Publikované: 14.08.2014

Matovič nemá pravdu

   Myslím si, že pán Matovič nemá pravdu, keď povedal, že: „Procházka a Fico sú ľudia nadpriemerne inteligentní a hrajú s ľuďmi šachovú partiu. Myslíme si, že hráme vyrovnane, ale oni sú sedem krokov pred nami a manipulujú s ľuďmi ako s pešiakmi na šachovnici.“

    Prečo pán Matovič nemá v tomto pravdu? Lebo nadpriemerne inteligentní ľudia nemyslia len na svoju prítomnosť, ale aj na svoju budúcnosť. Nadpriemerne inteligentní ľudia si vždy uvedomujú aj svoju dočasnosť. Nadpriemerne inteligentní ľudia si uvedomujú, že všetko sa dá v tomto dnešnom komerčnom svete naozaj kúpiť, ale čisté politické svedomie určite nie. Nikto z nás si predsa nezoberie z tohto hmotného sveta nič. Žiadne vily, žiadne ranče, žiadne firmy, žiadne Ferrari, žiadne milióny a ani len cent. Preto nadpriemerne inteligentní ľudia nevidia zmysel života v hrabaní moci a bohatstva len pre seba. Nadpriemerne inteligentní ľudia vedia, že každý z nás odchádza z tohto sveta len so svojim svedomím. Nadpriemerne inteligentní ľudia vedia, že naše svedomie bude aj našim ďalším osudom. Preto najdôležitejšie je chrániť si svoje svedomie a práve toto robia tí nadpriemerne inteligentní ľudia.

    Politikom i podnikateľom, ktorým na ich svedomí nezáleží  sa môže do istého času aj dobre dariť, môžu získať veľmi rýchlo veľké majetky, veľké bohatstvo i užívať si luxusný život, ale nakoniec vždy skončia zle. Neuvedomujú si totiž, že mať veľké bohatstvo a veľké majetky znamená mať aj veľkú zodpovednosť, ako s tým bohatstvom naložím. Je preto veľkou chybou, nakladať s veľkým majetkom nezodpovedne. Poznám mnohých milionárov, ktorí sú nešťastní  lebo večný zákon vesmíru je jasný: Čo svojim životom  zasadím, to si aj zožnem, a to v tom dobrom, ako aj v tom zlom. To, že to neplatí vždy na tomto svete ešte neznamená, že to neplatí v inom svete.  

    Preto nadpriemerne inteligentní ľudia sa už na tomto svete pripravujú aj na ten iný svet. Nadpriemerne inteligentní ľudia preto nie sú „krátkozrakí“ a preto vidia aj do budúcnosti. Nadpriemerne inteligentní ľudia vedia, že vnútro sa nedá naplniť len vonkajškom. Preto sa vnútorne prázdni milionári cítia aj v luxuse odcudzení, osamotení, prázdni a sú preto aj nešťastní. To, že niektorí z nich ukončia svoj život aj samovraždou  je výsledkom nie vonkajšieho naplnenia, ale toho vnútorného nenaplnenia. Preto každý, kto nadobudne pocit, že zišiel z cesty a rúti sa svojím životom do slepej uličky, tak vtedy by sa mal opäť chytiť múdrosti a morálky. Múdrosť a morálka sú dve zábradlia, ktoré vám nikdy nedovolia, aby ste spadli do prázdneho a nezmyselného života.

   Preto aj vy politici, i vy podnikatelia, čo i teraz naháňate len ďalšiu nulu, k ďalšej nule na vašom rastúcom konte, tak ju už nenaháňajte lebo ľahko sa aj z vás môže stať nielen politická, ale aj ľudská nula. Berte prosím aj túto moju kritiku, ako moju úprimnú pomoc všetkým, ktorí zabudli že: Hlúposť a nemorálnosť život nikoho zmysluplne nenaplnia. Nikdy, nemôžete žať pravdu, keď ste zasiali lož. Nikdy nemôžete žať spravodlivosť, keď ste zasiali nespravodlivosť. Nikdy nemôžete žať lásku, keď ste zasiali nenávisť. Nikdy nemôžete žať dobro, keď ste zasiali zlo.

    Máme my vlastne nadpriemerne inteligentných politikov, keď máme  neustále špinavé politické kauzy? Mnohí politici na tieto jednoduché pravdy zabúdajú a myslia si, že môžu ďalej klamať a okrádať svojich spoluobčanov. Ich hlúposť a ich nemorálnosť ich však vždy dobehnú. Pravda sa dá na čas umlčať, ale pravdu nemožno zničiť. Len hlupáci a nemorálni ľudia a nie nadpriemerne inteligentní ľudia si môžu myslieť, že môžu klamať a kradnúť ďalej, a nič sa im nestane lebo to tak v našej politike je. My nedokonalí ľudia, a naše nedokonalé ľudské zákony často dopustia aj to,  že zlo nebolo potrestané a dobro nebolo odmenené, ale myslím si, že dokonalý Boh a IQ Vesmíru nakoniec pri uzávierke a inventúre života každého z nás nedopustí, aby zlo bolo nepotrestané a dobro neodmenené a je celkom jedno, na ktorom svete sa to udeje.    Aj preto odporúčam nasledovať poslstvo svetoznámeho maliara Vincenta van Gogha:  „Vaše povolanie nie je to, za čo si domov nesiete výplatu. Vaše povolanie je to, prečo ste tu na tejto Zemi a čo tu máte vykonať.“

   Pravdou je predsa to, čo sa stalo a pravdou nemôže byť predsa to, čo sa nikdy nestalo.  Preto ďakujem každému, kto pomáha pravde a spravodlivosti na tento svet. Preto ďakujem pánovi  Matovičovi, že túto pravdu o ďalšej špinavej politike nezamlčal, ale pomohol nám vidieť politika takého, akým ten politik  je, a nie takého, akým ten politik nie je. Bez jeho aktivity by sme boli opäť len škaredo oklamaní a potom škaredo sklamaní.

   Politickým šašom pre mňa nemôže byť politik, ktorý bráni  pravdu pred klamstvom, ale politickým šašom, slabochom a zbabelcom je pre mňa politik, ktorý klame občanov, od ktorých chce potom podporu a hlasy vo voľbách. Lož musí mať na Slovensku svojich nepriateľov a pravda svojich priateľov, a až vtedy bude aj na Slovensku konečne dobre. Bez elementárnej etiky v politike sa Slovensko dopredu naozaj nikdy nepohne.

 Autor e – knihy: Lekcie z demokracie

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    bohati kaslou na moralku, oni si ji transformuji na svuj obraz a podporuji takove SMERy v mysleni lidi, ktere jsou bezohledne a nenavistne. Potom se zavist a podrazactvo stanou normou chovani pro vsechny a dilo bude dokonano. Vsak se podivejte okolo sebe a nenajdete cloveka cisteho a dobreho. Najde se par dobrch lidi, ale to je jen vynimka, potvrzujici pravidlo.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?