Publikované: 25.02.2014

Menšia a väčšia polovica

Demokracia je veľké šibalstvo. Slobodne sa môžeme rozhodnúť, kto nás bude okrádať, ako naložia s našimi daňami, kam nás povedú, čo všetko nám zoberú atď   Viac pre seba nemôžeme  urobiť, len si slobodne vybrať, komu dáme svoju dôveru. Demokracia má ešte jeden háčik – môžu sa okolo nás vyskytovať jedinci, ktorí majú inú predstavu o „tom pravom“. A potom sa môže stať, že náš jediný a správny nedostane vytúžený mandát. No ale my, slobodné a demokraciu vyznávajúce osobnosti prijmeme rozhodnutie väčšiny.

Posledné voľby vyhral p.Fico   Teda  ak dobre počítam, väčšina obyvateľstva tejto krajiny mu dala svoj hlas . Prečo teda  nefunguje ten demokratický model? Dobre, nevyhral ten môj ale ostatní v tejto republike tak chceli a ja sa prispôsobím.  Ja sa do politiky nemiešam – máme na to predsa fundovaných profíkov – ale čo vnímam ako problém je ľudský rozmer.

Spustila sa prezidentská kampaň, a je zaujímavé, že nepočujem žiadne negatívne burcovanie v neprospech iných kandidátov , všetko sa točí opäť okolo p.Fica.  a mám pocit, že to nie je tá menšia polovica ktorá ho „nechcela“ už pri parlamentných voľbách ale hádam všetci od kojencov po dôchodcov.  Ale však recept je jednoduchý – ísť voliť a nevoliť p.Fica. Nič viac  urobiť nemôžeme.

Na tomto všetkom mi vadí nekultúra nášho národa. Myslím, že v civilizovanom svete si svojich najvyšších politických činiteľov vážia a národ je hrdý na to, čo má.  Veď si sám /demokraticky/ zvolil, kto ho bude zastupovať vo svete, komu dal kľúče od truhlice s pokladom v dôvere, že bude dobre hospodáriť.

Aj keď to nie je práve ten „môj“ ale ostatní ho chceli. Mali by sme byť uzrozumení s tým, že tentoraz sme nedostali svoju lízanku.  Prídu ďalšie voľby – a vtedy môžem slobodne – demokraticky- vyjadriť  svoj názor. Ostatný krik, huriavk okolo káuz, krčmová politika a ďalšie aktivity spojené s kydaním na toho „nepravého“ z nás robí bláznov a vlastne si sami sebe ubližujeme.

Nech je tam totiž pravá, ľavá, stredná a čojaviemaká strana, vždy bude zvyšok nespokojný.  Boli  sme nespokojní za Komančov, za Mečiara, a vlastne za každej vlády, nech už tam sedel kto chcel. Dnes sme nespokojní s Ficom. Myslíte že sa niečo zmení?  Ťažko.

Pri voľbách vyhrá väčšina  teda väčšia polovica. Menšia prehrá ale netrvá dlho a pomer síl sa mení. Tá menšia okamžite narastie a víťazi sa tak scvrknú, že to vyzerá ako by ani neexistovali.

Samozrejme že stále hovorím o ľuďoch – o nás, o tých ktorí slobodne rozhodujeme o tom,  kto nás bude okrádať,  kto dostane kľúčik od pokladničky. Kto dostane mandát  môcť si robiť čo sa mu zapáči.

  • SlabéVýborné (-2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?