Publikované: 17.11.2013

Moja a Kotlebova revolúcia!

Som pravicový volič a člen pravicovej politickej strany. Vo voľbách 23. novembra budem za župana banskobystrického kraja voliť Kotlebu. Rovnako budú voliť aj priatelia v mojom okolí, ktorí doteraz vždy volili pravicových kandidátov. Nie je to kvôli cigáňom!

Tu sú základné dôvody:

1. Politik a politická strana patrí v poslednej dobe za najväčšiu nadávku. Ľudia prestávajú rozlišovať medzi dobrým a zlým politikom. Zosobňujú zlodejiny pravice i ľavice na každého politika.

2. Politika zaujíma už len členov politických strán a úradníkov. Bežní ľudia majú dosť svojich vážnych problémov a neveria v spasiteľné politické riešenia.

3. Politické strany sú nereformovateľné zvnútra. Dôkazom sú neustále štiepenia a pocit každého predsedu politickej strany, že on je ten najsamlepší. Nový predseda novej politickej strany už pri založení počíta so svojou neodvolateľnosťou.

4. Politika súčasnosti je na hony vzdialená bežným potrebám ľudí. Súčasná politika je čistý marketing a aj strany vznikajú na základe objednávky (resp. voľného priestoru na trhu).

5. Politika súčasnosti je o biznise. Politické strany sa viac podobajú na firmy, ktoré potrebujú nad 5%. Následne sa napoja na štátny rozpočet a sponzori a zakladatelia si čerpajú svoje výnosy.

6. Bratislava je pupkom politiky. Bratislavacentrizmus každej politickej strany spôsobuje odvrátenie sa od reality väčšiny Slovenska. V Bratislave predsa nepoznajú nezamestnanosť, minimálnu mzdu ani cigánsky problém. Aj preto je priestor pre mimobratislavských minimálny.

7. Spravodlivosť je pojem, o ktorom každý počul a len niekto zažil! V tejto oblasti je najväčší rozdiel medzi politikom a bežným smrteľníkom. Podivuhodné privatizácie, kontakty s mafiou, krádeže v priamom prenose ešte nikomu z politikov nezabezpečilo väzenie. Nerovnosť pred zákonom je aj problémom etnických či majetkových skupín.

8. Za dvadsať rokov sa každý politik snaží zlepšiť zdravotníctvo, súdnictvo, nezamestnanosť, kultúru a ekonomiku nášho štátu. Výsledkom je neustále vysvetľovanie, prečo sa to nepodarilo.

9. Nízka volebná účasť voličov vo voľbách doteraz žiadneho politika netrápila a nikto neriešil čo s tým urobiť. Naopak, pri referende nie a nie znížiť potrebné kvórum.

10. Nikto nevie veci viac skomplikovať ako politik. Prečo by mal štát fungovať jednoducho keď môže zložito.

11. Dajte piatim pravicovým politickým stranám vyriešiť problém a dostanete minimálne 7 riešení a po dlhom jednaní sú schopní dohodnúť sa na piatich. Neochota ustúpiť a hádzanie polien pod nohy protivníkov je bežný politický boj.

12. Za 20 rokov nedokázali pravicové strany vygenerovať silnú osobnosť v banskobystrickom kraji. Naposledy nedokázali ani zostaviť koalíciu na župana.

Tých dôvodov by som mohol vymenovať ešte veľa. Najdôležitejší dôvod, pre ktorý ja idem voliť Kotlebu je protest. Moja osobná revolúcia. Som preto ochotný obetovať dobré meno banskobystrického kraja pre dobro celého Slovenska. Pokiaľ sa pravicové strany nespamätajú a nezačnú riešiť problémy bežných ľudí, problémy Slovenska, nevidím svetlo na konci tunela. Som presvedčený, že víťazstvo Mariána Kotlebu im otvorí oči a budú hľadať viac spolupráce a hlavne sa budú zaujímať o voličov aj po voľbách. Bez ubratia veľkého EGA predsedov to však nepôjde.

Lebo ruku na srdce. Kotleba ako župan nie je nebezpečný. Súčasný stav pravice je pre budúcnosť Slovenska oveľa nebezpečnejším.

PS: Som členom politickej strany NOVA a napriek tomu nebudem v 2. kole volieb postupovať podľa odporúčania výkonného výboru strany.

PS2: Asi pol hodinu po zverejnení tohto blogu na blog.sme.sk mi SME.SK zrušilo celý profil a vymazalo moje blogy.

PS3: Od dnes nie som členom politickej strany NOVA. Blog bol napísaný, keď som ešte bol členom.

  • SlabéVýborné (+75 skóre, 97 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    se tesim, jak to dopadne ;-)

  2. Takmer dokonale zhrnutie toho, co sa okolo deje. Ku Kotlebovi sa nevyjadrim, lebo ho nepoznam ale zvysok vobec nie je “zufaly nazor zufaleho cloveka”, ako to pomenovali byvali “Vasi” z NOVA. Drzim palce

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?