ani len netušíš, ako vás, prívržencov nazýva.. asi by si zmenil na neho názor. A nemyslíš, že je to mierne scestná forma – buď držať ústa, alebo ísť do politiky..??? len preto že niekto nerozumie čítať vety intelektovo na vyššej úrovni ako sú tie Matovičovské, plné hrubiek a populistických kecov v tých jeho “kvázistĺpčekoch”.. vadí mu to a tak o tom píše svoj názor??? Ten tvoj ľudomil Igor dostane do konca tohto volebného obdobia za voľby, na podporu pre každého poslanca (z ktorých väčšina ani nemá jasný názor na dianie v tejto krajine, viď pani Ritomská) a pre fungovanie toho jeho cirkusu 150 miliónov korún, t.j. cca 5 mil. euro.. chladne nimi kalkuloval už počas predvolebnej kampane, keď vám voličom súkal tie kecy  a robil ohňostroje, či smiešne zametal s ľuďmi ako je p. Mikloško.. lenže to sa ty nikdy nedozvieš.. tí, ktorí sú mu nablízko a istý čas v spolupráci a aspoň trochu im to myslí, sa po čase od neho odvracajú (viď prednedávnom ešte aj Hlina, jeho najväčší súputník, v predvolebnom období Korda, či Palko, prečo myslíš, že sa to deje??? ) lebo je podrazák, egoista, nie moc “clever”  a manipulátor, nebezpečný pre túto krajinu..škoda len že tomuto ľudu stačí, aby jeho politik hovoril jeho rečou, potom to tu takto vyzerá.. sú za neho schopní aj život položiť, nekriticky, bezmyšlienkovito si ho brániť a nedať na neho dopustiť..pán Poláček, píšte.. dobre robíte..

  1. Juantorena

   Srandista. Tvoja reakcia je zase typicky sulíkoidná. Niketo (Matovič) ho má väčšieho ako tvoj vodca, berie mu posledné zbytky voličov a ostávajú len šialení zúrivci tvojho typu. To je evolúcia. Neprispôsobiteľné strany plné hlupákov kapú ako muchy a ich posledné zvyšky okolo seba pľujú jedovaté sliny.

 3. Milý pán Poláček,… nič proti obsahu článku (ani sa nezastávam Matoviča),…len Vám chcem pripomenúť Igora Matoviča vyniesla do vrcholovej politiky SaS. Zabudli ste? Alebo sa Vás to tiež netýka, lebo v tej dobe ste ešte neboli členom SaS a jej rádoby dvorným propagandistom a spindoktorom? Ten slovenský volič, ktorého podceňujete, očierňujete a kydáte na si však na to pamätá. Pokiaľ skutočne zastupujete SaS (a nie seba),… tak by ste mali zaktivizovať aj elementárnu historickú seberareflexiu,…aj za seba,…aj za SaS. SaS priviedla pána Matoviča do politiky a je za jeho súčasné výkony spoluzodpovedná. Je to Váš produkt, ktorého ste neodhadli a vpustili ho do politiky.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?