Publikované: 24.04.2019

Môj svet pri rannej kávičke a na blogovisku…

Liberálna demokracia predpokladá individuáciu a individualizáciu ľudských práv a slobôd. Štát sa má starať len o bezpečnosť a ochranu hraníc štátneho územia a občanov liberálneho štátu v ich napĺňaní.

Toto hlásajú liberálni demokrati a libertariáni. Preložené do politickej “slovenčiny” ide tu o čosi ako “čo najmenej štátu”. U nás má k libertariánom blízo SaS. A Progresívne Slovensko. A hlava štátu. Stará aj nová. Kiska postavil nad záujmy spoločnosti obchodné záujmy, presne (citujem): “Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom.” Konštatujem, že bez politickej a občianskej odozvy a konzekvencií. Ľudské práva podradil právu mať a vlastniť a slobodne nakladať s majetkom a kapitálom (plus voľný obchod v kontexte neo liberálneho kapitalizmu).
Ochotní viesť diskusie, či sú voda a vzduch ľudské právo a či majú-nemajú právo zaradiť ich medzi len “ich” obchodné artikle vo vlastníctve kapitálu….
Hypoptézy: Povolené je všetko, čo nie je zakázané. Vraj: “Moje slobody a práva začínajú a končia tam, kde začínajú a končia práva a slobody iných.” John Locke.
Otázku stretu civilizácií, kultúr a náboženstiev, slobôd so slobodami, práv s právami ale ten chumaj a s ním všetci, čo jeho výrok konzumujú s návnadou, nástrahou a navijakom, ale nerieši. Takže Heil liberalizmus! Hailovanie nacizmu tiež neriešilo jeho následky. Liberálnu a liberalizujúcu sa spoločnosť čaká stret všetkého so všetkým. V mene slobôd a práv scestnej ideológie liberalizmu; ten predznamenáva neo liberálny fašizmus post demokratickej a post liberálnej spoločnosti; tretiu totalitu.
Bezbrehá liberálna sloboda a ľudské práva, bez povinností a zodpovednosti prináša svoje ovocie – autogenocídu. Namiesto počatia – smrť jej páchateľov:
https://domov.sme.sk/c/22105117/virus-hiv.html
K tomu pridajte zákonom chránené liberálne potraty o 12. týždňa po počatí. Pridajte antikoncepciu a údajné práva ženy vládnuť nad svojím telom. Lož. Vlastníctvom ženy je len jej prázdna maternica. Jej obsah, počatý plod, nie je ničím vlastníctvom; tvrdenie, že plod je súčasťou vlastníctva ženy, jej majetok, s ktorým môže zaobchádzať ako s vecou alebo tovarom (surogátne materstvo) je tiež produkt liberalizmu (feministického) a ďalšia, pre potratený ľudský plod a spoločnosť fatálna lož, lebo: „Ľudská bytosť a po narodení ľudská osoba, má právo na život od počatia po prirodzenú smrť. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením ľudskej bytosti“ (to je prvé a najzákladnejšie zo základných ľudských práv). tak, ako piate z Dekalógu: “Nezabiješ!
Ak si zakonšpirujem, ide o súčasť skrytých globálnych opatrení na zníženie stavu ľudskej populácie na kysličníkom uhličitým a metánom ohrozenej Zemi. Nerovnováhu nespôsobujú len fosílne palivá ako ropa, uhlie, plyn, ale aj pre výživu ľudstva chované prežúvavce. Vrháme sa na bio palivá, ktoré jednak vraj poškodzujú spaľovacie motory, ich efekt pre úsporu produkcie ropných palivových produktov je minimálny, a jednak narúšajú rovnováhu fyto eko systémov v agro sektore a spolu s ochrannou chémiou hynú pre úrodu plodín aj ničím nenahraditeľné včelstvá; využívame aj obnoviteľné zdroje energií, a vstupujeme do éry elektromobility.
Moja konšpirácia o HIV a AIDS mi ale nesedí, lebo rozvoj medicíny, očkovanie proti cholere, ale nie opatrenia proti jej zdrojom, najmä nedostatok vody a osobnej a kolektívnej hygieny, proti osýpkam, malárii (v africkom Malawi začali u detí a budú pokračovať aj inde ) vakcína proti HIV; oslabí zodpovedný sex (lebo)…
Vzdávam hold medicínskej a farmaceutickej vede vo všetkých odvetviach liečby a predlžovania dĺžky prežívania chorých. Iba čo so starnúcou populáciou a dožívajúcimi dôchodcami? To je otázka pre ekonomické a sociálne vedy. A psychológie starnutia. Sociálna smrť predchádza smrť fyzickú…
Z rastúcich štatistík o HIV pozitivite a rozvinutej klinickej formy AIDS by malo vyplynúť poučenie s efektom jej poklesu. Nie, neprichádza. Lebo k tomu aj vývoj ochrannej vakcíny. Pre nich čosi ako kondom.
V utorok som sledoval štatistiku počtu dopravných nehôd a úmrtí na cestách na ČT24. Dopravná nehodovosť a úmrtnosť sa zvyšuje, tu je správa:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2794814-o-velikonocich-zemrelo-na-silnicich-sest-lidi-nehod-eviduje-policie-pres-900
Podbehla mi skvelá paralela k zákazom fajčenia:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2796344-delnici-na-leseni-notre-dame-navzdory-zakazu-kourili-v-protipozarni-ochrane-byla-take
Vidím to tak, že počty telefonujúcich, esemeskujúcich, pretekárov, agresorov a opilcov za volantom pribúda. Na štatistiky nehodovosti nemá žiadny vplyv ani kvalita cestnej infraštruktúry. Nemá na ne vplyv ani zvýšená a posilnená cestná kontrola, dohováranie ani posilnená represivita. Je to vždy len ľudský faktor;  ak kto chce „fucktor“ nezodpovedných vodičov. Vidím to aj tak, že vodiči sú zahltení  zákonmi, zákazmi a príkazmi, a ani v trestnom práve neplní  hrozba vysokého trestu svoj účel. Okrem toho, na jednej strane rastie ponuka výrobcov áut a na druhej: výzvy na jazdu bicyklom. Lebo vraj zdravie a ekológia. Ale to je priam „na hlavu“. Aj to sú a nie jediné, dôkazy stretu záujmov, slobôd a práv. Ešte stále je bezpečnejšie, cestovať a premiestňovať sa vlakom, loďou alebo vzduchom. Ľudský faktor ešte viac oslabí autonómna doprava. V autách umožní už čokoľvek; spánok aj sex. Úplná liberálna paráda! Uvítal by som pre seba potrubnú poštu. :-)
K ekológii Zeme: https://sk.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunbergov%C3%A1
Možno dostane Nobelovu cenu. A to je asi tak fšetko. Samé paradoxy. Samá lož. S odkazmi na zdroje je toho dosť. A to je tiež asi tak „fšetko“.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
P.S. Toto poteší:
https://mytopolcany.sme.sk/c/22104795/stovky-dobrovolnikov-upratali-cele-topolcany.html
A k tomu: Ešte tie plasty a nepotrebné, pre život úplne zbytočné produkty a s nimi neskonzumované prebytky potravín západného hmotného blahobytu.
Vraj preprava do krajín tretieho sveta je drahšia, než potraviny samé, kapitalistovi sa nevyplatí…
Chcelo by to presmerovať činnosť mimovládok tretieho sektora pre Jemen, Sýriu, Irak, Líbyu, sub saharskú Afriku a chudobné ázijské štáty…
Budovať siete potravinových bánk je užitočnejšie, než migrantov a utečencov vláčiť do pre nich cudzej Európy. A oberať ich domovské krajiny o pracovnú silu…
Nie nosiť im „ryby“ ale učiť ich „ryby“ loviť. A dať im, pomôcť získať vodu. A vzdelanie. Dať im ho v Európe alebo v Amerike a poslať ich späť. A o tom sú otázky zdravia a možnej ekonomickej prosperity odkázaných a potrebných v ich domovských krajinách…
To „Welcome to refugees“ bolo zlé riešenie. Každá ľudská bytosť má svoje rodné miesto, svoju vlasť. Aj o tom je len im vlastná genetika rás, etník, národností a štátotvorných národov. To sa predsa vie; iba sa to ultra liberálmi a osobnostne narušenými a mentálne nekompletnými liberastmi tají, popiera a odmieta od gruntu vykorenenými bezdomovcami.
Mali by ste vedieť aj toto (liberalizmus pohlaví a rodov):
Tu i tam ešte víťazí zdravý rozum; prezliekací multi rodový dúhový deň „Gender Swap Day“ na Gymnáziu Juraja Hronca nebude:
https://www.hlavnespravy.sk/bratislavske-gymnazium-vyzyva-ziakov-aby-sa-v-ramci-gender-swap-day-v-skole-prezliekali-za-opacne-pohlavie-bude-najzaujimavejsi-vecer-slubuje-gymnazium/1735081
Stanovisko gymnázia:
https://www.gjh.sk/?fbclid=IwAR1BN7hdv6e-dhb9yPqUXNrR_U9SKbok1hhd9Le54AX1E-AsrW8lR8RnLuk
Môj článok bol o liberalizme a ním narušených hodnotách západnej civilizácie a kultúry. A o jej ceste odkiaľsi-kamsi…

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?