Publikované: 09.09.2019

Milan Mazurek, médiá, OČTK a súdy

Hlavnou úlohou spravodajskej časti médií je informovať o udalosti, jej mieste a čase, nie ju komentovať, čím splýva spravodajstvo s publicistikou, správa s komentárom a názorom.
Takto pracujú printové a elektronické médiá typu Denník N, SME a pod. Takto „tvoria a dotvárajú“ verejnú mienku nemysliacich (založnú na nepreverovanej dôvere médiám: „No, keď písali noviny, bude to pravda a je to tak.“
Mnohým stačí titulka (správa českého Deníka N o „zastavení“ stíhania vo veci Babiš a Čapí hnízdo).
Označené médiá sa dostávajú sa do rozporu s účelom ich registrácie a etickým kódexom žurnalistiky.
Ostatné médiá sú podľa mainstreamu (N, SME) „alternatívou“ k pravde N (nenávisť) a SME (pedofília). Otváranie Overtonových okien.
Občania nielen ako voliči a ich volení zástupcovia majú právo iniciovať nápravu alebo „inpíčment“ týchto a podobných takzvaných „slobodných, nezávislých a ešte aj liberálnych“ médií, nielen funkcionárov vlády a dnes českého prezidenta (téma sa týka aj Česka a ich médií).

K súdu a médiám (aj pre toto je webový denník Hlavné správy nenávidený Denníkom N a SME):
„Postihovať vyjadrenie názoru je hlboko nedemokratické. A navyše problém o ktorom hovoril pán Mazurek, objektívne existuje a krásnymi heslami sa nevyrieši. Treba konať a rýchlo, lebo bez riešenia nastane v jednom momente kolaps štátu. A na nájdenie riešenia a jeho konkrétne uskutočnenie v praxi je potrebná široká verejná a odborná diskusia bez obmedzovania a trestania názorov. Podstata problému nie je v politickej korektnosti, či sa niekto nazýva Róm alebo Cigán. Obidva sú legitímne názvy ktoré sa používajú stáročia (napríklad po francúzsky le Tsigane, der Zigeuner nemecky atď). Nech si každý slobodne vyberie ako sa chce volať. Ale keď je jediné správne slovo Róm (ale väčšine Rumunov to veľmi vadí), prečo potom ale niektorým nevadí alebo neprotestujú za používanie v angličtine slova “Slave” vo význame otrok, ktoré sa nápadne podobá na slovo “Slav” – Slovan. A podobne je to aj v iných zapadoeurópskych jazykoch.“
Sláv, Slávovia, Kollárova „Slávy dcéra“ matky otrokyne:
https://www.hlavnespravy.sk/rozvrat-slovenska-pokracuje-zakon-prijaty-proti-jednym-sa-dnes-obracia-proti-tym-ktori-ho-prijali/1879437
OČTK sú ako na gombík. Stlačíš a oni idú. Na politickú objednávku pseudo liberálov. Liberálnych fašistov novej progresívnej neomarxistickej liberálnej ľavice.
Róberta Fica vo všetkom nemusím, ale v tomto som s ním.

Moji Rómovia: „My nie sme Rómovia, my sme Cigáni!“ Je im úplne jedno, že pochádzajú z Indie, odkiaľ „ušli“ do Európy (Koptová) ako bezcenná kasta bez základných ľudských práv…
Na termíne Róm, ktorý slúži na označenie členov národnosti pochádzajúcej z Indie, sa dohodli účastníci 1. Svetového kongresu Rómov v roku 1971 v Orpingtone pri Londýne.
Nože, skúste „napadnúť“ kapelu pre ich názov „Cigánsky diabli“ a odvolajte sa na Orpingtonskú dohodu…
Slovenské pomenovanie je Cigán, maďarské Czigány, nemecké Zigeuner, španielske Gitanos či talianske Zingaro.
Som pre nich gadžo, goro. Pre židov Gojim, gój.
Neriešim. Nepodstatné.
Viac ma zaujímajú medziľudské vzťahy na osi „oni“ a „my“. A pracujem na ich správaní a začleňovaní do majoritnej spoločnosti nás, Gádžov…
Som proti nenávisti všetkého druhu.
Nenávidieť ich znamená nenávisť k ich pôvodu, civilizácii, kultúre a mentalite. Ako menejcenných. To je pravý rasizmus a xenofóbia. Ostatok sú oprávnené výhrady voči ich správaniu (hygiena, zovňajšok, hlučnosť, odťažitosť od pracovných návykov ako základnej potrebe a podmienke živobytia, vzdelávaniu, chytračenie, výhovorky, cesta ľahšieho odporu a Occamova britva, a tak ďalej…) na báze občianskeho spolužitia.
Mnohí/é z nich v čivote dokázali veľa, ba, viac, než mnohí gádžovia. Majú sa k tomu, na čo majú talent, nadanie a čo radi robia, častoide o hudobné umenie (Rikkon, Oláhovci, Cigánski diabli), paráda (kus poctivej tvrdej práce na sebe):

Povzbudiť pochvalou a uznaním. Česť pozitívnym výnimkám. Nech sú vzormi ostatným. Pomáhať. Dohliadať. Vytvárať priestor a podmienky. Nie nenávidieť.
Zákaz kočovania im uškodil aj s priemyselnými revolúciami (ich tradičné remeslá). Združujú sa v sociálne vylúčených spoločenstvách (segregované osady). Časť z nich má “svojich” v zahraničí (čiernu zamestnanosť a otroctvo tu neriešim).

Aj odo mňa už OČTK dostali “face to face” (poverený vyšetrovateľ vo veci nenávistného hate speech) otázku: „Komu pomáhate a koho chránite?“
Policajného vyšetrovateľa aj prokurátorku som „dokopal“ pre návrat k pôvodnej klasifikácii skutku s pred roka, akože „len“ z priestupku proti občianskemu spolužitiu na začatie stíhania vo veci skutku prečinu nebezpečného vyhrážania.
Policajt: „A čím je skutok nebezpečný?“ Podstatou výroku: „Ááách, ty, čo sa žaby bojíš, bojíš sa nakládačky? Zavolám na teba kamošov z basy.“
Modelová situácia sa opakuje (chronicita spôsobu práce policajtov).
Zavraždený Kuciak podal OČTK podnet pre nebezpečné vyhrážanie. Odmietli ho. Než ho znovu prijali a začali konať, bol mŕtvy.
A boli tlačovky.

Milan Mazurek sa ešte nechá počuť. A voliči ĽSNS poznať.
Proti extrémizmu sa nebojuje potom ale predtým. Odstraňovaním príčin.
Najvyšší súd SR vo veci Mazurek konal na politickú objednávku. Politicky korektne.

V predošlom článku som v súvise s kauzou Babiš a Čapí hnízdo položil otázku, ktorá rezonuje v hlave a dokumentoch aj Marie Benešové, ministerke spravodlivosti Českej republiky:
„Je možné trestné stíhanie na objednávku?“ Odpovede sú na ceste.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?