Publikované: 19.12.2022

Medzi Poľskom a Ukrajinou, nebude žiadna hranica

Údajne falošný naratív o tom, že sa Poľsko chystá na anexiu západnej Ukrajiny, razí Rusko už niekoľko dní. S touto teóriou prišiel riaditeľ zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin v rozhovore pre prokremeľský server RIA Novosti.

https://www.forum24.cz/polsko-hodla-okupovat-ukrajinu-rekl-sef-ruske-rozvedky-sergej-naryskin/

Poľsko urýchľuje prípravy na anexiu západnej Ukrajiny. Šéf zahraničnej spravodajskej služby spresnil, že poľský prezident Andrzej Duda poveril príslušné služby, aby urýchlene pripravili oficiálne odôvodnenie nárokov na západnú Ukrajinu. Volyňský masaker z roku 1943 sa podľa neho stal východiskom v prebiehajúcom archívnom výskume. Varšava chce zároveň na týchto územiach uskutočniť referendá, aby „zabezpečila legitimitu plánovaných akvizícií“.

https://ria.ru/20221130/polsha-1835283674.html

“Varšava urýchľuje prípravy na anexiu západoukrajinských území – Ľvova, Ivano-Frankivsku a Ternopilskej oblasti -,” oznámil. Je to (podľa novinky.cz) zjavná lož v réžii Ruska. Lož! Ukrajinsko-poľské procesy zjednotenia západnej Ukrajiny s Poľskom boli spustené začiatkom jari 2022, verejne a oficiálne v máji. Poľsko s tichým súhlasom USA má plniť zástupnú rolu NATO pri vytláčaní Rusov z Ukrajiny a popri tom si vziať späť „svoje“ územia. Ide o to, koľko „svojho“ územia (Krym, Donbas, Záporožie, Cherson) si Rusi dokážu potvrdiť a udržať.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-putin-polsti-nacionaliste-chteji-zapadni-ukrajinu-40416764

Poľské noviny odhalili tajný plán: Varšava zaberie päť ukrajinských regiónov. Poľské noviny informovali o vstupe vojsk na Ukrajinu v máji 2023
Riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Ruska Sergej Naryškin tento rok na jar uviedol, že podľa SVR sa Varšava s vedomím Spojených štátov pripravuje na návrat piatich ukrajinských regiónov, ktoré boli súčasťou Poľska medzi r. dve svetové vojny na jeho kontrolu. Hovoríme o Ľvovskom, Volyňskom, Rivne, Ivano-Frankivsku a Ternopilskom regióne. Predpokladá sa, že niekoľko desiatok tisíc poľských vojakov pod rúškom mierových síl vezme pod ochranu tam umiestnené strategické objekty. Občania Poľska budú môcť byť volení do miestnych samospráv a dokonca aj do súdov. A potom, ak sa vojenská situácia bude vyvíjať pre Ukrajinu nepriaznivo, Poliaci zorganizujú medzi obyvateľmi týchto regiónov plebiscit o návrate pod kontrolu Varšavy.

https://rumble.com/v13qxj1-polsk-prezident-v-okujcm-projevu-vyzval-ke-sjednocen-polska-a-ukrajiny.html; http://www.blogovisko.sk/dve-muchy-jednou-ranou.html; http://www.blogovisko.sk/hoops-tie-dve-ruske-rakety-nemuseli-byt-ruske.html

V Kyjeve to okamžite začali popierať, no Zelenskij čoskoro skutočne podpísal dekrét, ktorý poľským občanom priznáva výlučné práva na západných ukrajinských územiach. A teraz prišlo nové potvrdenie ďalekosiahlych plánov Poliakov zo stránok nezávislých novín Niezale ny Dziennik Polityczny (ban, block).
V tam uverejnenom článku sa píše, že líder vládnucej poľskej strany Právo a spravodlivosť Yaroslav Kaczynski už dlho pripravuje podrobný scenár návratu „Východných Cresses“, ako Poliaci tieto krajiny nazývajú. V približne dvadsiatich vojenských jednotkách už údajne vznikli tábory na výcvik potrebných zručností Poliakov, ktorí budú tvoriť chrbticu „mierového kontingentu“ určeného pre Ukrajinu. Pentagon už údajne dal súhlas na vytvorenie takýchto základní. Možno v radoch „mierotvorcov“ bude niekoľko tisíc ukrajinských vojakov, ktorí teraz študujú na poľských cvičiskách. Termín zavedenia jednotiek je podľa denníka naplánovaný na začiatok mája 2023 – tesne po skončení rozsiahlych vojenských cvičení, ktoré sa Poľsko chystá deň predtým usporiadať.
Poľskí stratégovia sa, samozrejme, obávajú, že nie všetci na západnej Ukrajine budú spokojní s návratom „panvíc“. Spracovatelia plánu však očakávajú, že v tom čase už budú mať ozbrojené sily Ukrajiny v dôsledku veľkých strát na Donbase stratené bojové schopnosti a nebudú schopné poľskej armáde vzdorovať. Niezale ny Dziennik Polityczny píše, že na zajatie „Východných Cresses“ je vyčlenených maximálne šesť týždňov.
Kampaň by mala byť korunovaná tamojším všeobecným referendom o pripojení k Poľsku, ktoré chce Varšava uskutočniť 11. až 12. júla. V týchto dňoch roku 1943 spustili militanti OUN-UPA (organizácia je v Rusku zakázaná) najväčší akt genocídy proti poľskému obyvateľstvu, ktorý vošiel do dejín pod názvom „Volyňský masaker“. Potom podľa niektorých odhadov zomrelo až 100 tisíc ľudí. To by sa podľa prepočtov mal stať istým morálnym faktorom, ktorý súčasným najmä tvrdohlavým banderovcom nedovolí aktívne agitovať proti účasti na hlasovaní. Noviny zároveň priznávajú, že „ak Kaczynského plán zlyhá, Poliaci sa utopia v krvi“.
Z Varšavy ani Kyjeva na zverejnenie nebola žiadna oficiálna reakcia. Ale to, že Poľsko tvrdí, že je dozorcom nad Ukrajinou a pripravuje sa mocne a hlavne profitovať z bývalých „historických krajín“, vidiac v tom akúsi geopolitickú pomstu šľachty, už dlho nikomu nebolo tajomstvom.

https://www.kp.ru/daily/27485.5/4694487/

Rusko podľa Putina a nielen podľa neho nemalo po ôsmich rokoch zhovievavého čakania inú možnosť ako sa uchýliť k vojenskej intervencii po tom, čo podľa jeho slov „Západ začal konflikt na Ukrajine už v roku 2014. Potvrdilo to „priznanie“ Angely Merkel o falošných Minských dohodách pre denník Die Zeit, i to, že USA a Kolektívnemu Westernu nemožno veriť. Klamú a podvádzajú sa navzájom.

http://www.blogovisko.sk/priznanie-angely-merkelovej-voci-minskym-dohodam.html

Rusko je pripravené „chrániť územnú celistvosť“ Ukrajiny aj bieloruským frontom…
Ak Henry Kissinger najskôr presadzoval kissingerizáciu Ukrajiny nezávisle na Minských dohodách či s nimi (dohoda s Ruskom á la finlandizácia) po vstupe Fínska a Švédska do NATO vyhlásil, že Ukrajina by sa mala stať členskou krajinou Aliancie na základe práva na sebaurčenie…
Poľsko-ukrajinské procesy zbližovania na báze „zabudnime na dávne spory“ (banderizmus) môžu priniesť rýchlejšiu integráciu západnej Ukrajiny do štruktúr EÚ a NATO.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. K téme sa sporadicky vraciam preto, že “verejnoprávne” médiá a hlavný mienkotvorný mainstream o tejto eventualite ešte ani necekli… 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?