Publikované: 11.09.2014

Milý volič,

Som dobre platený štatista v Národnej rade Slovenskej republiky. Tak sa tebe a  16 729 voličom, ktorí ste mi v posledných parlamentných voľbách dali krúžok, chcem ospravedlniť. Vlastne,  je vás viac takých, ktorých na tejto schôdzi zastupujú v parlamente kaliky a nie plnohodnotní poslanci.  Z pozície moci sa 83 poslancov Smeru na čele s podpredsedníčkou parlamentu Janou Laššákovou rozhodlo, že nám znemožnia vykonávať poslanecký mandát a opozičné návrhy jednoducho vyradia z programu schôdze.

Štatistov je teraz v parlamente viac, celá opozícia. Mnohí z vás sa nad tým len pousmejú, že? V opozícii nevidia alternatívu k Smeru a vnímajú ju ako hŕstku, ktorá sklamala, lebo buď sa hašterila medzi sebou alebo nebola schopná presadiť zmeny, ktoré by život na Slovensku dokaličený boľševikom a jeho šialenou predstavou o štáte ako o dojnej krave, urobili znesiteľnejším. Mnohí z vás už utiekli, do iných krajín, kde sa vládnuci politici správajú k peniazom a k statkom, ktoré vytvorili ľudia, zodpovedne. Nekradnú, neplienia, nezdierajú. Je to preto, že aj tí politici boli kedysi v pozícii voličov a vytvárali statky a peniaze a teda vedia, aké je to ťažké, ako sa k týmto hodnotám treba správať, a že štát by mal produktívnym pomáhať, a nie ich trestať a na prsiach si chovať len neschopnú a nevedomú lúzu. Boľševik je iný, volič môj, boľševik len kradne a prerozdeľuje, čo takí ako ty, vytvorili.  Berie šikovným, ktorým sa darí, a dáva nažrať tým, ktorí sú neschopní postarať sa sami o seba – rozumej aj tisíckam svojich členov, a ďalším 40% článkov, ktorí  vytvorili sieť, na ktorej si Smer hovie. Niektorým podhodili eurofondy, iným Vianočný príspevok.

Keď niekto vytŕča, keď niekto zmýšľa inak, keď niekto nesúhlasí, nekoná tak ako oni diktujú, zotnú ho. Z pozície moci. Tak teraz napríklad zoťali sudcu Dušana Čima, ktorý by v súdnej rade odmietol kamoša mafie a ničiteľa slovenskej justície a práva ako takého. Potrebujú skorumpovaných sudcov, takých, ako sú oni sami, aby im mal kto chrániť chrbát pri ich rabovačkách, napríklad v eurofondoch. Nie, nepotrebujú čimov a tak sa ho zbavili, úplne bezdôvodne. Môžu také niečo len tak urobiť v právnom štáte?  Môžu. Lebo vyhrali voľby a je ich veľa a v tej svojej mnohopočetnosti sa neboja ukázať, akí sú v malí.

Nepáči sa im, že tá otravná opozícia naťahuje schôdze, diskutuje, zvoláva tlačovky, predkladá návrhy. Tak sa 83 panákov rozhodne, že niektoré opozičné návrhy vyradia z programu. Môžu také niečo urobiť ? Môžu. Len tak, abrakadabra. Doteraz trpeli opozíciu aspoň natoľko, že nám dovolili predkladať návrhy, ktoré následne zmietli zo stola. Cez naše návrhy sme mohli aspoň otvárať diskusiu o dôležitých veciach, napríklad o tom, či je fér, že toľko poslancov šéfuje mestám a obciam a VÚC a za všetko zhrabnú každý mesiac výplaty z verejných financií a pritom nesedia na zadku ani v pléne, ani v starostovskom úrade, ani v úrade vyššej samosprávy.

Teraz už nemôžeme ani to. Akokoľvek bezvýznamné sa to mnohým môže zdať, aj o tom je demokracia, aj keď bezzubá. 83 pánov s titulmi doktorov práv a ďalšími kúpenými skratkami z nás jednoducho, len tak, urobili štatistov.  A z vašich zástupcov kaliky bez práva vykonávať mandát, ktorý ste im dali. Toto nie je o nás, toto je o období pred novembrom 1989.

Viete, ako vyzerá rokovanie bez opozície? 83 nemých tvárí sedí a počúva a potom hlasuje, ako by ich jedna Laššáková mala. Nediskutujú, nevyjadrujú sa, nekritizujú. Keď sme na protest proti počinu smerákov opustili rokovačku, Richterovi prešlo 5 návrhov za 15 minút. Ich robotníci im nestihli ani poslať do mobilu text s faktickou poznámkou, tak nemali čo prečítať. Aj takto vyzerá parlament 25 rokov po nežnej revolúcii.

Pán prezident nás chce zblížiť, myslím, opozíciu s koalíciou. Akokoľvek si prezidenta vážim, odmietam sa zbližovať s niekým, komu chýba elementárna slušnosť, veľkorysosť a bezúhonnosť. Chcem, aby sa jasne povedalo, že tento bordel , teno fake funus demokracie urobili naschvál, aby prekryli svoje škandály. Napríklad to, ako tunelujú eurofondy takým primitívnym spôsobom, že nám ich Brusel zastavil. Nechcú, aby ste videli, ako Kažimírovi zamrzol ten jeho suverénny úsmev, lebo skutočne nevie, čím teraz zapláta obrovskú dieru v rozpočte, ktorý počítal s fondami od priateľov z Bruselu. Potrebujú čas. Hľadajú spôsob, ako presvedčiť  bruselských úradníkov, aby pustili kohútiky, inak sú fešáci z vlády rok a pol pred voľbami stratení. Ako si budú teraz kupovať podnikateľov? Ako si budú kupovať znižovanie percent nezamestnaných? Ako inak, ako cez predražené krátkodobé nezmyselné projekty, cez ktoré dajú nažrať svojim, aby aspoň na pár mesiacov v rôznych sociálnych podnikoch „zamestnali“ nezamestnateľných dlhodobo nezamestnaných?

Milý volič, mnohí z boľševikov patria do basy a nie do parlamentu a ja sa s nimi zbližovať nechcem. Budem sa ťa naďalej snažiť zastupovať v tej našej snemovni najlepšie ako viem, akokoľvek márne sa ti to môže zdať. Budem watchdog tých historických momentov, o ktorých sa raz pri Slovensku bude písať minimálne vo wikipédii a budem ťa o tom informovať aspoň na blogu, keď už to médiá nezaujíma. A spolu s tebou budem čakať na ten deň, kedy sa z justičáku budú vykláňať zúfalé hlavy so zamrznutými suverénnymi úsmevmi tých, ktorí urobili z tejto krajiny torzo právneho štátu, za ktorý si ty štrngal kľúčami na námestí SNP.

S úctou,

Lucia Nicholsonová

p.s. Bývam hneď pri justičáku, takže keď k tomu dôjde, budeš mať info z prvej ruky J

 • SlabéVýborné (+20 skóre, 22 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Ladislav Serenča

  Vážená pani poslankyňa, iba raz som volil niekoho iného akoby som chcel lebo v hre bolo menšie zlo. Smerákov som prekukol už veľmi dávno a tvrdím, že je to Mečiarová odnož, ale viete čo je zaujímavé, že boli ste počas vlády Ivety Radičovej pri moci a mali ste možnosť spraviť veci tak, aby voliči boli s vami spokojní a nemuseli by voliť smerakov. Takže nebolo by od veci zamyslieť sa nad tým prečo to tak dopadlo?! Vy napr. píšete: ” Boľševik je iný, volič môj, boľševik len kradne a prerozdeľuje, čo takí ako ty, vytvorili. Berie šikovným, ktorým sa darí, a dáva nažrať tým, ktorí sú neschopní postarať sa sami o seba” – a pritom presne to isté ste robili aj Vy lebo ste dávali nažrať neprispôsobivým občanom miesto toho aby ste im zreteľne zdôrazňovali, že štát nie je dojná krava a že sa musia správať tak ako sa správa väčšina Slovákov, že zadarmo im nikto nič nedá. A najsmutnejšie na tom všetkom je, že ešte aj teraz, keď sa tí neprispôsobiví občania čím viac rozdrapujú a napádajú slušných ľudí – dokonca už niekoľkých aj ubili na smrť -, tak Vy sa netajíte tým, že ich verejne obhajujete, že my – čiže väčšina Slovákov ich diskriminujeme a že je to rasová neznášanlivosť. Takže vážená, TREBA V PRVOM RADE SA TREBA ZAMYSLIEŤ NAD SEBOU SAMOU A VÁM PODOBNÝCH POSLANCOCH, PREČO TO TAK DOPADLO A PREČO JE TO TAK, AKO JE?!

 2. Roman Huťa

  Blog o ničom. Emocionálne a erotické výlevy si nechajte pre niekoho iného. Mňa zaujíma, prečo ste doteraz nenapravili Mečiarove pokrivenia volebného zákona a v parlamente doteraz nemajú miesto všetky regióny Slovenska.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?