Publikované: 01.09.2019

Mikro esej

Ak je svet nekonečný, takým bude aj boj zla s dobrom. Ak konečný, raz to skončí. Zničené bude dobro aj zlo.
Správať sa podľa: „Ak je Boh mŕtvy, všetko je dovolené“ (Nietzsche) by som si nikdy nedovolil, ani keby to bola pravda. Len-tak, mimochodom (k viere v Boha): Existencia Boha sa dokázať nedá. Len v neho len veriť. Obávam sa, že ma stráca. Naopak, aj ateizmus je viera svojho druhu. Tiež bez exaktných dôkazov. Ktorá je silnejšia?
Ide o otrepanú frázu: “Boh mlčí a nekoná.” Ale existujú predsa ešte nemenné antropologické konštanty a v nich aj zákony etiky, svedomia a miery vecí, či už ani tie? Mieru vecí dnes “určujú” liberáli.
Kedy sa Boh dá poznať? Vraj vtedy, odkazuje „zhora“ Slovo (Písmo), keď o tom rozhodne Boh Otec a o čase nevie nik, ani Boh Syn, ani Boh Duch svätý… (len Boh Otec). Aj toto je „jednota tej božskej Trojice“. Je rovnoramennou, či rovnostrannou triádou (trojuholník s Božím okom vnútri)?
Logikou je, že Boh je Otec a Ježiš Syn (časová následnosť). Duch sa vznášal nad vodami (Genesis). Je činnou silou i Bohom súčasne. Tiež logika. Viery a teológie Trinity.
„1. Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. 4 V ňom bol život a život bol svetlom ľudí. 5 A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali.“ Jánovo evanjelium, prvá kapitola.  Živé Slovo sa pretavilo do Písma, a to je všetko, čo ostalo medzi nami. Spolu s dávnym ľudským poznaním, pálené s knihami na hraniciach, ako obeť budúcim a ďalším totalitným režimom. Pre dobro ľudstva. Z vôle vodcov a diktátorov. A oklamaného ľudu.

Neviem, čo je v tom svetle za oknom, mám chuť ho otvoriť a vyskočiť do toho božského svetla. Ako dlho budem z neho padať? Budem môcť potom o zážitku napísať? Hmm…
Dnes má byť opak totality bezbrehý liberalizmus. Pretavuje sa do liberálneho fašizmu.
Ľudská bytosť disponuje najzložitejším mozgom, biopsychickou a sociálnou štruktúrou vo viditeľnom vesmíre. Má ale tráviaci trakt a kadečo podobné ošípanej, máločo použiteľné z opice. Prečo nie sme podobní radšej delfínom? Prečo ničíme aj ich životné prostredie?
Od svojich počiatkov sa „civilizované“ ľudstvo správa rovnako. Konfrontované technológiami a priemyselnými revolúciami.
Takzvaná pokroková západná civilizácia samú seba zasypáva a likviduje hmotným hyper blahobytom a vlastnými toxickými exkrementmi, plus si uhlíkovou stopou likviduje pozemskú atmosféru, aktuálne sa napcháva plastmi, a stále sa jej máli; vraj mikroplasty v pitnej vode nie sú preukázateľne škodlivé… (takže stále to je dobré).
Lieta do vesmíru, kde už má aj zbrane, ale doma poriadok a pohodu nemá. Ak bude naozaj zle, a bude, a život na Zemi už bude neudržateľný, utečie do vesmíru a tam bude pokračovať v páchaní zla? V kolonizácii? Príde aj  tam vojenské stretnutie tretieho druhu? Nestačia vojny na Zemi?
Marxisti  a neomarxizmus: Človek je mierou všetkých vecí.
Písmo: Mierou všetkých vecí je Boh. A bohočlovek. Liberáli sa domnievajú, že oni sú bohmi, a tlačia tie ich bludy a kaleráby do hláv ostatným nevinným, nič netuiacim.
Začína mi byť jedno, že sa rúham. Nič spoločné s liberalizmom, ich ideológiou a propagandou. Nič spoločné  s akýmkoľvek totalitárstvom a násilným vymáhaním „dobra“.
Ľudská bytosť dostala od Boha a Prírody rozum, intelekt, svedomie a slobodnú vôľu. Takže aj Boh, stvoriteľ aj ľuidí, má alibi.
Pravda a láska nezvíťazia nad lžou a nenávisťou. Na konci ostane len pravda alebo nič. Dialektika je tiež večná. Negácia negácie, a tak ďalej. Je ale ľudský, nie Boží produkt.
Potvrdzuje sa aj, jednoznačne, že systém svetských vecí nie je spôsobilý zaistiť všestranný mier a pokoj pre trvalé prežitie ľudstva globálne ani regionálne. II. svetová bola pokračovaním prvej, II. je na spadnutie.
Skratkou k hypotéze: Nie je to ani „božský, ľudský“ projekt Európskej únie. Hypotéza sa dokazuje alebo vyvracia. Exaktne. Každodenne. A overuje detto. Otázky a s nimi komplikácie dokazovania pribúdajú…
V sobotu a v nedeľu „otriasli“ Alabamou a Texasom a celými sústrastnými USA, ďalšie dva strelecké útoky. Táralo sa pred nimi po predošlých, tára sa po každom novom. Kecy aj dnes pokračujú. Je viac, než isté, že USA sú už vo svojom neudržateľnom vnútornom rozklade. V agónii. Žiadny ďalší policajný zákrok nebude dosť rýchly. Aj tam treba počítať s migráciou. Masívnymi pokusmi o útek do bezpečia. Á la: „Zachráň sa k to môžeš a ako vieš!“
Budú nové múry. A tak kol-dokola. Ani Schengen nie je taký pevný a istý, aby raz nemohol padnúť…
Spomenuli sme si na SNP a Deň prijatia slovenskej Ústavy. Od pondelka ideme ďalej. Začal sa školský rok, ľudia sa vracajú z dovoleniek. Ako a eko ďalej? Po starom.
To je výsledok môjho poznania na základe vlastnej osobnej a sprostredkovanej zážitkovej skúsenosti a sklamaných očakávaní, že niečo sa „preboha“ kresťanského aj toho ateistického a liberálneho, musí stať. Stane? Na konci dní. Blížia sa. Budú nové začiatky? To je jadrová otázka. Čo na to jadro?
A ako to bolo s Jóbom? Potreboval Boh Otec (už mal Syna) túto konfrontáciu s odpadlíkom Luciferom, Satanom? Lebo Božie ego? Vo voľnej súťaži s inými bohmi v dobe liberálneho pluralitného polyteizmu?
Ani Godot neprišiel (Samuel Becket).
Vysvetlite malovernému.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Vstupujeme do časov  totálneho zmätenia a zneistenia medzi pravdou, lžou, realitou a fikciou. Lebo technológie. Na jednej strane pomáhajú, na druhej škodia. Prorokované bolo: „Prídu falošní proroci a budú vás zvádzať“.
Aj takto je opisovaný Satan, Lucifer, oslavovaný niektorými kruhmi liberálov, prvý muž temnoty zla, klamstva, podvodu, a jemu slúžiaci personál. Ten, ktorý sa tvári, že nie je, je klamár a vrah. Nie, on nie. Alebo áno? Zasa sa máme na koho vyhovoriť…
Ešteže toto nik neuverí. Prístup k prehratiu videa kliknutím na dva krát:
VIDEO-2019-04-15-12-23-33

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?