Publikované: 27.06.2013

Milujem diskusie na topkách

Prečo diskusie? Pretože ich píšu tí, ktorí si uvedomujú následky svojho písania, prezentujú svoje názory verejne, neobávajú sa kritiky diskutujúcich kolegov, ak sa do ich slov nemilosrdne obujú bosí, vedia sa obhájiť… a majú zdravý sedliacky rozum (pozri záver).

Pretože sú lepšie ako vtipy. Sú reálne, kopírujú pocity i nálady čitateľov.

Vraj až 12% Slovákov sú alkoholici. Herkules danú problematiku komentoval nasledovne: najčastejšími koníčkami Slovákov sú cestovanie a umenie. Cestovanie za prácou… a umenie ako z toho vyžiť…! Herkules, klobúk dole.
Hela1 zdôrazňuje, že do štatistiky chýbajú fajčiari a vlastníci áut. Gloin presviedča o topkárskej štatistike (vie to naisto, lebo kámoš brigáduje v topkách), že v sobotu bude Justin Bieber a do hodiny niečo o prsani na odľahčenie. Úprimnú radosť prejavil Matelko a na prsaňu sa veľmi teší. Evita oboch pokarhala, že už mali spať (pravdepodobne diskutovali včera večer – ja ich čítam teraz). Ja nebudem čakať na prsaňu.
Faktsuper uvádza všetko na správnu mieru: 12% Slovákov je alkoholikov a 88% sa na sčítanie nedostavilo. Skartan potvrdil, že ani on nevedel, kedy a kde sa to sčítanie koná (bol by prišiel). Guest má inú štatistiku poruke: 12 % tvorí smotánka, 88 % obracia každé euro, na poháriky nemá.
BVP1 sa pohoršuje z 19. miesta v rebríčku, zase nás predbehli Češi, sú na 2. mieste.
Bratbratas je asi doktor alebo odborník, ktorý má v danej oblasti skúsenosti… a pozná históriu, lebo vraj ak klesá životná úroveň, tým viac ľudí siaha po alkohole! Preto dáva bodku za diskusiou: alkoholizmus vzniká hlavne ako psychický problém, keď ľudia rezignujú a nevidia východisko z beznádeje, otroctva a materiálneho nedostatku – chudoby!
Treba riešiť príčiny, ktoré ho spúšťajú a nie následky, ktoré alkoholizmus prináša!!!

Kiež by takýchto zábavných tém bolo viac… a následky alkoholizmu neplodili tragédie.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?