Publikované: 05.08.2014

Modlitba za Ukrajinu

Tento príbeh z 29.7.2014 je na 100% pravdivý – to tvrdím ja, Juraj Poláček.

Zaručil sa mi za to človek, ktorého poznám a v tomto mu dôverujem. Hlavne kvôli tomu, že s dotyčným sme mali rozdielne názory na úlohu Majdanu a extrémistov.

Otec Adrian Kovaľ je chalan z jeho rodnej dediny, ktorý už je pár rokov farárom na Ukrajine. Brat otca Kovaľa ho sobášil. Otec Kovaľ mu poslal tento mail a videl som aj hlavicky daneho mailu. Chcel by som napísať, že je to propaganda, ale nie je. Mail uvádzam bez akýchkoľvek úprav a aj keď neveriaci, posielam vrúcne prianie, aby sa to šialenstvo zastavilo.

Otec Kovaľ píše

Drahi moji,
viem, ze sa modlite za nas UA narod, ale dovolte mi vas i vasich bliznych poprosit, nadalej pametajte v modlitbach, lebo, co sa tu robi, to uz presahuje vsetky medze.
My vo farnosti denne mame adoraciu a prosime Spasitela, aby sa zmiloval nad nami, a daroval nam mier, pokoj. Verime mu, ale musime mu aj doverovat. Je to velka skuska od Pana pre Ukrajinu a jej obyvatelov. Denne zomieraju nevinni mladi ludia,- mucenici nasho naroda. Denne sa modlime za nevinne zabitych- herojov, Ukrajiny.
Nieco strasne sa udialo tejto noci v mojom sele a zrejme aj po insich selach Zakarpatia. Do 3h. rana zbierali mladych chlapcov, muzov, otcov rodin a brali ich na vojnu. Brali ich priamo z postele. Vojaci, policia, zatarasili ulice, aby nemohli utiect. Rano o tom po sv. omsi hovorili zeny, ktore celu noc nespali, ze to bolo strasne kricanie a plac. Vybrali si ulice, z ktorych brali a ktovie, ci v nastupnej noci nebudu pokacovat. Z vojenskej spravy prisiel rozkach, ze z Dovhoho maju zobrat 160 muzov do vojny.
Vsetkych zverujem nasmu Nebeskemu Otcovi a Panne Marii, aby ich ochranovala. Iba ON vie dokedy a ako sa to skonci.
Boli ma to, co sa robi na UA a zial zatiahli do vojny uz celu Ukrajinu, nie iba vychodnu cast Doneck a Luhansk.
Diabol sa odtrhol z retaze a robi svoje, prosim vas o pomoc, nedovolme mu, aby vycinal.
Nech nas i vas drahi moji ocgranuje Panna Maria, ktora nad nami bdie.
Dakujem, ze ste ma vypoculi, dakujem, ze cititite spolu s nami, ze sa za nas modlite.
Zehnam vam i celej Ukrajine.
o. Adrian Koval

  • SlabéVýborné (+14 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. My Slováci sme v skutku šťastní ľudia – nikdý sme nemuseli o našu republiku bojovať – prvú sme dostali v Trianone, druhú nám dal Hitler a tretiu nám vyjednal Mečiar, skrátka vždy sme dostali našu republiku darom. Škoda, že Porošenko a Putin nemajú tú štátnickú prezieravosť ako Mečiar a Klaus. Veď Rusko a Ukrajina sú ako siamské dvojčatá, ktoré odjakživa žili spolu a i naďalej si budú najblžší. Tam, kde sa dvaja bijú, tam tretí víťazí. Príklad máme v českých dejinách, kde Česi pri bytke na Bielej hore išli proti sebe a tým sa dostali pod cudzú nadvládu. Podobné sa môže stať aj Rusom a Ukrajincom. Treba sa skrúšene modliť, aby Pán Boh nedopustil túto karastrofu. Verme, že sa v hlavách oboch zasvietí a prídu k mierovej dohode.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?