Publikované: 08.07.2020

Ministerstvo zdravotníctva RF schválilo tretí liek na koronavírusy

MOSKVA 8. júla – RIA Novosti. Ministerstvo zdravotníctva RF schválilo ďalší liek na liečbu Covid-19. Volá sa Coronavir a vyvinutý bol spoločnosťou R-Pharm. Ide už o tretí schválený ruský liek spolu s Avifavirom, vyrábaným RDIF a ChemRar a Areplivirom od Promomedu.
https://ria.ru/20200708/1574069431.html

Inštrukcie na používanie
Coronavir sa môže používať iba v nemocničnom prostredí. Nie je ale možné používať ho počas tehotenstva a jeho plánovania, počas dojčenia, ani u ľudí s ťažkou renálnou a hepatálnou insuficienciou. Kontraindikovaný je u osôb mladších ako 18 rokov.
Liek bol zaregistrovaný v súlade s postupom ustanoveným pod hrozbou mimoriadnych udalostí. Inštrukcia je zostavená s obmedzeným množstvom klinických údajov a bude sa dopĺňať, keď budú k dispozícii nové informácie.
To znamená, že vývoj a klinické skúšky boli urýchlené zlučovaním prvej s druhou a tretej so štvrtou fázou overovacích testov.
Preložené do človenčiny: Vedľajšie účinky a efekt lieku budú zaznamenávané a riešené na základe poznatkov z ďalšej klinickej praxe.
Poznámka: Remdesivir, pôvodne liek na ebolu je stále testovaný, z publikácií USA skracuje hospitalizáciu o 30 percent času, z čínskych jeho účinok nie je potvrdený. V USA bol naliehavo schválený 1. mája.
https://ria.ru/20200704/1573877613.html?in=t
Okrem Coronaviru vytvára R-Pharm spolu s RDIF podnik s investíciou viac ako štyroch miliárd rubľov na boj proti novej infekcii. Najmä rozšíri produkciu olokizumabu, liečiva na komplikáciu COVID-19, a výrobu vakcíny.
Záujem WHO
Svetová zdravotnícka organizácia sa zaujímala o Aviafir. WHO okrem toho čaká aj na výrobu už existujúcej ruskej vakcíny.
Rusko nebolo zahrnuté do medzinárodnej spolupráce. USA, Čína Brexitánia a Francúzsko si idú svojimi cestami.
BEIRUT, 2. júla – RIA Novosti, Michail Alaeddin. Damask požiadal Moskvu o zoznam liekov na boj proti koronavírusom, diskutujú o ich dodávkach do Sýrie, uviedol v rozhovore pre RIA Novosti Akhmad Khleifavi, námestník ministra zdravotníctva SAR. Sýria spolupracuje s Iránom aj Indiou.
https://ria.ru/20200702/1573807332.html?in=t
Informácie potvrdzujú geopolitický faktor aj v otázkach zdravia ľudstva a v boji s Covid-19, čo je veľmi smutné a nezakladá dôveru ani k “spojencom”. Lebo ich špinavé ego, sebecké politiky a súkromné záujmy.
USA vyhlásili, že vystupujú z WHO. Európska komisia včera schválila Remdesivir (aj keď príliš nepomáha, aspoň zatiaľ neškodí a nezabíja). Neviem, prečo EK, keď na to je Európska lieková komisia (ELA), ktorá sa mala z Brexitánie presunúť na Slovensko, čo sa nestalo, lebo Slovensko neuznáva manželstvá homosexuálov a lesbických žien. Tak, aj to by sme mali.
Ak by boli aj zo zlata, k ruským liekom a vakcínam sa nedostaneme, lebo proti ruské sankcie. Embargo platí aj pre naše médiá…
Takže zabudnite. Aj takto vyzerá “demokracia” v rámci v EÚ, spojeneckých zväzkov a spolkov. Ide o diktatúru.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?